EGE BÖLGESİ GENÇ ŞEFLER YARIŞMASINI UŞAK KAZANDI

EGE BÖLGESİ GENÇ ŞEFLER YARIŞMASINI UŞAK KAZANDI
- Çeşme'de yöresel lezzetlerin yarıştığı organizasyonda birinciliği Uşak Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri kazandı
Çeşme Belediyesi, Yahya Kerim Onart Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) ve Ege Akdeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu (EGEPAFED) işbirliğiyle düzenlenen 5. Ege Bölgesi Genç Şefler Şampiyonası'nı Uşaklı öğrenciler kazandı. 

Çeşme'de bir otelde düzenlenen yarışmaya 8 ilden, finale kalan 8 okul, 3'er kişilik ekiplerle mutfaktaki yeteneklerini sergiledi. 

 Yöresel yemekleri yapan yarışmacılar, milli sörfçü ve oyuncu Çağla Kubat ile sanatçı Pınar Aylin'in de yer aldığı jüriye hazırladıkları yemekleri sundu. 

Yarışmanın birincilik kupasını Uşak Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ikincilik ödülünü Muğla Özcan Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ekibi, üçüncülük kupasını ise Kütahya Devlet Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ekibi aldı.

Yarışmanın ödül töreninde desteklerinden dolayı teşekkür belgesi alan Ilıca Otel Genel Müdürü Yakup Demir birinci olan öğrencilere otelinde şef olmalarını teklif etti.

Ödül töreninde konuşan Çeşme kaymakamı Mustafa Erkayıran, "Günümüzde aşçılık çok önemli bir sektör haline geldi. Burada da geleceğin başarılı aşçılarını görüyorum. Önleri çok açık olsun. Çeşme'de de turizm sektöründe başarılı aşçılara ihtiyacımız var" dedi.

Yarışma, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2016, 01:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER