REKTÖRE KUMPAS İDDİALARI VE VOLKAN TURAN VAKASI

Rektöre kumpas konuşulurken Üniversitede yaşananlar hayret verici boyutlara ulaştı.

REKTÖRE KUMPAS İDDİALARI VE VOLKAN TURAN VAKASI

Rektöre operasyondan hemen  sonra haber merkezimize birçok haber aktı. Ancak bu haberleri teyit edemediğimiz için bu güne kadar yayınlayamamıştık. Fakat rektör vekili Sayın Dalkıran gelir gelmez Yrd.Doç.Dr Volkan Turan’ı Rektör  Hukuk danışmanı atayınca bir kez daha dikkatimiz bu şahsa yöneldi.
Daha sonra Savcı Bahadır Sakaoğlu’nun odasında bizzat fetö tutuklusu Kenan Akarbulut adlı kişiyi  cezaevinden getirttiği, rektör Sait Çelik  ve yazarımız Ali Galip Baltaoğlu hakkında fetöcü demesi için baskı yaptığı, bu kişilere fetöcü de özgürlüğüne kavuş dedikleri, yoksa eşini de alacağız çocuklarına kim bakacak dediklerini, iftira mı atayım deyince  hiç olmazsa duydum de diye baskı yaptıkları iddialarını duyduk. Elbette inanmadık, inanamadık, inanamazdık. Devletin savcısı,  devleti  ve milleti böyle bir riske sokamazdı!   Devletin savcısı böyle bir şey yapamaz diye düşündük. Düşünsenize  devletin savcısı tutukladığı kişiyi cezaevinden getirtecek sonra da üniversiteden Volkan Turan adlı kişiyi getirtecek beraberce tutukladıkları şüpheliye  iftira ettirmek  için baskı yapacaklar. Olacak iş midir? Devlet düzeninde elbette olmaz olmamalıdır.  Üstelik Kenan Akarbulut savcının kızı Başak Sakaoğlu’nunda matematik hocası imiş. Merak ettik bir fetöcüye kızını nasıl emanet etmiş diye!  Kızına fetöcü bir hoca bulduğuna göre kendisinin de fetöcülerle bir yakınlığı mı var diye?
Bugün artık bu olayın gerçekliği konusunda elimizde daha somut verilerimiz var. Çünkü bu olayı yazarımız  Ali, Galip Baltaoğlu 30 Aralık 2016 da  HSYK’ya şikayet etmiş. Geçtiğimiz ay bu olay  cezaevinden  bulunan tutuklu Kenan Akarbulut tarafından  da HSYK ya şikayet edilmiş… 
 Şimdi gelelim Volkan Turan’ın üniversitedeki son  vakasına. 
Biz usak tv olarak, Rektöre kumpas kurulduğu, valiye beleidye başkanıyla, menzilcilerle  yakınlığıyla bilinen Rektör Vekili Sayın Dalkıran’ın da bu kumpasın içinde olduğu yolunda çok sayıda bilgi almıştık.  Sayın Dalkıran bu kumpasın hazırlayıcılarından olduğu iddia edilen Volkan Turan’ı hukuk danışmanı atayınca bu şüphelerin yersiz olmadığını anladık. Takibe devam ettik. Volkan Turan makamına oturup, tebrikleri kabul ederken bir hafta sonra aniden görevden alındı. Neden alındı?  
İşte bunun nedenini uzun süredir peşindeydik.   Öyle bir hikaye önümüze geldi ki küçük dilimizi yutacaktık. Bu olay doğruysa kumpasın arkasından çıkacak çetenin temizliği için işaret fişeği olacak nitelikte.

Hikaye şu: Volkan Turan Ay Yıldız şeklinde büyükçe bir çiçek yaptırıyor. Odasına koyuyor ve tebrik ziyaretine gelenlere bu çiçeği gösteriyor. Çiçeğin üzerinde MİT bölge başkanının ismi ve  MİT sözcüğü var.  Yani MİT Turan’a çiçek göndererek kutlamış.  
 İddalara göre  İki gün sora MİT Bölge başkanı O.. bey, bizzat Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı’na gelmiş ve  soruşturma başlatılmasını  istemiş. Ben   bu adama çiçek göndermedim bu adamın bizim teşkilatımızla hiçbir alakası yoktur demiş. Bunun üzerine Sayın Dalkıran apar topar savcılığa çağrılmış . Üniversiteye gelen Sayın Dalkıran odasında masaları yumruklayıp ortalığı dağıtmış. Volkan Turan’ın hemen görevden alınma yazısını yazdırmış.
Evet şimdi soruyoruz. Sayın Rekör Vekili Sayın Dalkıran. Bu olay doğru mu? Değilse bu işin aslı nedir? 

Yukarıda bir fotoğraf veriyoruz.  Bu fotoğrafta Yrd. Doç.Dr. Volkan Turan var. Volkan Turan’ın yanındaki mavi gömlekli kotlu genç kim? 
Cevap İlyas Erol.
İlyas Erol Kim? 
Yrd.Doç.Dr  Volkan Turan’ın öğrecisi. Rektör Sait Çelik’i  BİMER  ve CİMER’E şikayet eden gerçek kişi. Bu kişi KOM’a çağrılıyor ve ifade veriyor. Rektör Çelik’in ve yazarımız Ali Galip Baltaoğlu’nun fetöcü olduğunu  Arş.Gör Adil Erken’den duydum diyor. Yazarımız Ali Galip Baltaoğlu’nun da Teknokente Ali Yıldırım’la ortak olduğunu, buradan kazanılan büyük paraları fetöye aktaracaklarını, bu kişilerin fetöcü olduğunu  söylüyor. Fetö davasında ne tanık ne sanık olmayan yazarımız böylece  ismi Ali Yıldırımla anılarak fetö iddianamesine sokuluyor. Bu iddia savcılıkça yazarımıza sorulmuyor. İşin ilginç yanı Adil Erken’e de sorulmuyor. Ama iddianameye yazılıp yazarımızın lekelenmeme hakkı savcılıkça ihlal ediliyor. Böylece  ilk fetö iddianamesinde yazarımızın ismi  geçiriliyor!  
 Ancak yukarıda bahsettiğimiz yazarımız ve fetö tutuklusu Kenan Akarbulut tarafından  HSYK’ya verilen dilekçelerdeki iddialar doğruysa, yazarımızı ikinci iddianamede içeri almak için çok uğraşmışlar kanaati  de ister  istemez ortaya çıkıyor!

Bir soruda Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı’na sormak farz  oldu.
 Savcı Bahadır Sakaoğlu ile Yrd.Doç.Dr. Volkan Tura’ın ve ihbarcı öğrencisi  İlyas Erol’un yakın bir ilişkisi var mıdır? Bu ilişkinin boyutu nedir HTS kayıtlarından çok kolaylıkla tespit edilebilir diye düşünüyoruz.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 10:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
entrika üniversitesi
entrika üniversitesi - 1 yıl Önce

diğer yandan sayin rektör vekili hazretleri fetöyle son sürat mücadele ediyor(?!) yaptığı atamalar ve üniversite içerisindeki yersi̇z yer değiştirmeler tamamen gereksiz ve bi̇rşeylerlerle mücadele ediyormuş gibi göstermekten öteye gitmiyor. tek vasfı ajandalık olan birini en son yüksek okul sekreteri yaparak liyakatın dibine vuran rektör vekili hazretleri sayesinde karı koca ihya olmuş ceplerine 3 kuruş(?!) daha fazla maaş girmesine vesile olmuştur. üniversitenin her şeyinde emeği olanların gözünün içine soka soka .
sonra diyorlar ki; -her önüne gelenle yan yana resim çektirmekle olmuyor... rektör vekili hazretleri yangından mal mı kaçırıyor falan filan...

Hiram Abbas
Hiram Abbas - 1 yıl Önce

ali galip baltaoğlu bombalıyor hakimler savcılar bakıyor. kumpas açığa çıktı. nerede devlet nerede adalet bakanı nerede vali. adam kendini içeri aldırmakiçin mi uğraşıyor diye de aklımıza geldi. ama ali galip b. öyle somut bilgiler veriyor ki küçük ne diyeceğimizi bilemiyoruz gerçekten. insanları nasılda korkutmuşlar yaa. uşak ki̇mleri̇n eli̇ne kalmiş. bakın baltaoğlu nasıl bombalamış kamuoyu cevap bekliyor...... http://www.baltaoglu.net/ https://www.facebook.com/ali.g.baltaoglu/posts/10155337598849031 https://www.facebook.com/ali.g.baltaoglu/posts/10155339625054031 https://www.facebook.com/ali.g.baltaoglu/posts/10155344112829031 https://www.facebook.com/ali.g.baltaoglu/posts/10155346170164031

illegalite :)
illegalite :) - 1 yıl Önce

daha bu buzdağının görünen kısmı. şirket dağılıyor. sezayi valiye savcılara polislere isyan etti niye ali galibi almıyorsunuz bu ne biçim olağanüstü hal diye. yoksa illegaliteyi başlatacağım diyor. normal mi bu adam yahu.

SIRADAKİ HABER