BANAZ 5 YIL İÇİNDE 70 MİLYON LİRALIK YATIRIM HEDEFLİYOR

Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı, 6 milyon lira borç ile devraldıkları belediyeyi yatırım yapar hale getirdiklerini söyledi.

BANAZ 5 YIL İÇİNDE 70 MİLYON LİRALIK YATIRIM HEDEFLİYOR
banner475
banner488

Geçtiğimiz hafta doğalgazı Banaz ile kavuşturan imzaların atılmasının ardından genel durum değerlendirmesi yapan Zafer Arpacı, geçmiş dönemden kalan 6 milyon liradan fazla iç ve dış borcun yıl içerisinde 1 milyon 800 bin lirasını ödediklerini kaydederek şunları söyledi; “Yanlış duymadınız, geçmiş dönemden 6 milyon liradan fazla borçla devraldığımız belediyeyi hem borcunu ödeyebilen hem de milyonlarca lira yatırım yapabilen bir hale getirdik. Borç ödemekteki başarımızı kamuya ait olanı kamuya harcayarak ve bütçe disiplinini sağlayarak gerçekleştirdik. Yatırım yapmaktaki başarımız ise başta çok değerli milletvekillerimiz olmak üzere sayın valimize borçluyuz. Buradan kendilerine bir kez daha minnettarlığımızı ifade etmek istiyorum. İfade ettiğimiz gibi hükümetimizin ve kurumlarımızın desteği ile 40 milyon liradan fazla yatırımı başlatmış bulunmaktayız. Halkımızın önceliklerine ve taleplerine göre projelerimizi hızla hayata geçiriyoruz” dedi.
5 YIL İÇİNDE 70 MİLYON LİRALIK YATIRIM HEDEFLİYORUZ
Banaz’a yapılacak olan diğer yatırımlara da değinen Başkan Arpacı; “İlçemizin en büyük projesi olan Organize Sanayi Bölgesini de dahil ettiğimizde önümüzdeki 5 yıl içerisindeki toplam yatırım 70 milyon lirayı aşmaktadır. Hamamboğazı başta olmak üzere Banaz’a yeni parklar, mesire alanlarını kapsayan sosyal hayatı canlandıracak çalışmalarımız sürüyor. Önümüzdeki beş yıl içerisinde inşallah tüm sözlerimizin yerine getirilmiş olduğuna hepiniz şahit olacaksınız” dedi.

banner482
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477