CHP`NİN ÖZKAN YALIM BALONU PATLADI!

CHP`nin Gizemli Milletvekili Adayı Özkan Yalım bakalım bur soruları cevaplayabilecek mi?

CHP`NİN ÖZKAN YALIM BALONU PATLADI!
banner475
banner471

Bundan tam 7 Yıl önce bir haber yapmıştım.. O zamanlar Uşak’a gelerek hızla gayrimenkuller almaya başlayan Özkan Yalım’a sorular sormuş ve bu paranın kaynağı nedir diye sormuştum. Özkan Yalım bana çok kızmış ve 7 senedir konuşmuyordu. Ancak bu soruların cevapları henüz gelmediği gibi geçen zamanda Özkan Yalım gayrimenkul sayısını artırdığı gibi eşi ve  annesi üzerine kurduğu şirketler ile de Uşak’ta da iş dünyasına adım attı.  Özkan Yalım’ın Belçika’da şirketleri olduğu Bulgaristan da şirketleri olduğu biliniyordu. Özkan yalım yakın çevresine 400 civarında TIR’ı olduğunu bizzat kendisi söylüyordu. Peki Özkan Yalım nasıl oluyordu da Çöpçülükten bu kadar mal varlığı elde ediyordu? Bu sorular hep soruldu hep konuşuldu ancak Özkan Yalım hiçbir zaman cevap vermedi. Uşak’ın en gözde yerlerini satın aldı. Şu anda Uşak’ta 3 benzin istasyonu, v bir çok gayrimenkul var. Yüz civarında da TIR’ı var.

Özkan Yalım CHP den Milletvekili aday adayı olduğunda yine tüm dikkatleri üzerine çekti. CHP liler gizemli zengin olarak gördükleri Yalım’ı bağırlarına bastılar.. Rekor bir oy alarak birinci seçildi Özkan Yalım. Ama bu arada vaadler havada uçuştu. Bizim sosyalistler Paralı adam Özkan Yalım’ın vaatlerine kandılar.

CHP liler hep parasız aday seçiyoruz seçimlerde sönük kalıyoruz bu defa zengin aday seçelim belki iki alırız hayaline kapıldılar. İlk iki sıraya işadamı seçtiler. Ancak Önseçimden sonra Birinci sıra adayı Özkan Yalım beninim işim nasıl olsa garanti gözüyle bakarak etrafında neredeyse kimse bırakmadı. İsmet Akın ise benim seçilmem zor diyerek pek seçimlere asılmadı. Ama bu arada parti için kaynamaya başladı. Özkan yalımdan rahatsızlıklar hat safhaya ulaştı. Hatta bazı CHPL lilerin Özkan Yalım’ın istifa ettirilmesi için Genel Merkeze girişimlerde bulunduğu CHP’nin de yalım hakkında bilgi topladığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

USAK.TV ARAŞTIRDI YALIM AVRUPA DA BİTİK

Usak.tv olarak araştırdığımızda Özkan Yalım’ın söylenenlerin aksine Bulgaristan da çok güçlü olmadığını aksine şirketin battığını öğrendik. Özkan yalım ve Eşi adına kayıtlı Expres Trans şirketin battığı işçilere ve devlete çok yüklü miktarlarda borcu olduğunun mahkeme kararlarını gördük. Özkan Yalım’ın kendi üzerine hiçbir şirketin aktif olmadığını ancak başka çalışanlarının üzerine şirketler kurduğu ve faaliyetlerini bunların üzerinden yapmaya çalıştığını ancak o şirketlerin de iş yapamadığı bilgisini aldık.

Yine Yalım’ın Belçika da Çöp işçiliği şoförlüğü ile başlayıp 400 den fazla tırım var dediği mal varlığına ulaştığını iddia ettiği durumun Bulgaristan’dan farksız olduğu bilgisini aldık. Yalım’ın Belçika da ki  şirketinin iflas durumunda olduğu, 2008 yılında kapandığı, devlet mahkemelik olduğu ve yaklaşık 5 Milyon Euro civarında devlete borcu olduğu bilgisini aldık.

ŞİMDİ CHP NİN GİZEMLİ ADAYI ÖZKAN YALIM’DAN KAMUOYU ÖNÜNE ÇIKIP SORULARI CEVAPLANDIRMASINI İSTİYORUZ

1-      Sayın Yalım duyduğumuza göre Kılıçdaroğlu da senin bu hızlı yükselişine hayran kalmış ve seni maliye bakanı yapacakmış .Çünkü şu ana kadar Çöpçülükle işe başlayıp senin kadar mal varlığı olan bir insan daha yer yüzünde rastlanmamış. Şimdi çıkıp mal varlığınızı ve kaynaklarını açıklar mısınız? Sakın yanlış anlamayın siz gayri meşru yoldan para kazandınız falan imasında bulunmuyoruz özellikle belirtelim.

