SALDIR SONER SALDIR! KALDIR SONER KALDIR!

SALDIR SONER SALDIR! KALDIR SONER KALDIR!

SALDIR SONER SALDIR! KALDIR SONER KALDIR!

Saldır Soner DEMİRÖZ saldır.... Bir an önce belediyeden kaldırabildiğin kadar kaldır... Çünkü artık sonun geliyor.. MHP lilerde sizin gerçek yüzünüzü anlayacaklar ve size bulaştıklarına bulaşacaklarına bin pişman olacaklar.. Ama iş işten geçmiş olacak... Sen MHP ve Ülkü Ocaklarının arkasına sığınıp Kazım ŞEN’e saldırırken bir yandanda elemalarının üzerine kurduğun firmalardan belediyeyi hortumlamaya devam et... Biz hepsini biliyoruz... Hepini görüyoruz... Maşallah 48 Milyarı indiregandi yapmışsınız.. 17 Milyarlık faturalarda ödenmek üzereymiş.. Yakışır size... Mesut APAYDIN tehditlerinize isteklerinize hayır dedi Yılın belediye başkanı ödülü verdiğiniz insanı yerden yere vurdunuz. Ali Erdoğan’da size vermekten bıkınca ne yapacaksınız merak ediyoruz.. Yıllarca Maliyeden SSK dan Esnaf kefaletten kaçtın tebligatları bile almadın ama www.usak.tv ye yakalandın.. www.usak.tv haberleri sayesinde artık çok yakında Kendini Ağır Ceza mahkemelerinde bulacaksın.. Sen 24 saat Kazım Şen’e saldırmaya devam et.. Biz saldırmayacağız.. Biz Allah’tan sabır diliyoruz.. Biz sadece ve sadece gerçekleri yazmaya devam edeceğiz.. Sana iyi yayınlar... Bu arada Kazım ŞEN’in linç edilişini zevkle izleyen www.usak.tv zedeler sizde zevkle izleyin... Soner bey sizlerin intikamını da alıyor sizin avukatlığınızı yapıyor.. Belki bir gün sizinde ona yardımınız olur..

ŞİMDİ SİZLERE EGEM TV’NİN SORMUŞ OLDUĞU TÜM SORULARIN CEVAPLARINI YAYINLIYORUZ... SANMAYIN Kİ BU CEVAPLARLA İŞ BİTECEK... ESAS SONER DEMİRÖZ DOSYASI DAHA TAM PATLAMADI... BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN...


CEVAP VE DÜZELTME

                              EGEM TV de 17 TEMMUZ 2009 Tarihinden itibaren yayınlanmakta olan şahsımı linç edici haber niteliği taşımayan, iftira ve hakaretlerde dolu, beni ve ailemi hedef alan basın ve ahlak kurallarına, insan hakları kurallarına Rtük kurallarına uymayan tarafımı linç edici yayınla ilgili olarak cevap ve düzeltme hakkımı kullanıyorum..

                              EGEM TV de 2 aydır yayınlanan Sözde haber tanıtım fragmanı yaklaşık 7 dakika sürmekte ve şahsım adeta ünlü bir suçluymuş gibi rencide edilmektedir. Ben ne politikacıyım ne de bir belediye meclis üyesi. Ne bakanlarla resim çektirip, yılın bakanlarını seçen ve yılın belediye başkanlarını seçen bir şahısım. Ben gazeteci olarak habercilik yapmakta ve elde ettiğim bilgi ve belgeleri www.usak.tv internet sitemde yayınlamaktayım. Egem tv de yayınlanan fragmanda Eski Vali, eski Sağlık Müdürü, Milli eğitim Müdürü, OSB Müdürü, Eski Başsavcı, Ak Parti Uşak Milletvekilleri Nuri USLU ve Mustafa ÇETİN, Ak Parti Eski İL Başkanı Ali Işık, Ak Parti İl Başkanı Hilmi ALPER, UMPAŞ HOLDİNG, Eski Milli Eğitim Müdürü, Emniyet Müdürü Cafer ŞAHİN, Rektör Adnan ŞİŞMAN  hakkında eleştirici haberler yaptığım onlara suçlamalarda bulunduğum, iftira ve hakaretler ettiğim ve bu nedenle bir çok davamın olduğu iddia edilmektedir.

                                    Benim söz konusu adı geçen bürokratları acımasızca eleştirdiğim haklarında bilgi ve belge yayınladığım doğrudur. Ancak iftira ve hakaretler ettiğim yanlıştır.

                                   Eski vali Sayın KAYHAN KAVAS’ın Sınava girmeden ehliyet aldığı ile ilgili iddiaları www.usak.tv internet sitemde 22 Nisan 2008 tarihinde  yayınladım. Bu iddialar ve haber ile ilgili sayın Kayhan KAVAS’tan herhangi bir düzeltme, tekzip gelmediği gibi Savcılığa da herhangi bir şikayet yapılmamış, hakkımda herhangi bir tazminat yada ceza davası açılmamıştır.

                                   Yine aynı haber ile ilgili olarak acımasızca eleştirdiğimiz Milli Eğitim Müdürü Recep DÜZGÜN’den herhangi bir tekzip, açıklama, yalanlama gelmediği gibi savcılığa da herhangi bir şikayette bulunulmamış ceza ve tazminat davası da açılmamıştır.

                                  Bu da belgeli ve ispatsız haber yapmayan www.usak.tv nin haberinin doğru olduğunu göstermektedir.

                                   Yine geçtiğimiz yıl Mayıs ayında sahibi ve sorumlusu olduğum www.usak.tv internet sitesinde il Emniyet Müdürü Cafer ŞAHİN hakkında tekel bayisi bir bayana Cep teli mesajları çektiği onun dükkanından çıkmadığı ve bayan nedeniyle bir çok memuru sürgüne gönderdiği yada haklarında işlem yaptığı ile ilgili haber yayınlanmıştır.
Bu haber ile ilgili olarak da Sayın Emniyet Müdürü Cafer ŞAHİN’ den herhangi bir yalanlama, açıklama, tekzip gelmemiştir. Sayın Emniyet Müdürü Cafer ŞAHİN tarafından Cumhuriyet Savcılığına hakkımda verilmiş bir şikayet dilekçesi olmadığı gibi herhangi bir ceza ve tazminat davası da açılmamıştır. 

                                    Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hazim SESLİ ile ilgili olarak defalarca olumlu yada olumsuz haberler yapılmış hiçbir haberimize yalanlama tekzip gelmemiştir. Ayrıca Sayın Hazim SESLİ’nin savcılığa herhangi bir şikayeti ve açtığı ceza ve tazminat davası yoktur.

                                    AK Parti Uşak Milletvekili Mustafa ÇETİN’in Ulusal basına da yansıyan Vekilin Damat kıyağı adlı haberi www.usak.tv de yayınlanmış ve vekil eleştirilmiştir. Ancak Sayın Vekilden herhangi bir yalanlama, tekzip gelmediği gibi Savcılığa verilmiş bir şikayet dilekçesi  yoktur. Sayın vekilin açmış olduğu herhangi bir ceza ve Tazminat davası da yoktur.

                                    Eski Sağlık Müdürü Ali TAŞÇI hakkında www.usak.tv sitemizde  yüzlerce haber yayınlanmıştır. Sayın Ali TAŞÇI en az 30 defa şahsımı Savcılığa şikayet etmiştir. Bunlarla ilgili olarak Uşak Sulh ceza mahkemelerinde 3 adet hakaretten dava açılmıştır. Bu davalardan 2 si sonuçlanmış ve mahkemeler beraat kararı vermişlerdir. Sayın TAŞÇI ba kararları temyiz etmemiş ve bu beraat karaları kesinleşmiştir. Bir dava ise devam etmektedir. Yine Sağlık Müdürü Ali TAŞÇI hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına şahsım tarafından suç duyurusunda bulunulmuş ancak valilik izin vermediği için soruşturma yapılamamıştır. Şahsımı tehdit ve hakaret eden Ali TAŞÇI’nın kardeşi Cevdet TAŞÇI hakkında da Uşak Sulh ceza Mahkemesinde dava açılmıştır. Bunun dışındaki tüm şikayetlerden takipsizlik kararı verilmiştir.  Ali TAŞÇI’nın açmış olduğu herhangi bir tazminat davası da yoktur..

                                   Yine Sağlık Müdürü Ali TAŞÇI’yı koruduğu iddiası ile www.usak.tv internet sitemde  hakkında onlarca eleştiri haberi yaptığım Ak Parti eski il başkanı Ali IŞIK tarafından tarafımıza herhangi bir yalanlama, tekzip yada açıklama gelmemiştir. Sayın ALİ IŞIK tarafından savcılığa verilmiş herhangi bir şikayet dilekçesi, yada açılmış ceza ve tazminat davası da yoktur.

                                   Yine Ak Parti İl Başkanı Hilmi ALPER hakkında da www.usak.tv internet sitesinde eleştiri haberleri yapılmış herhangi bir yalanlama tekzip ve açıklama gelmemiştir. Ayrıca sayın ALPER’in savcılığa herhangi bir suç duyurusu yoktur, açmış olduğu bir ceza ve tazminat davası da yoktur.

                                   Belediye Başkanı ALİ Erdoğan hakkında www.usak.tv internet sitesinde ve seçim zamanı yayınlamış olduğum gazetede belgeleri ile Çakma Projeler, karton Projeler ve Verilen bir benzin istasyonu ruhsatı ile ilgili belgeleri ile birlikte  bir çok haber yapılmıştır. Sayın Ali ERDOĞAN bazı gazete ve Televizyonlara basın açıklamasında bulunmuş hakkımda savcılığa şikayet dilekçesi verdiğini beyan etmiştir. Ancak tarafıma herhangi bir açıklama, tekzip gönderilmemiştir. Ayrıca Savcılığa verilen bir dilekçe yoktur. Belediye Başkanı Ali ERDOĞAN’ın hakkımda açmış olduğu herhangi bir ceza ve tazminat davası yoktur. Bu da www.usak.tv  nin yayınlamış olduğu haberlerin gerçek olduğunun kanıtıdır. 

                                   Yine Belediye Başkanı Sayın Ali ERDOĞAN hakkında EGEM TV’nin düzenlemiş olduğu Yerel ve Bölgesel televizyonlar Birliğinin toplantı masraflarının otel ve yemek ücretlerinin Uşak Belediyesi tarafından ödendiği yazılmış bu haberimize de herhangi bir yalanlama ve tekzip gelmemiştir.  Ancak şahsım tarafından www.usak.tv internet sitesine ulaşan bilgi ve ihbarlar Cumhuriyet Başsavcılığına iletilmiş Belediye Başkanı Ali ERDOĞAN ve Belediye Encümen Üyesi aynı zamanda EGEM TV Yönetim Kurulu Başkanı Utku DEMİRÖZ hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.

                                    Tanıtım fragmanında adı geçen AK Parti Uşak Milletvekili Dr. NURİ USLU  ile ilgili olarak www.usak.tv internet sitemde  Sayın Vekilin Kızının Uşak Üniversitesine Öğretim elemanı olarak alınması ile ilgili  olarak usulsüzlük yapıldığı ile ilgili olarak haber yayınlanmıştır. Haberde YÖK sayfasında yayınlanan  İlanın  son gün  değişiklik yapılarak iktisat kelimesinin eklendiği ve Sayın USLU’nun kızından başka bir kişinin müracaat ettiği ve Sayın Vekilin kızının işe alındığı haber yapılmıştır. Nuri USLU suçlamaları kabul etmemiş ve açıklama göndermiştir. Sayın USLU açıklamasında şantajvari haber yapıyor gibi bir cümle kullanmıştır. Bu basın açıklaması ile ilgili olarak tazminat davası açmak için avukatımıza başvurduk. Ayrıca Sayın USLU  mahkeme kararı ile tekzip göndermiş ancak bizim bilgi eksikliğinden dolayı belgeleri mahkemeye sunmadığımızdan dolayı tekzibe itirazımız reddedilmiş ve mahkeme kararı gereği Tekzip Metni aynen yayınlanmıştır. Ancak Nuri USLU Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulunduğunu beyan etmiş şu ana kadar tarafımıza herhangi bir çağrı gelmemiştir. Bir çağrı geldiği takdirde de belgeleri adli makamlara sunmaya hazırız.

                                   Uşak Üniversitesi Rektörü Sayın Adnan Şişman hakkında yüzlerce haber yapılmış üniversitede yaşanan olumsuzluklar ve yapılan usulsüz işler www.usak.tv  sitesinde defalarca yayınlanmıştır. Sayın Adnan Şişman tarafından 10’a yakın hakaret iddiası ile  şikayet dilekçesi verilmiş bu şikayetlerden 2 si hakkında dava açılmış davalar Sulh Ceza mahkemelerinde devam etmektedir. Diğer şikayetlere ise savcılık tarafından  takipsizlik kararları verilmiştir. Sayın Adnan Şişman tarafından zaman zaman tekzipler gönderilmiş sorumlu yayıncılık gereği bu tekzipler mahkeme kararı bile istenmeden yayınlanmış ancak bu tekziplerde tarafımızdan çürütülmüştür. Açılan davalarda zaten haberin yanlış olmasından değil hakaret iddiası ile açılmıştır.

                                   UMPAŞ HOLDİNG’in eski yöneticileri hakkında sitemiz tarafından bir çok haber yazılmış bu haberlerimiz ile ilgili olarak O zamanın Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Tepe tarafından şahsım şikayet edilmiştir. Cumhuriyet Savcılığı tarafından açılan soruşturma da belgeler tarafımızdan savcılığa sunulmuş Savcılık’ta takipsizlik kararı vermiştir. Ancak yapmış olduğumuz haberde  Holdinge Mafya’nın hakim olduğu bazı hisselerin mafya tarafından vatandaşlardan alınıp holdingten tahsil edildiği ve Yönetimden bazı kişilerinde bu oluşumun içinde oldukları belgeleri ile anlatılmıştır. Bütün detaylar tarafımızdan yayınlanmasına rağmen adli makamlar tarafından herhangi bir işlem yapılmamış suç örgütü takibe alınmamıştır. Bir süre sonra Mafya yeni yönetime de baskı yapmaya kalkmış Yönetim kurulu Başkanı Çetin TÜRK mafya’ya kafa tuttuğu ve isteklerini yerine getirmediği için öldüresiye dövülmüş bu dövülme olayından sonra adli makamlar ancak harekete geçmiştir. Yapılan operasyon sonucu bizim yazmış olduğumuz haberlerin tamamının doğru olduğu görülmüş ve çete zanlıları tutuklanmıştır. Mahkemeleri de halen devam etmektedir. Eğer Adli makamlar zamanında www.usak.tv nin haberlerini ihbar kabul edip işlem yapmış olsalardı bu çete daha  önce çökertilmiş olacaktı. UMPAŞ Holding tarafından tarafımıza açılmış herhangi bir ceza ve tazminat davası da yoktur. Üstelik Yeni Yönetim ve Ortakları bu çeteyi deşifre ettiğimiz için bize teşekkür etmektedirler.

                                               Uşakspor’un da adının karıştığı çete ile ilgili olarak’ ta defalarca sitemizde haber yapılmıştır. Bu doğrudur. Ancak iddia edildiği gibi haberlerimiz yalan yanlış değildir. Bu çetenin çökertilmesinde www.usak.tv nin yapmış olduğu haberlerin çok büyük bir etkisi vardır. Ve çete zanlıları sitemiz sayesinde çok fazla at koşturamamışlardır. Yapmış olduğumuz haberler nedeniyle bazı çete mağdurları ortaya çıkarak ifade vermişlerdir. 
Çete iddiası ile yargılanan insanlardan şahsıma karşı açılmış hiçbir ceza ve tazminat davası olmamasına rağmen Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü tarafından gizli yapılan bir soruşturmayı açığa çıkardığım iddiası ile hakkımda suç duyurusunda bulunulmuş ve savcılık tarafından  dava açılmıştır. Aynı haberler bütün gazeteler tarafından yayınlanmasına rağmen sadece benim şikayet edilmem ve bana dava açılması düşündürücüdür. Oysa ki çeteyi esas deşifre eden
www.usak.tv  dir.

                                   Eski Cumhuriyet Başsavcısı Burhan ÇOBANOĞLU hakkında www.usak.tv internet sitemizde bir eleştiri haberi yayınlanmıştır. Haberde Kazım ŞEN’e ait bazı evrakların nasıl basına sızdırıldığı kimler tarafından sızdırıldığı, yapılan bazı soruşturmaların neden eksik olduğu, Rektör Adnan Şişman hakkındaki bir soruşturmayı kapatması için bir savcıya etki yapıp yapmadığı, Rektör Adnan ŞİŞMAN’ı kollayıp kollamadığı, Uşak adliyesinde görev yapan hakim ve savcıların kendisi ile randevu alarak görüştükleri gibi sorular sorulmuş ve eleştiri yapılmıştır.  Bu haberimize de herhangi bir tekzip, açıklama yalanlama gelmemiştir. Sayın Eski Başsavcı tarafından hakkımızda açılan bir ceza ve tazminat davası yoktur.

                                   Ancak tarafımdan Belgeleri sızdıranların bulunması ile ilgili bir şikayet dilekçem vardır ve soruşturması sürmektedir.

                                   Yine özel Ceyline Hospital hastanesinde ihmaller sonucu bazı ölüm olaylarının gerçekleştiği gereksiz ameliyatlar ve yanlış teşhisler konulduğu doktorlara gerekli gereksiz ameliyatlar yapmaları için hastane sahipleri tarafından telkinlerde bulunulduğu haberleri yapılmış, diz ameliyatı olan bir bayanın, ve Karın ağrısı şikayeti ile giden ve yaşamını yitiren bir genç kızın haberi www.usak.tv de  yayınlanmıştır. Bu haberler ile ilgili olarak ta hastane tarafından herhangi bir yalanlama tekzip yapılmamıştır. Savcılığa herhangi bir şikayet dilekçesi verilmemiş herhangi bir ceza ve tazminat davası da açılmamıştır.

                                   EGEM TV nin şahsımı hedef alan yayınlarının temelinde ise EGEM TV ve İLETİŞİM İHTİYAÇ MADDELERİ GIDA MEDİKAL REKLAM EMLAK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİNİN SGK ve MALİYE OYUNU VARDIR.

 
                                   SGK Müdürü de sitemizde defalarca eleştirilmiş Egem TV sahiplerinden SONER  DEMİRÖZ’e niçin tebligat bile yapılamadığı sorulmuştur. Haberlerimizde herkesin gözü önünde bulunan bir şahsın nasıl 15 yıldır bulunmadığı tebligat bile yapılamadığı bu şahıs lüks içinde yaşarken şahsın genel Müdürlüğünü yaptığı ve büyük hissedarı olduğu, EGEM TV’nin taşeron firması niçin SGK’nın 85 Bin lira  kadar alacağını tahsil edemediği sorulmuştur.

                                   Haberde bahsi geçen borçlu şirket EGEM TV değil İLETİŞİM İHTİYAÇ MADDELERİ GIDA MEDİKAL REKLAM EMLAK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİDİR. www.usak.tv nin iddiası EGEM TV de çalışan tüm personelin sigortalarının İLETİŞİM İHTİYAÇ MADDELERİ GIDA MEDİKAL REKLAM EMLAK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ üzerinden gösterilmesi ve primlerini ödenmemesidir. Ayrıca bu şirket’in maliyeye bir çok borcu olmasına rağmen tebligat bile yapılamamıştır.  Şirketin sahipleri ilk önceleri Soner DEMİRÖZ İmran İZMİT ve Erdal AKAY dır. Müdürü de Soner Demiröz’dür.  Devlete SGK ve Maliye borçlarını ödemeyen ancak lüks içinde yaşayan Soner Demiröz kendisine gönderilen tebligatları da bir türlü almamış. Hacze gelen SGK avukatlarını memurları ve haciz memurlarını içeri sokmamıştır. EGEM TV ve İLETİŞİM İHTİYAÇ MADDELERİ GIDA MEDİKAL REKLAM EMLAK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ   aynı binada olmasına rağmen bir türlü işlem yapılamamıştır. 1995 Yılından itibaren SSK ve maliye  borçları çığ gibi artmıştır.

Borçlar iyice artıp haciz memurları kapıları aşındırmaya başlayınca Soner DEMİRÖZ  Şirket hisselerini borçlarıyla birlikte Ali AYGÜN ve Melek AYGÜN adlı iki Romen vatandaşın üzerine geçirip onların ellerinden vekaletname alarak işlemlere devam etmiştir. Borçlar İLETİŞİM İHTİYAÇ MADDELERİ GIDA MEDİKAL REKLAM EMLAK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ne  yazılırken paralar EGEM TV’nin kasasına akmıştır. Bu arada 2003 Yılında vefat eden ERDAL AKAY’ın İletişim ve Egem Tv de bulunan hisseleri de ölmeden önce verdiği vekaletname kullanılarak üzerinden alınmıştır.

                                    Yaklaşık bir yıl önce www.usak.tv  Soner Demiröz ve SSK oyunu haberi ile düzen değişmiş SGK Soner Demiröz ve diğer şirket ortakları hakkında işlem başlatmıştır. 

                                    Egem TV’nin esas bana saldırı nedeni budur.

                                    Ayrıca tarafımdan Soner Demiröz’ün kayınbiladeri ve Utku DEMİRÖZ’ün kardeşi olan Mehmet Utkan İZMİT hakkında Nazım AKARCA tarafından yapılan icra işleminde bana 24 Bin liralık temlikname vermesi ve benimde Gediz Ilıcada bulunan Bengüsu termal tesislerinin yapılacağı 117 adet arsaya haciz koydurmam nedeni ile şahsım tamamen EGEM TV’nin hedefi haline gelmiştir.

 

                                    Arsalara haciz koydurduktan sonra defalarca Mehmet Utkan İZMİT ile gerek avukatımızın yanında gerekse diğer şahitler huzurunda bir araya gelerek anlaşma zemini aranmıştır. Mehmet UTKAN İZMİT borcunun babasının borcu olduğunu kolaylık yapmamız halinde bu borcu ödeyeceğini belirterek benden yardım istemiştir. Bir defasında da Soner DEMİRÖZ ile birlikte hep beraber Avukatın bürosunda görüşme yaptık ve burada da Soner DEMİRÖZ ortamı gerip avukatı ve beni tehdit etmeye kalktığı için görüşme yarım kalmıştır. Ancak daha sonra defalarca beni telefonla arayan Mehmet Utkan İZMİT alacağımda indirim yapmamı indirim yaparsam parayı bir hafta içinde ödeyeceğini beyan etmiştir. Bu nedenle Kendisiyle bana ait ofiste görüşmüş ve bana verdiği Bin lira parayı avukata gönderdiğim sırada büroyu polis basmış avukata gönderilen paralar geri getirilmiş ve Mehmet UTKAN İZMİT’e şantaj yaptığım iddia edilmiştir. Mehmet UTKAN İzmit şahsıma borcumu ödeyeceğim diyerek tuzak kurmaya ve bana iftira atmaya kalkmıştır. Bu sırada çekilen görüntüler kullanılarak televizyonunuzda sık sık Yılın en büyük operasyonu şeklinde verilmiş şahsım adeta linç edilmiştir. Bir çok görüntü ve ses dosyası ile ses ve görüntü cihazına el konulduğu çetenin çökertildiği haberleri verilmiştir. Oysa bir kişi ile çete olmaz. Bu konuda Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkımda dava açılmış dava sonuçlanma aşamasına gelmiştir. Devam etmekte olan bir mahkeme ile ilgili olarak defalarca şantajdan yargılanan adam olarak lanse edilmem İnsan Haklarına, basın kanununa ve RTÜK kanununa aykırıdır. Şahsım tarafından bu yayınlar ile ilgili olarak gerek Cumhuriyet başsavcılığına gerekse RTÜK nezdinde şikayetler yapılmıştır.

 

                                    Yine bu sırada www.hakikat64.com  adlı bir site kurularak hakkımda hakaret ve küfür dolu iftira dolu yayınlar yapılmış bu yayınlar ile ilgili olarak yapmış olduğum şikayet sonucu olayı gazetecilikle hiçbir alakası olmayan Mehmet Utkan İZMİT’in Kayın biladeri olan dolmuş şöförü şahıs üstlenmiştir. Mustafa ÖZOĞUL hakkında dava açılmış Soner DEMİRÖZ ve Utku DEMİRÖZ ile Mehmet Utkan İZMİT hakkında takipsizlik kararı verilmiş ancak bu karara tarafımdan Alaşehir Ağır Ceza Mahkemesine itiraz edilmiştir.

Yine hakkımda iftira ve yalan haber dolu olan www.usaktv.tv şeklinde bir site kurulmuş siteyi kuran şahıs Soner DEMİRÖZ’ÜN site yapımı için ona para ödediğini itiraf etmiş ancak Soner DEMİRÖZ bu suçlamaları kabul etmemiştir. Siteyi kuran çocuktan ben davacı olmadığım için savcılık takipsizlik vermiş şahsımda bu karara itiraz etmiştir.

EGEM TV sahipleri bu defada www.usakdetay.com şeklinde bir site kurarak şahsıma iftira ve hakaretler dolu yayınlar yapmaya devam etmişlerdir Bu konuda da Cumhuriyet Başsavcılığına iki adet dilekçe vermiş bulunmaktayım.

 

                                    Gerçekleri yazmak kamu ile uğraşan insanları eleştirmek basının temel görevidir. Sitemizde olumsuzlukların dışında yüzlerce olumlu haberlerde yazmış bulunmaktayız.  İnternet haberciliği henüz basın kanunun da yer almasa da bilişim işlemlerini düzenleyen bir kanun vardır ve sitemizde bu kanuna göre yayın yapmaktadır. Yani EGEM TV’nin iddia ettiği gibi her önüne gelene iftira atan hakaret eden rencide eden bir site değildir. Bunun için sitemizi günlük 10 bin civarında kişi ziyaret etmekte ve geçekleri belgeleri ile öğrenmektedir.

                                    Yine Egem TV de habercilik ve basın ahlak kurallarına uymayan yayınlar yapılmaya devam edilmiş aynı görüntüler defalarca yayınlanmakta ve 2 aydır çok yakında açıklayacağız şeklinde anonslar geçmektedir. Ben ne zaman www.usak.tv de belediye ve egem tv sahipleri hakkında olumsuz haber yapsam aynı görüntüler döndürülüp döndürülüp verilmektedir. 6-7 Yıl önce açılmış olan ve büyük çoğunluğu sonuçlanmış olan çoğundan beraat etmiş olduğum davalar gündeme getirilmektedir. . İzmir’de Sahte belge düzenlemek ile ilgili olarak açılan dava zamanın Milli Eğitim müdürü Tevfik ATASOY tarafından açılmış olup konu özetle şöyledir. Tarafıma Tevfik ATASOY’un yapmış olduğu usulsüz işler ve Bir bayan öğretmen ile olan ilişkisi onun evinde yakalanıp dövülmesi ve sonrada bayan öğretmenin eşinin davadan vazgeçmesi için yapılan bir anlaşma ile ilgilidir. Tevfik ATASOY diğer belgelere itiraz etmemiş sadece bu belgenin sahte olduğunu belgenin benim ve başka bir şahıs tarafından  düzenlendiğini iddia etmiştir. Bu dava uzun yıllar devam etmiş ben duruşmalara katılmadığım için hakkımda ifademin alınması için yakalama emri çıkartılmış ve ben ifade verdikten sonra da bu yakalama emri kalkmıştır. Bu davada sonuçlanmış ve tarafıma mahkeme tarafından beraat kararı verilmiştir. Yani EGEM TV’nin iddia ettiği gibi bana bu davadan Sahte Belge Düzenlemekten bir ceza verilmemiştir. Ancak bu karar Tevfik ATASOY tarafından temyiz edilmiş olup dosya hala Yargıtay dadır.

                                   Yine Eski Milli Eğitim Müdürü Tevfik ATASOY tarafından İzmir Asliye ceza mahkemesinde hakaret davası açılmış ve bu davada uzun yıllar devam ettikten sonra mahkeme hakimi tarafından beraat kararı verilmiştir. Ancak bu dosya da Temyiz edilmiş dosya henüz Yargıtayda’dır.

                                    2003 Yılında mahkeme kararı ile boşaltılan işyerimden faturalarım kaybolmuş ve bununla ilgili olarak Basmane Vergi dairesine bilgi vermişimdir. Ancak Bu faturalarım başkalarının eline geçmiş ve bunla ilgili olarak ta Vergi Usul kanununa muhalefetten İzmir 11. Asliye Ceza mahkemesinde dava açılmış dava halen devam etmektedir. Yani Dava Vergi Usul Kanuna muhalefettir. Sahte Fatura düzenlemek değildir. Her iki arasında dağlar kadar fark vardır.

                                  2003 Yılında Şahsım borçlardan dolayı tefecilerin eline düşmüş tefeciler tarafından şahsımdan zorla senet alınmış ve başıma silah dayanarak zorla sahte senet imzalattırılmıştır. Bununla ilgili olarak Uşak Cumhuriyet Başsavcılığa şahsım tarafından suç duyurusunda bulunulmuş şahıslar yakalanmışlar ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmışlardır. Ancak bu olay ile ilgili olarak Savcılık şahıslar hakkında tefecilik benim hakkımda da Sahte Resmi Belge düzenlemek suçundan dava açmıştır. Bu davda sonuçlanmış önce şahsıma ceza verilmiş benim temyiz etmem sonucu dava Yargıtay’a gidip gelmiş Yargıtay’da bozulmuş ve Hükmün açıklanması 5 yıl ertelenmiştir.

                                  Suçlu ve sabıkalı bile olsam bu şeklide linç edilircesine 6-7 yıl önce ki davalar gündeme getirilerek bana acımazsıca saldırılmasının basın ahlak kuralları ile alakası yoktur. Devlet Sabıkalı insanları bile işe yerleştirip topluma kazandırmaya çalışırken sanki bir çok adam öldürmüşüm gibi sürekli ekranda olmam beni ve ailemi rencide etmektedir.

                                   EGEM TV yayınlarını durdurmak için yaklaşık 2 ay önce Uşak 2. Sulh ceza Mahkemesine başvuruda bulundum Ancak mahkemeler Devlete karşı işlenen suçlar, Çocuk istismarı ve Atatürk’e hakaret’in dışındaki yayınlara yayın durdurma kararı vermemektedir. Mahkeme bu nedenle yayın durdurma talebimizi reddetmiştir. Ancak EGEM TV bu kararı yaptıkları yayının doğru olduğu şeklinde lanse etmektedir. Savcılığa yapmış olduğumuz şikayetin soruşturması henüz devam etmektedir. EGEM TV mahkeme kararının arkasına sığınarak özellikle bir haftadır sürekli olarak 24 saat süre ile 20 dakikada bir benimle ilgili haber ve fragman vermektedir. Son olarak www.usakdetay.com un tanımının yapıldığı iddia edilerek kelepçeli görüntülerim yayınlanmakta iftira ve hakaretlere devam edilmektedir.

                                    Bu saldırılar tamamen benim tarafından www.usak.tv de yayınlanan EGEM TV Sahipleri hakkındaki suçlamaların ilgili merciler tarafından değerlendirilip harekete geçilmesinden kaynaklanmaktadır. EGEM TV sahipleri ve ailesi hakkında Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından SGK Kumrunun ihbarı sonucu Hileli yolla devleti dolandırmak ve Sahte belge düzenlemek suçundan suç duyurusunda bulunulmuş savcılık bu olayı soruştururken bu olaydan beni sorumlu tutan EGEM TV de sürekli beni karalayıcı iftira ve hakaret dolu yayın yapmaktadır. Beni şantaj yapmakla suçlayan EGEM TV aslında kendisi şantaj yapmakta ve ben ne zaman EGEM TV ve Belediye haberi yapsam anında bu görüntüler döndürülmektedir.

                                   www.usak.tv olarak bu zamana kadar hiçbir tehdit ve şantaja boyun eğmediğimiz gibi bundan sonrada eğmeyeceğiz. TV yayınları ile ilgili tüm şikayet haklarımı kullanıp hukuki süreçte hakkımı arayacağım. Ayrıca EGEM TV hakkında işlem yapmayan RTÜK üyeleri hakkında da Savcılığa Suç duyurusunda bulunacağım.
Tüm kamu oyuna saygı ile duyurulur.

                                                                       K  A  Z  I  M    Ş  E  N 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER