BAKAN YILDIZ:UŞAK’IN 4’ÜNCÜ MİLLETVEKİLİ BENİM

Taner Yıldız, 7 Haziran’da önemli bir seçim olacağını belirterek, “AK Parti her seçimde oyunu artırıyor ve kimse kimsenin kara kaşına kara gözüne oy vermez dedi.

BAKAN YILDIZ:UŞAK’IN 4’ÜNCÜ MİLLETVEKİLİ BENİM
banner475
banner488

Bir dizi ziyaret, inceleme ve açılış için Uşak’a gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Şeker Evleri mevkiindeki Şeker Park’ta yapılan AK Parti mitingine katıldı. AK Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Milletvekili adayları Mehmet Altay, Eyüp Gökhan Özekin ve Hüseyin Keskin’in eşlik ettiği Taner Yıldız, yaklaşık bin 500 kişinin katıldığı mitingde bir konuşma yaptı.  Türkiye’nin ve Uşak’ın her geçen gün büyüdüğünü dile getiren Bakan Taner Yıldız, 7 Haziran’da önemli bir seçim olacağını belirterek, “AK Parti her seçimde oyunu artırıyor ve kimse kimsenin kara kaşına kara gözüne oy vermez. Eğer bir yatırım ve hizmet varsa oy vermek normal. Boş vaatlere inanmak yok. Bu millet Cem Uzan’ı gördü ve ona da inanmadı. Sandalye koltuğa oturarak ülke yönetilmez. Bu arkadaşların ülke yönetme gibi bir hedefleri yok. Şimdi siz olmayan bir parayı nasıl dağıtırsınız. Hesap uzmanlığından çok iyi anlayan bir genel başkanın Sarıyer’deki seçim teşkilatı listesini zamanında YSK’ya vermiyor. Vatandaş artık hizmeti gördü ve bundan sonra da geri kalmaz. Halkın gördüğünden daha aşağısını vermemek lazım” dedi.

UŞAK’IN 4’ÜNCÜ MİLLETVEKİLİ BENİM

“Uşak’tan 3 milletvekilini Ankara’ya istiyoruz ve 4’üncü vekil olarak ben görev yapacağım. Uşak’ın bütün hizmetlerinde destekçisi olarak bu kardeşiniz olacak” diyen Bakan Taner Yıldız, şöyle söyledi: “İl il, belde belde dolaşıyoruz ve dün Simav’dan buraya geldik. Buradan Burdur’a geçeceğim ve her gittiğim yerde vatandaşımız dürüstlük istiyor. Bizler bunları tesis etmek için çok fazla gayret gösterdik ve çabaladık. Türkiye boş sözler ve bir çırpıda 150 milyar TL laflarıyla yönetilmez. Sen 150 milyar TL’nin ne demek olduğunu biliyor musun? Biz işçisine memuruna, emeklisine ve düşkününe para olduğu zaman dağıtan bir iktidarız. AK Parti’yi hep bitirmek ve düşürmek istediler. Biz buna vesayet diyoruz, bazen üniformalı ve bazen sivil. Her defasında verdiğiniz oyu küçümseyen ve vatandaşı kendisine uzak görenler oldu. Bizi iktidara vatandaşımız getirdi ve tercihini yaparsa halk götürür. Bugün koalisyon söylentileri ortaya atıldı ve bu ülke koalisyonlardan çok çekti. Biz tek başına iktidarla yolumuza devam edeceğiz. 2023 hedeflerini AK Parti ile beraber sağlayacağız”.

VATANDAŞ ÖNCE DÜRÜSTLÜK İSTİYOR

AK Parti ile hortumlanan bankaların önüne geçildiğini dile getiren Bakan Taner Yıldız, ülkenin kaynaklarının halk yararı için kullanılmaya başlandığını söyledi. Taner Yıldız, “Türkiye 2001’de çok ağır bir kriz geçirdi ve kendisi kadar küçüldü. Dünyada her hangi bir kriz yoktu. Ne oldu da Türkiye böyle oldu. Bir kitap atmayla ülke krize girer mi? Evet ülke bir kitap atmayla krize girdi. Sonra AK Parti geldi ve Türkiye 3 katına çıktı. Ne oldu peki? Biz bir yerde define mi bulduk, gömüye mi rastladık, hayır. Hamdolsun hortumları kestik ve en önemli kaynağı bulduk. Türkiye’nin en önemli kaynağı insan kaynağıdır, kurucu genel başkanımız Recep Tayypip Erdoğan ve şu andaki Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’dur. Bizler ülkenin geleceğini malımız ve canımızla savunan insanlarız. Bunu çocuklarımız için yapıyoruz” diye konuştu. 

VATANDAŞI KOYUN YERİNE KOYMAYACAKSIN!

Bakan Taner Yıldız, “17 ve 25 Aralık’la beraber, bazen paraleli ve bazen krişi bu ülkenin üzerine vesayet koymak istedi. Yapmak istediğiniz bir şeyler varsa, bu ülkenin hükümetiyle yapacaksınız. Size bu yetkiyi kim verdi? Vatandaşa saygı duyuyorum diyerek, onu koyun yerine koymayacaksınız. Memurmuş gibi davranmayacaksınız, memurun kendisi olacaksınız. Ben köyde doğdum ve helal lokmayla büyüdüm. Bundan daha büyük bir zenginlik var mı? Kapı kapı dolaşın, lütfen Türkiye’nin nasıl büyüdüğünü, kan emicilerden nasıl kurtulduğumuzu, çözüm süreci ile kamburdan nasıl kurtulduğumuzu anlatın” ifadesini kullandı. Bakan Taner Yıldız, mitingin ardından parti mensuplarıyla birlikte İsmetpaşa Caddesi’nde esnaf ziyaretinde bulundu. 

 

banner482
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477