KURUÇAY`DAN AK PARTİ İL BAŞKANINA SERT SÖZLER

AK PARTİ KENDİSİNİ KANUNUN ÜZERİNDE GÖRMEKTEN VAZGEÇMELİDİR

KURUÇAY`DAN AK PARTİ İL BAŞKANINA SERT SÖZLER
banner475
banner471

Milli namusumuzu temsil eden bayrağımızı korumaktan bi haber olan siyasal iktidarın mevcut Uşak il başkanı olan Sayın Yıldırım yaptığı basın açıklamasında “Türk bayrağımızla siyaset yapmaya çağırıyoruz” ifadesi ile rengini şehit kanlarımızdan alan al bayrağımızı sadece siyasi araç olarak gördüklerini ve sıkıştıklarında bayrağa ve milli değerlere nasıl sarıldıkları gerçeğini bir kez daha ortaya koymuştur. Hatırlatmak isteriz ki Bayrak sevgi ve saygısı her türlü siyasi mülahazanın üstünde bir duygu ve olgudur. Bayrak üzerinden siyaset yapılması sadece bayrağı siyasi araç olarak görenlerin garabetidir.

Uşak il başkanı sayın Yıldırım’ da bu garabete düşerek bayrak istismarına sarılmıştır. Düne kadar Türk Bayrağı’nı tahrik unsuru olarak gören, toplatan AKP şimdi bayrakla siyaset yapmaya çağırarak bölücü politikalarının üstünü örtüp, kitleleri bu yönüyle kendine sevk ettirmeye çalışmaktadır. AKP il başkanının Kur’an yapraklarını mızrakların ucuna takan, İslam dünyasına fitneyi sokan Muaviye zihniyetinden farkı var mıdır?

Türk bayrağının adı değişsin" diyen AKP`li yazarı "Akil Adam" yapan bir partinin, il başkanı olan kişi hangi yüzle bayrak edebiyatı yapmaktadır?

AKP iktidarının yaptıklarını anlatırken "Sayın Öcalan demek, PKK`nın kendine ait bayrağını elinde taşımak, Öcalan’ın posterini taşımak suç olmaktan çıktı." diyebilen Bülent Arınç gibi bir Başbakan yardımcısına sahip olan bir partinin il başkanı kendisi değil midir?

Arif Nihat Asya`nın BAYRAK şiirinin, okul kitaplarımızda ve dergilerimizde yer almasını yasaklayan ve sebep olarak da şiirin ikinci kıt`asında yer alan "Sana benim gözümle bakmayanın/ Mezarını kazacağım/ Seni selâmlamadan uçan kuşun/ Yuvasını bozacağım!" dizelerini şiddet içerikli bulan bir partinin il başkanı değil midir?

PKK`nın hamisi Barzani`yi bile "Diyarbakır`da Kürdistan bayrağı ile karşılaştım bunu hayal bile edemezdim" dedirtecek derecede sevinçten havalara uçurtan AKP zihniyetinin nasıl bir Türk bayrağı hassasiyeti olabilir ki?

Uşak Üniversitesinde şanlı bayrağımız tahrik unsuru sayılarak indirildiğinde sesi çıkmayan bu konuda görüş dahi bildirmeyen kendileri değil midir?

Bu konuda o kadar çok örnek var ki, AKP ve bayrak deyince biz bunları hatırlatıyoruz. Biz hatırlatmaktan bıktık ama AKP tüm bunlara rağmen hala Türk bayrağı nutukları atmaktan bıkmadı.

Bu işler öyle seçim öncesi trilyonlar akıtıp Türk bayraklı seçim filmleri hazırlamakla, Türk bayrağımızla siyaset yapmaya çağırmakla olmaz. Hem bayrak indirenlerle düşüp kalkacaksın, sonra da Türk bayrağıyla mitingler yapalım diyeceksin.

AKP artık kendisini kanunların üzerinde görmekten ya da kanunları hiçe saymaktan vaz geçmelidir. Siyasi partilere yapılacak tavsiye ve çağrılar basın önünde tribünlere oynanarak değil mevcut partilerin il başkanlıkları ziyaret edilerek yapılmalıdır. Sayın Yıldırım’a Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkındaki Kanun`un 58. Maddesini okumalarını ayrıca 2893 sayılı Türk Bayrağı kanunu dikkate almalarını talihsiz açıklamalarından vaz geçmelerini tavsiye ederiz.

banner473
YORUM EKLE
YORUMLAR
Göktürk Zeybek
Göktürk Zeybek - 4 yıl Önce

Burasının adı Türkiye Cumhuriyeti, milleti ise büyük Türk milletidir. Göbek bağımızın kesildiği yer, daima son nefesimizi vereceğimiz yer olacaktır. Bu hakikati ne Erdoğan ne Davutoğlu, ne İmralı canisi ve küresel işbirlikçileri değiştiremeyecektir. Bayrağın indirilmesine seyirci kalan, vatan topraklarını bırakıp kaçan bir adam olsa olsa vatan fukarası, milliyetçilik yoksunudur. PKK ile masa kurup oturan, sonra U dönüşü yapan kim olursa olsun nankördür, riyakârdır. Erdoğan her şey olabilir, her makama ulaşabilir ancak şu fani dünyada olamayacağı, layık görülemeyeceği bir tek şey varsa o da milliyetçiliktir.

SIRADAKİ HABER

banner477