UŞAK’TA 250 TL TAKSİTLE KONUT

AK Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım, kentte yeni TOKİ projelerine imza atacaklarını belirterek, “Türkiye çapında 200 bin yeni konut hamlesi başlatıyoruz ve Uşak’ta da ev almak isteyenlerin hayalini gerçekleştireceğiz” dedi.

UŞAK’TA 250 TL TAKSİTLE KONUT
banner475
banner471

 Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun 200 bin konut projesinin hayata geçeceğini kamuoyuna duyurduğunu dile getiren Basri Yıldırım, kentteki bir çok mahalle ve ilçelerden TOKİ konutlarına yönelik taleplerin bulunduğunu söyledi. 75’er metrekarelik yeni yapılacak konutların talebe göre inşa edileceğini dile getiren Basri Yıldırım, “Daha önceki dönemlerde olduğu gibi insanlara bir ev ve bir araba vaat etmeyen fakat yaptıklarıyla adından söz ettiren AK Parti, sadece Uşak’ta 3 bin 881 ailemizi kira öder gibi ev sahibi yaptı. Halen gerek merkez ve gerekse ilçelerde toplu konut talepleri bulunuyor. Teşkilat olarak TOKİ’yle ilgili talepleri topladık ve önümüzdeki günlerde ilimizde yeni bir hamle başlatılacak. Evi olmayan emeklilerimiz ve dar gelirlilerimiz, 240 ay vadeyle ve sadece 250 TL taksitle konut sahibi olacaklar” diye konuştu.
KENTSEL DÖNÜŞÜM İLE YENİ BİR UŞAK OLUŞACAK
Kentsel dönüşüm projesinin beklenenden hızlı ilerlediğini de söyleyen Basri Yıldırım, 450 milyon TL’lik bir yatırımla kentin imajının değişeceğini söyledi. Daha önce tabakhane olarak kullanılan bölgenin yeni bir cazibe merkezi haline geleceğini anlatan Basri Yıldırım, “Kentsel dönüşüm sahasının ilk etabına, bin 51 konut ve 126 dükkan oluşturulacak. Yeni yaşam alanı için 750 kişilik cami, 24 derslikli okul ve sağlık ocağı da inşa edilecek. Şu anda söz konusu bölgede binaların yükseldiğini görmek mümkün. Atalarımızın lafla peynir gemisi yürümez sözünü kulağımıza küpe ettik ve kimseye yapamayacağımız vaatlerde bulunmadık. İnşallah çok kısa süre içinde ayakları yere basan ve kente gerçekten yararı olacak çalışmaların bittiğini hep birlikte göreceğiz” ifadesini kullandı.

banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477