ALTAY´I ZORA SOKACAK RESİM VE OLAYLAR

Uşak´ta ve Amerika´da Paralelcilerle kol kola gezen Altay Ankara´da bol bol Paralelcilere saydırıyormuş.

ALTAY´I ZORA SOKACAK RESİM VE OLAYLAR
banner471

7  Haziran Seçimlerinde AK Parti´den birinci sırada Milletvekili adayı olan fakat kendi memleketi Ulubey´de bile partiyi 3. Konuma düşüren AK Parti Uşak Milletvekili adayı Mehmet ALTAY´ın listeye girip girmeyeceği merakla bekleniyor. Yaptığı hizmetlerden çok Hukuk Bürosuna kazandırdığı müşteriler ve En son Ulubey´de AK Parti İlçe Başkanının ehliyetsiz yakalanan oğluna ceza kesilmesine neden olan Polisleri sürdürerek adından söz ettiren Mehmet Altay´ın MİT Krizi sırasında Amerika´ya Fethullah Gülen Hocayı ziyarete gittiği iddia diliyor. Yine İddialara göre Mehmet Altay Milletvekillerine verilen Kıyak emeklilik hakkından faydalanmak isterken kendisini bir inşaat firmasında sigortalı göstertmiş. Ancak o yıllarda bu firmanın faal olmadığı ortaya çıkınca işler karışmış. Mehmet Altay sıkışınca sigortalılığını iptal ettirmiş.

 

 GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ OLMAYANLAR

“Olduğun Gibi Görün ya da Göründüğün Gibi Ol demiş” Mevlana Celaleddin Rumi.. Ancak bizim Milletvekillerimizden biri Uşak´ta Paralelcilerle kol kola gezip Amerikalarda Fethullah Gülen Hoca´yı ziyaret edip Ankara´da meclis te de bol bol onlara hakaretler ediyormuş diye duyuyoruz… Olmuyor sayın vekilim olmuyor. Hiç Hoş olmuyor. MİT Krizinden  sonra Amerika Gidip bizzat Fethullah Gülen hoca ile görüştünüz mü görüşmediniz mi? Yoksa bu fotoğrafta ki görüşme MİT krizinden önce mi çekil di? Çocuğunuzun Gülen´in okullarına okuduğunu tüm Uşak biliyor. Biz de biliyoruz. Fethullah Gülen Hoca´yı  Cemaatini sevmenize bir şey diyemeyiz ancak burada onlarla kol kola olup Ankara´da da listeye girebilmek için bol bol cemaati kötülediğinizi duyuyoruz.

Yahudi Firması SAFARAD´ın Avukatlığını yapıyor musunuz? Yapmıyor musunuz? Bu Firmanın Banaz´a yapacağı yatırımlarda öncü müsünüz değil misiniz? Milletvekilliğini kullanarak Ortak olduğunuz Hukuk bürosuna AVEA, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankasının avukatlık işlerini aldınız mı almadınız mı? 
Milletvekilliğine sağlanan kıyak emeklilikten faydalanabilmek için 17 yaşında kendinizi olmayan bir şirkette sigortalı gösterdiniz mi göstermediniz mi? Sonra bu olay ortaya çıkınca bu sigortalılığı iptal ettirdiniz mi ettirmediniz mi?

 

ALİ ERDOĞAN MESLESİ

 

Mehmet Altay´ın Ankara´da ben birinci sırada yer alayım ali erdoğan2ı da ikiye yazalım o zaman seçimi alırız şeklinde telkinlerde bulunduğu duyumlarını bütün Ak Parti camiası duymuş ve bu söylemler büyük tepkilere neden olmuştu.

Mehmet Altay´ın birinci sıradaki yerini koruyabilmek için büyük bir çaba içine girdiği ancak AK Parti İlçe Başkanlarının tamamının ve Belediye Yönetiminin kendisine karşı çıktığı biliniyor.

Hatırlanacağı üzere Ali Erdoğan MHP den aday olduğu Cemaat tarafından desteklenmişti. Ancak 2014 seçimlerinde Ali Erdoğan cemaat´in tersine AK Parti adayı Nurullah CAHAN´a destek verince cemaat ile arası açılmıştı.

MEHMET ALTAY OLMASINDA KİM OLURSA OLSUN

 AK Parti´de Mehmet Altay´a karşı öyle bir cephe açılmış ki bütün herkes Mehmet Altay aday olmasında kim olura olsun tezini savunur hale gelşmiş durumda. Ancak bütün buna rağmen Mehmet ALTAY´ın meclisteki gücüne kullanarak listede yer alabileceği konuşuluyor.

