HYUNDAI BİR KEZ DAHA “DÜNYA’NIN EN HIZLI BÜYÜYEN OTOMOTİV MARKASI” SEÇİLDİ

HYUNDAI BİR KEZ DAHA “DÜNYA’NIN EN HIZLI BÜYÜYEN OTOMOTİV MARKASI” SEÇİLDİ

HYUNDAI BİR KEZ DAHA “DÜNYA’NIN EN HIZLI  BÜYÜYEN OTOMOTİV MARKASI” SEÇİLDİ
banner475
banner488

Dünya’nın 5’inci büyük otomotiv üreticisi olan Hyundai, sağlam adımlarla hızlı büyümesini devam ettiriyor. Hyundai, göstermiş oluğu gelişim doğrultusunda dünyanın en önemli marka derecelendirme kuruluşu Interbrand tarafından, 2010 yılından sonra 2011’de de “En Hızlı Büyüyen Otomotiv Markası” seçildi.

Toplamda 6 milyar Amerikan Doları tutarında marka değeri biçilen Hyundai, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 19.3’lük bir büyüme ile marka değerini bu rakama ulaştırdı. Dünyadaki tüm otomotiv markaları arasında 8’inci sırada bulunan Hyundai, genel sıralamadaki markalar arasında ise 61’inci sırada yer aldı. Geçtiğimiz yıl tüm markalar arasında 65’inci sırada yer alan Hyundai, 2011 yılında sağladığı yüzde bu önemli büyüme ile 4 sıra birden yükseldi. Marka değerindeki artış, otomotiv sektöründe yüzde 8.1, tüm markalar arasında ise yüzde 2.6 olarak açıklandı.

Hyundai, gelişimi ile dikkat çektiği 2011 yılında marka stratejisini değiştirerek Şubat ayında açıkladığı “New Thinking. New Possibilities – Yani Yaklaşım. Yeni Olanaklar” anlayışı ile yeni bir profil oluşturdu. Marka gelişimi paralelinde modellerinde de dikkat çekici bir değişim yaşayan Hyundai, 2011 yılında ürün yelpazesine kattığı modelleri ile de büyük beğeni kazandı.

Hyundai, Yönetim Kurulu Başkanı Mong-Koo Chung’ın 2005 yılında aldığı marka değerini artırmaya yönelik marka yönetim felsefesi doğrultusunda yükselişe geçti. Hyundai bu stratejisini ise 2011 yılının Ocak ayında, Detroit Motor Show’da revize etti ve yılı “En Hızlı Büyüyen Otomotiv Markası” olarak tamamladı.

Alınan ödül ile ilgili konuşan Hyundai CEO’su Won-Hong Cho; “Elde ettiğimiz bu başarı, markamızın global ölçekteki gelişimini gözler önüne sermektedir. Gelecek dönemde modellerimizin daha çok müşteri tarafından arzu edilmesini hedefliyoruz. Bu çerçevede önümüzdeki dönemde marka değerimizi yükseltme yolunda çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.


Hyundai’nin başarısını yorumlayan Uluslararası Marka Derecelendirme Kuruluşu Interbrand ise tüm markaların büyümesinin yavaşladığı bir dönemde Hyundai’nin rekor düzeyde gelişiminine dikkat çekti. Interbrand aynı zamanda J.D. Power ve Consumer Reports gibi kuruluşlar tarafından da Hyundai’nin başarısının bu yıl içinde farklı değerlendirmelerde ödüllendirildiğini belirtti.

Uluslararası derecelendirme kuruluşu Interbrand, marka değeri sıralamasını markaların finansal dengesi, pazarlama aktiviteleri ve potansiyel kârlarını dikkate alarak belirliyor.

banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477