KUTLU DOĞUM HAFTASINA ÖZEL ETKİNLİKLER

Belediye Başkanı Nurullah Cahan Hz. Muhammed (SAV)’nin doğumu olan Kutlu Doğum Haftası’na yakışan etkinlikler düzenlediklerine işaret ederken, “Bu güzel haftada Sevgili Peygamberimizi en güzel şekilde yad ettik” dedi.

KUTLU DOĞUM HAFTASINA ÖZEL ETKİNLİKLER
 Uşak Belediyesi, Hz Muhammed (SAV)’nin doğum günü nedeniyle kutlanan Kutlu Doğum Haftası’na yakışan etkinlikler düzenledi. Hafta nedeniyle kentin çeşitli noktalarında gül suyu çeşmesi akıtılırken, Atölye Uşşaki Hat ve Tekzip Sergisi ve Türk Tasavvuf Musiki Topluluğu konseri de etkinlikler arasında yerini aldı. Programlarda Yüce Peygamberimiz Hz Muhammed (SAV)’in hayatı da en güzel şekilde anlatıldı.

Allah Resulü’ne yakışan programlarla haftayı dolu dolu geçirdiklerine işaret eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Bu hafta çok güzel bir haftayı idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yüce Rabbimizin bize gönderdiği En Sevgili Hz. Muhammed (SAV)’in doğum haftasında yer alıyoruz. Bizler O’nu kendimize rehber edinerek yaşantımızı sürdürüyoruz. İnşallah yapacaklarımızla Sevgili Peygamberimizin şefaatine erişeceğiz. İşte bu nedenledir ki O’nun doğum günü bizler için son derece önemlidir” dedi.

Yapılan etkinliklere vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiğine vurgu yapan Cahan, “Etkinliklerimize vatandaşlarımızın ilgisi yoğun oldu. Biz hemşehrilerimizle böyle manevi bir havayı birlikte solumaktan dolayı son derece mutlu olduk. Bundan sonra da maneviyatı dolu olan günlerde vatandaşlarımızla birlikte en güzel şekilde yaşayacağız” ifadesini kullandı.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER