MEDICAL PARK KADROSUNA YENİ DOKTORLAR

MEDICAL PARK KADROSUNA YENİ DOKTORLAR

MEDICAL PARK KADROSUNA YENİ DOKTORLAR
banner471

 

Medical Park Uşak Hastanesi alanında uzman ve deneyimli hekimleri kadrosuna katarak güçlenmeye devam ediyor.

Modern teknolojinin kullanıldığı ve alanında uzman doktorların görev yaptığı Medical Park Uşak Hastanesin de Kulak Burun Boğaz ve Kadın Hastalıkları bölümünde 2 yeni doktor göreve başladı.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mustafa Kemal TAKAL ve Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Metin ERDİNÇ Medical Park ailesine katılarak hasta kabulüne başladı.

Her Kadına Smear Testi

Jinekolojik Onkoloji konularında tecrübeli olan Op. Dr. Mustafa Kemal TAKAL; fiziki donanımı ve hastalara sundukları kaliteli hizmet anlayışından dolayı Medical Park Uşak Hastanesinde göreve başlamaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Op. Dr. Mustafa Kemal Takal özellikle gebelik ve riskli gebelik takibi, aile planlaması ve rahim içi araç uygulaması, kısırlık tedavisi ve aşılaması, genital siğil, rahim ağzı kanser aşısı, yumurtalık kistleri, sezeryan, menopoz, hormon bozuklukları ve genital enfeksiyonlar gibi pek çok kadın hastalıkları ile ilgili konularda Uşak ve bölge halkına hizmet verecek.

banner521
Op. Dr. Mustafa Kemal Takal;’’ Yapılan araştırmalara göre kanser çeşitleri arasında artış gösteren türlerin başında jinekolojik kanserler geliyor. Gelişmekte olan ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de kadınlar arasında kansere bağlı ölümlerin 2. en sık nedeni rahim ağzı kanseridir. Ancak son 60 yıl boyunca tarama programları sayesinde tüm dünyada rahim ağzı kanseri %70 oranında azalma göstermiştir. Rahim ağzı kanseri olan hastaların %55’in de yetersiz tarama saptandığı,%40’nın ise daha önce hiç tarama yaptırmadığı tespit edilmiştir. Bu durum dikkate alındığında 21 yaşından sonra cinsel aktif bayanların her yıl rahim ağzı kanser tarama testi (papsmear) yaptırması, kanserin erken tanısı ve tedavisinde hayati rol oynamaktadır. Ayrıca son yıllarda uygulanan HPV aşısı sayesinde rahim ağzı kanserlerinden %70, genital siğillerden %90 oranında korunmak mümkün hale gelmiştir. Bu bilgiler ışığında hastaların yıllık düzenli takip ve muayenelerini yaptırmaları, rahim ağzı kanseri yanında diğer jinekolojik kanser ve iyi huylu hastalıklardan da korunmalarını sağlayacaktır’’ dedi.

Horlamaya Dikkat !

Modern teknolojik alt yapısı ve fiziki donanımı ile böyle kapsamlı bir hastanede olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Op. Dr. Metin Erdinç branşı ile ilgili pek çok ameliyatı yapmaya hazır bulunduğunu belirterek poliklinik ve yatarak tanı ve tedavilere başladıklarını belirtti. Baş dönmesi ve denge hastalıkları, Ses kısıklığı tanı ve tedavisi, Bademcik ve geniz eti hastalıklarının cerrahi tedavisi,endoskopik sinüs hastalıkları cerrahisi, Burun kemik eğriliği, şekil bozukluğu ve konka cerrahisi gibi konularda hizmet vereceklerini belirtti.

Op. Dr. Metin Erdinç özellikle erkeklerde ve aşırı kilolularda daha sık rastlanan horlama sorununun ihmal edilmemesini horlamanın kalp krizi geçirmeye kadar çok önemli sağlık sorunlarını beraberinde getirdiğini vurguladı. Aşırı kilolar boyundaki hava geçişini daha çok daraltır. Hastalarımıza bu nedenle öncelikle kilo vermelerini öneriyoruz. Fakat kilo veremeyen ve gündüz iş performansında düşüklük yaşayan hastalarda operasyon yapıyoruz. Horlama hastalığı (obstruktif sleep apne sendromu), gece uyanmalar, nefes tıkanmaları, gündüz uyuklama, yorgunluk, konsantrasyon güçlüğüyle seyreder. Bazı hastalarda bu nedenle gündüz uyuklamaları nedeniyle trafik kazası bile geçirenler oluyor. Çocuklarda ise derslerde konsantrasyon güçlüğü, gece idrar kaçırma sorunlarına sıkça rastlanıyor. Horlama tedavi edilmezse ileriki zamanlarda oksijen azlığından dolayı kalp ve akciğer sorunlarına neden olabiliyor. Ani kalp krizleri, tansiyon yükseklikleri sebepleri arasında horlama hastalığı da olabiliyor’’ dedi. Horlama sorunu olanların gecikmeden teşhis ve tedavi için sağlık kurumlarına gelmesi gerektiğini söyledi.

Görevlerine başlayan uzman hekimler Medical Park ailesine katılmaktan dolayı mutlu olduklarını, bilgi ve tecrübeleri ile hastalara en iyi sağlık hizmeti vermeye çalışacaklarını belirttiler. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER