UŞAK GÖZ MERKEZİ 2 YAŞINDA

UŞAK GÖZ MERKEZİ 2 YAŞINDA

UŞAK GÖZ MERKEZİ 2 YAŞINDA

Kurulduğu ilk yıl vergi rekortmenleri sıralamasında ikinci sırada yer alan, Uşak’ta ilklere imza atan Uşak Göz Merkezi, ikinci yılını kutluyor

Uşak Göz Merkezi, kuruluşunun 2. yıl dönümünü Dr. İhsan Mercan, Başhekim Dr. Bahriye Kıldacı, Dr. Erol Uysal ve Dr. Yusuf Işıkçelik’in yanı sıra merkezde görevli personelin katılımı ile kesilen pasta ile kutladı. İki yıl içinde yapılan çalışmaların anlatıldığı toplantının açılışında konuşan Uşak Göz Merkezi Başhekimi Dr. Bahriye Kıldacı, Uşak halkının kendilerine duyduğu güvenden dolayı teşekkür etti. Daha sonra söz alan Op. Dr. Erol Uysal, Uşak’a olmayan bir göz merkezini kazandırdıkları için mutlu olduklarını belirtti.

YAPILMAYANLARI YAPTIK
Uşak’ta göz alanında yapılamayan birçok şeyin yapılmasına katkı sağladıklarını anlatan Uysal, “Nadiren yapılan fako ameliyatlarının yaygın ve sıkça yapılmasını sağladık. Retina hastalıkları denen gözün sinir tabakası ile ilgili hastalıkların anjio ve lazer tedavinin yapılmasına öncülük yaptı. Hemşerilerimiz merkezimizden en kaliteli hizmeti almaya devam edecekler. İki yıl içinde merkezimizde 102 bin poliklinik hizmeti verdik. Uşak’ın nüfusunu düşünürseniz ulaşılan rakam azımsanmayacak bir rakamdır. 80 bin civarı SGK, 20 bin civarı çalışanların hastası ayrıca 2 bin civarında da ücretli muayene olan hastalar var. Bunlardan toplan 8 bin 500 cerrahi müdahale yapıldı. Bu müdahalelerin büyük bir çoğunluğu katarak ameliyatı oluşturdu. Onun dışında gözyaşı kanalının lazerle ameliyatını yapıyoruz. Göz anjiosu yapılan işlemlerin arasındadır” dedi. Uşak’ta göz kanalı hastalıklarının lazerle yapılmasını sağladıklarını kaydeden Uysal, “Gözyaşı kanalı hastalıklarının ameliyatları gerçekleştirildi. Yoğun talebe yanıt verebilmek için dört göz hekimi olarak yoğun bir şekilde çalıştık. Merkezdeki çalışmaların yanında çeşitli köylerde göz taraması yapıldı. Bu çalışma ile Uşak’ın göz hastalıkları haritasını çıkarmayı hedefledik ve bunda da başarılı oluyoruz. Teknik olarak Uşak’ta yapılamayan birçok şeyi yaptık. Hastaların Uşak dışında tedavi olması gereken çok sayıda konuyu Uşak içinde çözdük. İzmir’deki doktorlar bunu dile getiriyor” dedi.

UŞAK HALKI DESTEK VERDİ
Uşak ekonomisine de katkı sağladıklarına inandıklarını kaydeden Uysal, “Uşak’taki hastalar diğer ilerlere gitmek yerine bizim merkezimizden hizmet alarak Uşak’ın parasının yine Uşak’ta kalmasında emekleri geçti. Bunun yanında çevre illerden de Uşak’a gelen hastalar var. Artık Uşak’ın parası dışarı çıkmıyor. Hatta Uşak’a girdi sağlanmaya başlandı. Hastaların acısını dindirmek ve en iyi sağlık hizmetini onlara vermeyi amaçlıyoruz. Bu amacımızı da geçen iki yıl içinde büyük ölçüde gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz. Bu sonucu almamızda halkımızın bize inanması ve destek vermesi de önemli oldu” dedi. Ameliyatlarda en son teknolojinin kullanıldığını kaydeden Uysal, “Merkezimizde Avrupa standartlarında malzemeler kullanılıyor. Bundan dolayı kaliteli hizmet sunmayı hedefliyoruz. Halkımız bize teveccüh gösteriyor ki, biz de hizmetlerimize devam ediyoruz. Uşak Göz Merkezinin istihdama da katkısı var. 35 çalışan var. Devleti desteği olmaksızın işleri devam ettiriyoruz. Güvenlik hizmetini dışarıdan alıyoruz.Bizim ürettiğimiz işten de para kazanan optikçileri, personelin yemeklerini de düşünürsek önemli bir istihdam sağlandığı görülecektir.

Kaynak: EGEDE YENİGÜN GAZETESİ


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER