MENZİLCİ ESKİ İL MÜDÜRÜ AK PARTİDEN ADAY ADAYI OLDU!.

Menzilci Eski Sağlık Müdürü Alper Cem Ünal AK Partiden Milletvekili aday listesine girebilecek mi.

Uşak'ta toplam 30 kişilik aday adaylığı başvurusuyla diğer partiler arasında en çok katılım sağlanan Ak Parti Milletvekili aday adaylığı isimleri arasına eski İl Sağlık Müdürü Alper Cem Ünal'da katıldı. Geçtiğimi günlerde aday adaylığı başvurusu yaparak Ak Parti Uşak Milletvekili adaylığına talip olduğunu kullandığı sosyal medya platformundan duyuran Alper Cem Ünal 2011 Yılında Uşak İl Sağlık Müdürü olarak atanmıştı. Ancak geçtiğimiz yıl Kasım ayında hükümetin Menzil tarikatına yönelik başlattığı temizlik operasyonunda Sağlık Bakanlığı bünyesindeki tüm müdürlüklerde değişiklikler yapılmış Menzil tarikatına mensup olan Alper Cem Ünal'da görevden alınarak yerine Doktor Sedat Kavas getirilmişti. 
BAKAN DEMİRCAN'IN KARARLILIĞI YETECEK Mİ?!
Sağlık Bakanlığı'nca yıllardır “Menzil tarikatına” bağlı kişilerin önemli görevlere getirildiğini belirten Sağlık Bakanlığı yetkilileri, yapılan köklü değişikliğin altında bu grupların ayıklanmasının da yattığını belirtirken personel atama ve yer değiştirmelerinde etkili olan Sağlık Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü de değiştirilmişti. Geçtiğimiz yıl bu göreve Dr. Mehmet  Akgül getirildi.
FETÖ'cülerin geçmişte etkili olamadığı Sağlık Bakanlığı'nın Menzil tarikatının yönetiminden kurtarılması için Sağlık Bakanı Demircan'ın kararlı olduğu iddia edilirken hastanelerin de baştabipler tarafından yönetileceği belirtilmişti.
MENZİLCİ ESKİ İL MÜDÜRÜ AK PARTİDEN ADAY ADAYI OLDU!.
Sağlık Bakanlığı tarafından Menzil tarikatına yapıldığı belirtilen operasyonla görev değişikliği yapılan Uşak İl Sağlık Müdürü Alper Cem Ünal, youtube.com video paylaşım sitesinde, Menzil Köyü Gavs i sani seyyid abdulbaki hz (ks) başlığında paylaşılan videoda Adıyaman’ın Menzil Köyünde bulunan Menzil tarikatının Şeyhi olan Abdulbaki Erol’un müridleri arasında yer alıyor.


MENZİL GRUBU AK PARTİDEN ADAY ÇIKARTAMAZSA MHP'YE Mİ DESTEK VERECEK? 
Geçmişte Fetö/PDY terör örgütünün her seçimde çeşitli partilerden adaylar çıkartarak bir şekilde meclise sokmaya çalıştıkları milletvekili adayları gibi bugünde Menzil tarikatı aynı yöntemi kullanarak meclis sıralarında yer almayı hedefliyor.

AKPARTİ VE MHP'DE MENZİL ÖRGÜTLENMESİ
Edindiğimiz bilgilere göre 24 Haziran seçimlerinde Menzilciler birinci tercih olarak  Ak Parti'yi seçtiler. Ak Parti Uşak Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan Alper Cem Ünal ile birlikte hareket etme kararı alan Menzil grubu ikinci tercih olarak ise MHP'yi seçti. MHP Uşak Milletvekili aday adaylığını bir süre önce açıklayan Oğuz Çakmak ile birlikte Muhterem Kuruçay'a destek verecekleri iddia edilen menzil yapılanmasının Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise çatı adayı yine Recep Tayyip Erdoğan olacağı belirtiliyor. 
ERDOĞAN'A MENZİL KUŞATMASI !.
24 Haziran seçimlerinde yüzde 51'lik oy oranını hedefleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, fetö örgütlenmesi bir benzerini benimseyerek AK Parti ve MHP'den aday çıkartmayı hedefleyen menzil grubunun kuşatması altına alındığı iddia edilirken Uşak başta olmak üzere diğer şehirlerde Menzil müridİ adayların çıkıp çıkmayacağı merak ediliyor...
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ALPER CEM ÜNAL'IN MENZİL ŞEYHİYLE BİRLİKTE OLDUĞU GÖRÜNTÜLER
Üç dakika 12 saniye süren videonun iki dakika 35. Saniyesinde başında beyaz takkesi ve siyah takım elbisesiyle göze çarpan eski Uşak İl Sağlık Müdürü Alper Cem Ünal, Menzil tarikati şeyhi  Abdulbaki Erol’un müritleri arasında yer alarak el pençe divan durduğu gözlerden kaçmıyor. Akıllara vekil olduğu takdirde kimin vekili olacağı sorusu getiren görüntüler sosyal medyada paylaşılırken, Alper Cem Ünal'ın Uşak Milletvekili sıralamasına girip girmeyeceği merak konusu.

 POLATLILI MENZİLCİ ve AK PARTİLİ 
 Menzil tarikati üyeleri bu kez Uşak'ı hedef seçti. 2014 seçimlerinde Menizl Tarikatı menzilci Nurullah Cahan için gece gündüz çalışarak destek vermişlerdi. 
 Fetö/PDY terör örgütünde olduğu gibi Uşak Menzil tarikatininde etkin faaliyet gösterdiği şehirlerden biri. Bugün Menzil Şeyhi Abdulbaki Erol'un yakın korumaları ile birlikte bir ablasının da Uşak'tan evli olduğu iddia ediliyor. Menzil yapılanmasının ticari faaliyetleri arasında ayrıca Semerkand yayınları ile birlikte Semerkand Tv ve bir çok radyo kanalının da olduğu diğer taraftan bu örgütün finansal yapısının yine Fetö'de olduğu gibi bağış ve himmetlerden elde edildiği gelen bilgiler arasında. Alper Cem Ünal'ın Ankara Polatlı İlçesinden olmasına rağmen Uşak'tan milletvekili aday adayı olmasını sağlayan ve sıralamaya girmesi için mücadele veren bir takım çevreler bunu başaramadığı takdirde yönünü MHP'ye çevirecekler. Her iki partiden de aday çıkartamadığı takdirde ise kendilerine en yakın adaylar ile çalışma kararı alan Menzil tarikatı 24 Haziran seçimleri sonrası özellikle Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere diğer bakanlıklarda da yer edinmeye çalışmanın gayreti içindeler.

HABER: HAKAN KORUK 
 

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2018, 20:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER