AK PARTİ İL BAŞKANI HİLMİ ALPER UTAŞ’LA İLGİLİ ELEŞTİRİLERE CAVEP VERDİ

AK PARTİ İL BAŞKANI HİLMİ ALPER UTAŞ’LA İLGİLİ ELEŞTİRİLERE CAVEP VERDİ

AK PARTİ İL BAŞKANI HİLMİ ALPER UTAŞ’LA İLGİLİ ELEŞTİRİLERE CAVEP VERDİ

AK Parti Uşak İl Başkanı Hilmi Alper, 1996 yılında belediyenin taş ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan ve yüzde 99 hissesi Uşak Belediyesi’ne ait olan UTAŞ firmasında mevcut yönetimin kendisine yöneltiği eleştirileri değerlendirdi.

 

UTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı olduğu dönemde şirketi çalışır hale getirip Uşak Belediyesi’ne ciddi katkı sağladıklarını belirten AK Parti İl Başkanı Hilmi Alper 2004-2009 yılları arasında görev süresince toplam 10 milyon 768 bin TL ciro yaptıklarını söyledi.

 

Mevcut UTAŞ yönetiminin kendisi ile ilgili yaptığı eleştirilerin çarpıtmadan ibaret olduğunu kaydeden Hilmi Alper, “Bugünkü UTAŞ yönetimi 1999 ile 2009 yılları arasındaki gelir gider tablolarını halkın görebileceği yerlere assın o zaman Uşaklılar şirketi kimin zarar kimin kar ettirdiğini görecektir” dedi.

 

Hilmi Alper konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi; “Bugüne kadar UTAŞ konusunda hiç konuşmadım. Belgeleri ortaya koyarak konuşmak için bekledim Bu konuda gizlenecek bir durum yok. İsteyen herkes şirket bilgilerini ulaşabilir. Evraklar UTAŞ’ın bünyesinde var. 1999 yılındaki yerel seçimlerinde belediye başkanı seçilen Ali Erdoğan döneminde şirket çalıştırılamayarak kapatılmıştı. UTAŞ’ın 200 dönümlük arazide ocağı vardı. Ruhsat yenileme işlemlerini yapmadıkları için bu arazi Kütahya Belediyesi’ne ait bir firmanın mülkiyetine geçti. Bunun sonucunda UTAŞ 20 dönümlük bir araziye hapsedildi. Bu çok ciddi bir hatadır. Bu ruhsatların başka bir firmaya geçmesine sebep olmak büyük bir hatadır.Ardından 2004 yerel seçimlerinde Ali Erdoğan seçimleri kaybetti. AK Parti Uşak belediyesini kazandı. 2005 yılında Belediye Başkanımız beni UTAŞ’ın başına getirdi. Ben göreve geldiğimde şirkete ait makineler dahi kullanılamaz haldeydi. Makineleri revize ettik. Şirketi verimli hale getirmek için projeler üretip çalışmalara hız verdik. UTAŞ olarak parke taş işinde belediyemiz için ciddi kazanımlar sağladık. Her yıl 250 bin ton mıcırı belediyeye temin ederek belediyenin yılda 1 milyon 500 bin TL tasarruf etmesini sağladık. Bu da 4 yılda 6 milyon TL gibi bir paranın belediye kasasında kalması anlamına geliyor. 2005 ile 2008 yılları arasında şirket 10 milyon 768 bin TL ciro yapmıştır. 42 bin TL de para kazanmıştır. Bilançolar rakamlarla ortaydayken birilerinin çıkıp UTAŞ, Hilmi Alper döneminde büyük zarara uğratıldı demesi çarpıtmadan ibarettir. Ben Uşak halkına UTAŞ’ın bizim dönemimizden önceki yıllarda ortaya çıkan bilançolarını da açıklamak istiyorum. UTAŞ 1999 ile 2004 yılları arasında yani şimdiki Belediye Başkanımız Ali Erdoğan döneminde 1 milyon 893 bin TL ciro yapmış ve 190 bin TL zarar etmiştir. Yani UTAŞ bizim dönemimizde hem daha fazla ciro elde etmiştir hem de kar ederek belediyemize 6 milyon TL tasarruf sağlamıştır. Benimle ilgili ortaya atılan iddialara cevap verdim. Aksini iddia edenler UTAŞ’ın 1999 ile 2008 yılları arasındaki gelir gider tablolarını Uşak halkının görebileceği yerlerde ilan versin. Halk bunun sonucunda UTAŞ’ı kimin zarara uğratıp kimin kar ettirdiğini görecektir” dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER