KALP DAMAR CERRAHİ VE ANJİO ÜNİTELERİ AÇILDI

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Uşak Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahi ve Anjio üniteleri düzenlenen törenle açıldı.

KALP DAMAR CERRAHİ VE ANJİO ÜNİTELERİ AÇILDI
banner475
banner471

Açılış törenine Vali Seddar Yavuz, Milletvekili Mehmet Altay, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, daire müdürleri ve sağlık çalışanları katıldı.
Açılışta konuşan Vali Seddar Yavuz, Türkiye`nin sağlık konusunda dünyanın gelişmiş ülkeleri ile yarışır konuma geldiğini belirterek, "Ülkemiz artık vatandaşlarımıza her kademede en kaliteli ve hızlı hizmeti sunar düzeye gelmiştir. Devlet hastanemizin önemli bir eksiği olan anjio ünitesi ve kalp damar cerrahi merkezi en son teknoloji ile donatılarak hizmete girmiştir. Artık Uşak Devlet Hastanesinde anjio, by-pass, kalp kapağı, damar hastalıkları ve tüm kalp ameliyat işlemleri yapılabilecek Bu ünitemiz sadece ilimiz değil çevre il ve ilçelerdeki insanlarımıza da hizmet verecek. Hastanemizdeki anjio ve kalp damar ünitesinin hizmete girmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyor, tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler temennisiyle merkezin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Uşak Ak Parti Milletvekili Mehmet Altay’da açılış konuşmasında ;’’Hükümetin ve Sağlık bakanlığının sağlıkta dönüşüm programı ile Uşak ilinde otel konforunda sağlık hizmeti sunan 400 yataklı hastaneyi kazandırdı. Şimdi de hastanede sunulan hizmet çeşitliliği arttığının göstergesi olarak bugün anjio ve kalp damar cerrahi ünitesinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu hizmetin sunulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Uşak halkına hayırlı olsun’’ dedi.
Konuşmaların ardından Kalp Damar Cerrahi ve Anjio ünitelerini Vali Seddar Yavuz, Milletvekili Mehmet Altay ile hastanede görevli kardiyolog ve kalp damar cerrahları birlikte açtı.
Açılışın ardından Vali Seddar Yavuz, Anjio ünitesini gezerek doktorlardan bilgi aldı. Vali Yavuz daha sonra hastanede ilk ny-paas ameliyatı gerçekleştirilen 55 yaşındaki Mehmet Bozkurt`u ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

/resimler/2015-5/23/2257316715362.jpg

 

/resimler/2015-5/23/2257509528244.jpg

/resimler/2015-5/23/2258138591214.jpg

banner482
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477