BELEDİYE BAŞKANI GÖREVDEN ALINACAK MI ALINMAYACAK MI?

BELEDİYE BAŞKANI GÖREVDEN ALINACAK MI ALINMAYACAK MI?
banner282

Uşak Cumhurbaşkanının Uşak'a gelmesinden çok bu ziyaretten ve il kongresinden sonra Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın görevden alınıp alınmayacağına kilitlenmişti.  Cumhurbaşkanı geldi ve gitti. Başkan'a çok da sıcak davarandığı söylenemez. "Belediye Başkanı öyle olmaz çok çalışacaksınız" dedi. "İkinci bir paralel yapılanmaya izin vermeyeceğiz" dedi. İnce mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı gider gitmezde bazı kişiler telefonla aranarak anket yaopılmaya başlandı. Uşak ta şimdiye kadar bir çok defa anketler yapıldı ancak bir sonuç çıkmadı. Bir çok il ve ilçenin belediye başkanının görevden alınacağı söylendi konuşuldu. Ankara, İstanbul, Bursa, Balıkesir ve bir kaç il ilçenin dışında diğerleri yerinde kaldı. Uşak'ta çoktan görevden alınacak iller arasındaydı ancak Menzil Cemaati devreye girdiği için tam 3 defa son yarım saatte Cumhurbaşkanının emri ile kalsın denildi. Artık Uşak Belediyesindeki yoılsuzlukları usulsüzlükleri bilmeyen yok. Sağır sultan bile duydu. Tam bu sırada Cumnhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın Uşak'ta Belediye Başkanı Nurullah Cahan UTAŞ Başkanı Ali Rıza Çümen ve rant ortakları Eyüp Gökhan Özekin tarafından Kayaağıl termel tesislerinde ağırlanıp, Fetö itirafçısı İskender Doğan'ın Jeepiyle Murat Dağına çıkarılması gündeme bomba gibi düştü. 
Belediye daha öncede CİMER'in başındaki ismi Mücahit Küçükakın'ı Uşak'a konfreans için getirmiş kardeşine de bazaı peyyaj işleri vermişti. 
Cumhurbaşkanına Uşak ziyaretinde belediye ile alakalı kalın bir dosya verilmeye çalışıldığını duymuştum. Verilip verilmediğini bilmiyorum. İl Yönetiminde de Belediye kanadından meznilden isimler mevcut. AK Parti İl yönetimi tam anlamıyla vasat bir listeden oluştu. Liste de Mehmet Altay, Belediye ve Müsiad'ın isimleri mevcut. Anlayacağınız bu yönetimde ölü doğdu. 

ŞİMDİ NE OLACAK

Cumhurbaşkanı gelip gittiğine yeni il yönetimi de oluştuğuna göre iki seçenek var. 
1. Seçenekte  Yeni il başkanı Belediye başkanının güdümüne girecek yada girmeden barış sağlanıp belediye dönem sonuna kadar görevde kalacak ve Uşak'ın borçları milyara dayanacak rantcılar baram etmeye belediye hortumlanmaya devam edecek. 2019 Da da AK Parti Uşak'ta Belediye  seçimini kaybedecek
2. Seçenek ise Belediye Başkanının derhal görevden aldırılıp yerine yerine Belediye Meclis üyerleinden biri getirilecek ve rant çarkları kırılacak 2019 da seçim yeniden kazanılmaya çalışılacak. 
Her iki seçenek de de AK Partinin 2019 da ki belediye seçimini alması zor görünüyor. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 13 ay Önce

nurullahı okul yıkan ve ağaç kesen başkan olarak hatırlayacağız.

SIRADAKİ HABER