UŞAK’A 30 YILLIK ENERJİ YATIRIMI YAPILIYOR

Bakan Taner Yıldız Uşak`a 30 Yıllık Enerji yatırımı yaptıklarını söyledi.

UŞAK’A 30 YILLIK ENERJİ YATIRIMI YAPILIYOR
banner475
banner488

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak üzere Uşak’a geldi. İlk olarak işadamlarıyla kahvaltılı toplantıda buluşan Bakan Taner Yıldız, burada yaptığı açıklamada Türkiye’nin önemli bir dönüşüm ve değişimden geçtiğini belirterek, “2001’de dünyada ekonomik anlamda çok rahat bir ortam vardı. Fakat Türkiye ise krize girdi ve kendisi kadar kaybetti. 2008’de dünyanın son en büyük global krizi yaşandı ve ülkemizin burnu dahi kanamadı. Yakalanan istikrar ortamı ile kriz zorlanmadan aşıldı” dedi. Uşak’taki yatırımlar hakkında bilgi veren Bakan Taner Yıldız, kente 30 yıla yayılacak bir yatırım yapılacağını ve doğalgazda yaşanan sıkıntıların giderileceğini söyledi.

TANER YILDIZ, UŞAKLI İŞADAMLARIYLA BULUŞTU

Bir dizi inceleme ve ziyaret kapsamında Uşak’a gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, kentteki işadamlarıyla kahvaltıda buluştu. Uşak Valisi Seddar Yavuz, Milletvekili Mehmet Altay, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, AK Parti İl Başkanı Basri Yıldırım ve işadamlarının bulunduğu toplantıda bir konuşma yapan Bakan Taner Yıldız, Türkiye’nin önemli bir değişim ve dönüşümü yaşadığını belirterek, “Türkiye önemli bir değişim ve dönüşümün eşiğinde ve bunlar ülkenin çağ atlaması için büyük önem taşıyor. Türkiye büyürken, siyasetçinin, sanatçının veya akademisyenlerin küçülmesi düşünülemez. Çünkü büyüyen Türkiye’nin küçük sanatçısı veya siyasetçisi olmaz. Herkes yaptığı doğrular ölçüsünde yükselir. Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı seçimi artık hizmetin, sözlerin çok daha önüne geçtiğini gösterdi. Türkiye basiret ve ferasetle büyüdü. İnsanların düşüncelerine saygı duyan ve hakaret etmeyen bir anlayış ülkemizde yerleşmeye başladı. Daha öncesinde tavana çiğ köfte atılan ülke, İtalya veya Fransa değildi” dedi.

TÜRKİYE KAMBURLARINDAN KURTULUYOR           

Siyasi partilerin seçim vaatleri hakkında konuşan Bakan Taner Yıldız, şöyle konuştu: “Siyasetçiler vaat verirken, dünyevi veya parti menfaatleriyle hareket etmemeli. Herkesin ortam menfaati düşünülmeli. Aksi halde, sağlık açısından çok zararı olmayan vaatler, siyaseten zararlı olabilir. Gelişmiş ülkelerde muhalefet, yapılan işe engel olmaz, ben daha iyisini yapacağım der. Bizde de artık bu mantık yerleşmeli. Sadece iktidar değil; muhalefeti, sanatçısı ve akademisyeni herkes bu ülkeye hizmet borcu olduğunu bilmeli”. Türkiye’nin her alanda büyüdüğünü ve eskiye oranla daha güçlü konumda olduğunu söyleyen Taner Yıldız, “Artık ekonomilerin globalleştiği bir dünyadayız. 2001’de dünyada ekonomik anlamda çok rahat bir ortam vardı. Fakat Türkiye ise krize girdi ve kendisi kadar kaybetti. 2008’de dünyanın son en büyük global krizi yaşandı ve ülkemizin burnu dahi kanamadı. Yakalanan istikrar ortamı ile kriz zorlanmadan aşıldı. Şu anda çok hassas olacağımız bir döneme daha giriyoruz. Türkiye bir çok kamburundan kurtuldu. Hele hele 4 buçuk yıldır dinlenen biri olarak, kamburlardan kurtulmamız gerektiğini düşünüyorum. Çözüm sürecinden de geriye dönüş olmadığını ve geriye dönenler kaybedecektir. Ülkemiz ne zaman sıçrama yapsa, mutlaka birileri paçasından tutmaya çalışıyor. Bu nedenle çok uyanık olmamız gerek” diye konuştu. 

UŞAK’A ENERJİDE 30 YILLIK YATIRIM

Bakan Taner Yıldız, Uşak’taki yatırımlarla ilgili de bilgi verdi. Bakan Yıldız, kente 30 yıllık enerji yatırımı yapıldığını belirterek, “Şu anda doğalgazda basınç düşüşüyle ilgili bir sorun var. Eskişehir üzerinden yeni üniteleri devreye sokacağız ve bu sorun bir daha yaşanmayacak” ifadesini kullandı. Bakan Yıldız, daha sonra Şeker Evleri mevkiinde bulunan Şeker Park’taki halk mitingine katıldı. 

/resimler/2015-5/9/1623523034659.jpg

 

/resimler/2015-5/9/1624194128954.jpg

/resimler/2015-5/9/1624353660533.jpg

/resimler/2015-5/9/1624473973341.jpg

/resimler/2015-5/10/0022120314668.jpg

banner482
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477