ULUBEY KANYON FESTİVALİ BAŞLADI

11. Ulubey kanyon Festivali açılış töreni ile başladı.

banner425
 Açılış törenine CHP Uşak Milletvekili Özkan yalım, CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Ulubey Belediye Başkanı Ali Rıza Ada ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan Açılış töreni belediye Başkanı Ali Rıza Ada’nın konuşması ile devam etti. Ali Rıza Ada yaptığı konuşmada törene katılanlara teşekkür ederek “Bizleri sevip sayıp geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Bazı kişiler Ulubey halkı dinsiz imansız diyerek törene katılmak istemediler. Ama benim Ulubey halkımın dininden de imanından da kimsenin şüphesi olmasın. Ulubey halkı her zaman dinine imanına bağlıdır. Ulubey’i ön plana çıkaran Dünyanın 2. Büyük kanyonları ve Blaundus antik kenti ve Avrupanın en büyük Altın madenidir. Ulubey kanyon Kültür ve Turizm Festivali ile kanyonlarımızı tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz” dedi.

CHP İzmir Milletvekili Özcan Pur çu ve CHP Uşak Milletvekili Özkan yalım da yaptığı konuşmalar ile ülkenin kötüye gittiğini ve ekonomik krizin hat safhaya ulaştığını söylediler. Konuşmaların ardından Uşak zeybekleri Halk Oyunları ekibi bir gösteri düzenledi.

Açılış töreni kokteyl, standların gezilmesi ve  Resim sergisin gezilmesi ile sona erdi.
festivalin 2. Gününde bugün Akşam 19:00 da halk oyunları ekibi gösterileri yapılacak ve saat 21:00 de Edip Akbayram konseri düzenlenecek.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner437

banner423