/resimler/2015-5/28/1206174867977.jpg

2-      Yine Belçika da bulunan ve Yalım’ın şirket ofisi olarak kullandığı binanın basıldığı ve şirket müdürünüz Erol Mehmedov’un  ağır yaralandığı bilgisini aldık bu olayın nedeni nedir neyin hesaplaşmasıdır?

3-      Bulgaristan da kaç şoför ile mahkemeliksiniz? Bu şoförlere ne kadar borcunuz var?

4-      İngiltere de bir şoförünüzün ülkeye sizin şirketinize ait tırlarla kaçak göçmen taşırken yakalandığı ve tutuklandığı doğru mudur?

5-      Siz işadamı olduğunuzu söylüyorsunuz ancak Uşak’ta kurulu hiçbir şirkette hisseniz yok. Şirketleriniz eşiniz ve Annenizin üzerine bunun nedenini kamuoyuna açıklar mısınız? Bulgaristan ve Belçika da devam eden davalar nedeniyle Türkiye de ki mal varlığınıza da el konulmasından korktuğunuz için mi böyle bir olaya başvurdunuz? Şirket ortağı olmamanızın nedeni bu mudur? Hiçbir şirkette ortaklığı olmayan bir insan nasıl işadamıyım diyebilir?

6-      Ön seçim öncesi köylere ne kadar parke taşı ve mıcır yolladınız? Bu taşlar ve mıcırlar özel idarenin taşları ve mıcırları mıdır? Yoksa kendiniz ön seçimi kazanabilmek için köylere ne kadar taş ve mıcır gönderdiniz faturası mevcut mudur?

7-      Uşak’ta ki seçim masraflarınızın faturasını eşiniz ve annenizin şirketine ödettirdiğiniz doğru mudur?

8-      Sivaslı ilçe merkezinde daha önceden bir iş yaptığınız Y.U. adlı şahsı ölümle tehdit ettiğiniz, silah gösterdiğiniz ve mahkemelik olduğunuz doğru mudur?  

Biz gazetecilik görevimizi yapıyor Usak.tv olarak soruyoruz. Cevaplayıp cevaplamamak sizin takdirinizde. Unutmayın şeffaflık sözü veren sizsiniz? 

banner482
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gizem Caner
Gizem Caner - 4 yıl Önce

Gazeteci olarak işinizi yaparken aynı hassasiyeti diğer partilerin adaylarını araştırarak gösterdiniz mi?

semra yalim
semra yalim - 4 yıl Önce

okadar olacak

galıp
galıp - 4 yıl Önce

bu dosyalar kıçyaroğlunun onune konmalı chp uzan vakası yasamamalı
bu kişiye oy verecekler iyi düşünmeliler chp de ikinci kubilay olayı yaşanmadan bu kişinin istifa ettirilmesi gerekir chp de böyle bir aday ilk defa .....aman çok geç olmadan henüz daha 10 gün var chp ye yakışmıyor bu adam

hakkıhakkı
hakkıhakkı - 4 yıl Önce

chp yine uşaka yaptığını hep böyle uşak kaybediyor bu chp yüzünden chp adayını İnşaellah bunca mhp alır uşakta böyle şeyler istemiyoruz

ATATURKCÜ
ATATURKCÜ - 4 yıl Önce

1 yuzukle gelip gemicik alanlar var adam yapıyorsa memleketıne yapıyor

sfjsdhvdjsk
sfjsdhvdjsk - 4 yıl Önce

neyin propagandasını yapıyorsunuz allah aşkına haberi yapmışınız sağından solundan mhp nın akp nin adayları fışkııyor özkan yalımı mı kötülüyorsunuz reklammı yapıyorsunuz:)

tribün
tribün - 4 yıl Önce

Milletvekilliği böyle hızlı para kazanan biri için çokda mantıklı değil. Benim aklıma Dokunulmazlık konusu geliyor. Yazıda da değinildiği gibi çoğu Uşaklının pek de aklına yatmadığı hiper hızlı ve Gizemli bir zenginlik bu kişinin zenginliği ??? mesleğini tahsilini bilen bile yok.

bekir yılmaz
bekir yılmaz - 4 yıl Önce

yüksekortaokul mezunu yalım servetinin kaynağını açıklamayan bir vekil adayı için bilinçli CHP seçmeni bu kişiye oy verirse pes doğrusu halktan yana işçiden köylüden yana chp bulgaristanda belçikada işçinin paralarını ödemeyen onların parasıyla işyerleri hanlar hamamlar alan mahkeme ile el konabilir korkusuyla bu mülkleri yakınlarının üzerine alan sivri zekalı birisi CHP NİN YÜKSELEN OY POTANSİYELERİNİ Düşürmekten başka hiç bir işe yaramaz CHP de bu gidişle 1 vekil şanşını MHP Ye kaptırır


SIRADAKİ HABER

banner477