 /resimler/2015-9/17/0025145518645.jpg

/resimler/2015-9/17/0026218488521.jpg

 

 UŞAK TV ULUBEY DE Kİ SÜRGÜN OLAYINI BÖYLE DUYURMUŞTU

 

SÜRGÜNDE VEKİL PARMAĞI ÇIKTI

/resimler/2015-9/17/0035356936845.jpg

Ulubey´de Ehliyetsiz ve yaşı küçük şekilde araç kullanan AK Parti Ulubey İlçe Başkanının oğluna ceza kesen ekibi gönderen telsiz başındaki Polis memuru ile o anda Emniyet amirliğinde bulunan ve 3 ay kadar önce Milletvekili Mehmet Altay´ın bir akrabasına ceza yazan trafik polisi  2 gün sonra sürgün edildiler. 2. Sürgün vakasında Vali Emniyet Müdürü ve ve vali yardımcısının imzası olduğu ortaya çıktı. Ulubey haksız tayinlerin AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay tarafından yaptırıldığını konuşuyor.

 

 

 

Geçen haberimizde  Uşak Valisi ve Uşak Emniyet müdürünü AK Partinin değil Devletin valisi ve Emniyet müdürü olmaya davet  edip ellerini vicdanlarına koymalarını istemiştik. Ancak haberimize çok kızan Sayın Valimiz Seddar Yavuz Facebook sayfasından yayınladığı mesajında  “Asılsız, Yalan ve iftira Niteliğinde Olan, Kişilik Haklarına Saldıran Haber ve Yorumlar ile Kamuoyunu Yanlış Yönlendiren Kişi ve Kurumlara Karşı Yasal Yollara Başvuracağımı Siz Değerli Takipçilerimle Paylaşmak İstiyorum” dedi. Vali Seddar yavuz gönderdiği açıklamada da tayinlerin İlçe Başkanının oğluna ceza kesilmesiyle alakalı olmadığını iddia etti.

 

            Bunun üzerine bizzat Ulubey´e giderek araştırmalarda bulundum bir çok kişi ile konuştum. Herkes bu olaydan rahatsız ve Vali ve Emniyet müdürüne değil Ak Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay ve ilçe Başkanı Arif Duran´ı sorumlu tutuyor. Ulubeyliler Ulubey de ki tüm tayinlerin Mehmet Altay´ın isteği ile gerçekleştiğini iddia ediyor.  

 

banner521
OLAYIN GEÇMİŞİ

 

                Ulubey de skandal yaratan ve MHP ile CHP nin ortak imza kampanyası açmasına neden olay 6 Ocak Salı günü meydana gelmişti. 155´e gelen bir ihbarda yaşı küçük ve ehliyetsiz bir çocuğun araç kullandığı belirtildi ve plakalı bildirildi. Bunun üzerine trafik ekipleri söz konusu aracı yakaladılar ve sürücüsü K. D. Hakkında işlem yapmaya başladılar. K.D. babası AK Parti ilçe başkanı Arif Duran´ı arayarak olayı bildirdi. Bunun üzerin olay yerine gelen Arif Duran polislere oğluna işlem yapmamaları konusunda baskı yapmaya başladı. Olayı tartışmaya döndü ve olay yerine resmi polislerde çağrıldı. Daha sonra olay karakolluk oldu. İddialara göre Arif Duran Karakolda telsiz başında bulunan ve trafik ekibini gönderen  Ali Arıkboğayı tehdit ederek seni buradan göndereceğim dedi. Bu arada İddialara göre kaymakam, devreye girdi ve İlçe Emniyet amirine baskı yapmaya çalıştı. Başkaları da devreye girerek ceza kesilmesini önlemeye çalıştı. Ancak polis memurları görevlerini yaptılar ve K.D ve Arif Duran´a 3 Bin TL ceza kestiler. Ancak İlçe başkanı adeta küplere bindi ve ortalığı bir birine kattı. 

 

Olaydan iki gün sonrada Telsiz başında olan ve o gün trafik ekiplerini gönderen Polis memuru Ali Arıkboğa Eşme ilçesine 3 ay önce Milletvekili Mehmet Altay´ın bir akrabasına ceza kesen ve  o gün Ali Arıkboğa ile birlikte karakolda görev yapan  Şahin Demirkol ise Uşak merkeze alındı. Yine iddialara göre Emniyet Genel müdürünü tanıyan Ali Arıkboğa direk Genel Müdürü aradı ve olayı anlattı.  Bu olaydan sonra da Ali Arıkboğa Uşak merkeze alındı. Ali Arıkboğa´nın 9 aylık ikiz bebekleri olduğu ve Eşme yerine Uşak´a gelip gitmeye razı olduğu iddia ediliyor. Ali Arıkboğa´nın daha önce Ulubey ilçesinde görev yaptığı ve Manisa iline tayininin çıktığı kızının Sağlık Meslek lisesini kazanması ile eylül ayında tekrar Ulubey´e tayinle geldiği belirtiliyor. 

 

 

YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER