Hayaldi gerçek oldu….

Hayaldi gerçek oldu….

Hayaldi gerçek oldu….

Büyük Türk Lideri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 2011 Haziran seçimlerinde miting meydanlarında 2002–2007 dönemini çıraklık dönemi, 2007–2011 dönemini kalfalık dönemi ve 2011–2015 dönemini de 2023 hedeflerini de sıralayarak ustalık dönemi ilan etti.

 

USTA ne demek; Bir zanaatı gereği gibi öğrenmiş olan ve kendi başına yapabilen kimseye usta denir diyor anlambilim uzmanları.

Yani siyaset zanaatını gereği gibi öğrenmiş ve kendi başına yapabilen siyasetçiye Usta Siyasetçi denir.

Bu da ülkemizde bir kişiye deniyor o kişi de “Recep Tayyip Erdoğan”.

Pekiyi siyasette Usta varsa ve Usta zamanında Usta ile Siyaset yapmaya çalışan kimselere çırak mı deniyor. Hayır, asla. Zira siyasette kendine çırak diyen, o dönemi bitirip kalfalık yapan ve şimdi de Ustalık belgesini milletten alan,  akil adamların başkanı ve akil adamların ustası Başbakandır.

Yani çıraklığı ve kalfalığı kabul etmeyen kendisine ustalık belgesi de almayan ve Usta ile siyaset yarışına giren güruh a ne demeli pekiyi.

 

Takdiri size bırakıyorum.

 

Uşak’ta da ustanın kadrosu ile yarışan güruhun tezahürleri vardı. Hele bir tanesi vardı ki sorma gitsin.

Dr. Metin Deniz Savaş.

Seçim meydanlarında ve özellikle t.v. de diyordu ki “MHP olarak 2 milletvekilini banko aldık 3.yü zorluyoruz”. Sen bu memlekette 6 sene okul oku uzmanlık yap arkasından gel saçma sapan iddialarda bulun sonra da hiç bir şey yok gibi siyasete devam et öyle mi?

El insaf ya sen önce bir çırak ol sonra kalfa ol sonra da usta usta konuş.Bu memlekette zaten ağzı olan konuşuyor.Seçimde seni çok yakından takip ettim.referandumda da yakında izledim senin konuştuklarını tek tek ezberledim,Dr. Metin Deniz Savaş sen siyaset sahnesinden silindin.Millet seni  siyasetten uzaklaştırdı.ak partililer bu durumdan pek de memnun değiller..senin aday  olduğun her seçimde ak parti iktidar oldu.Ama senin söylediğin kelimeler yanına kar kalmıştı.ben de onları hatırlatayım dedim.12 eylülde referandum sırasında 1980 yılında cezaevinde yatmış olan bir ülkücü abımız dedi ki ya bu Kenan paşa mahkemeye gitsin bir ifade versin o sanık sandalyesinde bir otursun başka bir şey istemem derken şunu da ekliyordu ama anlamış değilim benim dava arkadaşlarım bu 12 eylülde bize eziyet eden bu Kenan paşayı neden savunuyorlar anlamadım.Gerçekten hayaldi ama senin gibiler yüzünden bu memleketin çocuklarına acı veren paşalar az daha elini kolunu sallayarak rahat rahat bu topraklarda yine bu memleketin çocuklarına artistlik edeceklerdi.ama hayal oldu dr. metin deniz savaş.hayal oldu.Aynen senin milletvekilliğin gibi ,aynen 2 yi çıkardık 3.süne  çalışıyoruz dediği gibi hayal oldu hayal

 

Okyanus ötesine mesajınız vardı oda hayal oldu.

 

Türkçe olimpiyatlarının ve Türk okullarının mimari Sayın Fethullah Gülen Beyefendinin hayalleri ise gerçek oldu. Daha da oluyor gibi sanki. Ama siz hala hayal oldunuz hayal.

 

Ustalık döneminde bu ve buna benzer yazıları çok göreceksiniz.

Hayaldi gerçek oldu.

Sevgiyle kalın

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER