UŞAK’TA SENFONİ ORKESTRASI KONSER VERDİ

Uşak Belediyesi kent tarihinde bir ilki gerçekleştirerek ilk defa bir Pazar yerinde gençlerle senfoni orkestrası düzenleyen belediye sanatseverlerden tam not aldı.

UŞAK’TA  SENFONİ ORKESTRASI KONSER VERDİ
banner475
banner488

Uşak Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında İzmir Senfoni Orkestrası ve Bedriye Kadir Uysal Ortaokulu ortaklığında bir konser etkinliği gerçekleştirdi. Yapılan organizasyon alışılmışın dışında Atatürk Kültür Merkezi veya Ata Park yerine SSK Kapalı Pazar Yeri’nde gerçekleştirilirken izleyenlerden tam not aldı. Konsere Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Nevzat Ergün, Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin ve sanat severler katıldı. Gecede senfoni orkestrası ve öğrenciler izleyenlere unutulmaz bir konser verdi.
Uşak’ta unutulmayacak bir etkinliğe daha imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak’ta minikler ile yeni bir sanat markasının doğduğunu kaydetti. “Öğrencilerimiz başarıları ile göz dolduruyor” diye konuşan Başkan Cahan, “İlimizde yerel değerlerimize sahip çıkmayı benimseyen ve bu konuyu sahiplenen bir yapıda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kentimiz bu konuda şanslı şehirlerden birisidir. Gerek ulusalda kendini ispat eden sanatçılarımız gerekse ilimizin bağrından çıkan değerlerimiz bizlerin göğsünü kabartıyor. Yerel değerlerimizi bugün düzenlediğimiz konserde de gördük. Bedriye Kadir Uysal Ortaokulu öğrencileri öğretmenleri Murat Şahintürk şefliğinde harikalar yaratıyor” ifadesini kullandı.
Sanatın kentin her noktasında yapılabileceğini yapılan etkinlikle gösterdiklerini dile getiren Cahan, bundan sonra da kentin çeşitli noktalarında buna benzer programlar düzenleyeceklerini iletti.

/resimler/2015-6/3/2124134410175.jpg


/resimler/2015-6/3/2123130658989.jpg

/resimler/2015-6/3/2122598471271.jpg

banner473
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yakup
Yakup - 4 yıl Önce

herşey güzel de senfoni konserinin yapıldığı yer kapalı pazaryeri..uşaka 1000 kişilik bir salonu çok görenler utansın!!!

SIRADAKİ HABER

banner477