BİLBOARDLARDA BÜYÜK SKANDAL

BİLBOARDLARDA BÜYÜK SKANDAL

BİLBOARDLARDA BÜYÜK SKANDAL
banner471

Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan daire müdürleri, Encümen üyeleri ve Meclis üyeleri adeta Uşak adliyesini mesken tuttular. Bir çok soruşturma ile İlgili ifade veren daire müdürleri adeta diken üstünde olurken Meclis ve encümen üyelerin ise kendilerine güvenleri tam ve aklanacaklarına inanıyorlar.

Bütün bu soruşturmalar devam ederken Uşak’ta bulunan Bilboardların ihale süreci ve 6 aydır kiranın ödenmemesine rağmen hala sözleşmenin iptal edilmemiş olması kafaları karıştırıyor. Aralık başı itibari ile ihaleyi alan firma Karun Sosyal Hizmetler’in  belediyeye olan kira borcu tam 186 Bin TL.

Uşak Belediyesi ilk olarak ihaleyi alan firmanın yatıracağı teminat konusunda hata yaptı. İhale 5 yıllık olarak yapılmasına karşın teminat bedeli yıllık olarak alındı. Yani Uşak belediyesi 5 yıllık kira karşılığı olarak teminat miktarını 120 Bin TL civarında tutması gereken bir yıllık olarak 22 Bin TL civarında teminat aldı. Kiranın 33 Bin  TL civarında olduğu göz önüne alınırsa yatırılan teminat bir aylık kiradan bile az tutuldu.

SKANDAL 1

İhaleyi alan firma Bilboard ve raketlerin bakımsız olduğunu camlarının kırık olduğunu idda ederek 2 ay kira hiç ödemedi. Buna karşın bütün bilboard ve raketler firma tarafından kullanıldı.

SKANDAL 2

Karun Sosyal Hizmetler İhale şartnamesin dışında bir çok yeni Bilboard ve Raket dikerek sayıyı artırdı. Buna karşın belediyeye artış oranın kira artırımı yapılması gerekirken bu artış yapılmadı. Belediye Başkanı Ali Erdoğan her nedense buna göz yumdu. Üstelik firma caddenin her yerini izinsiz bir şekilde reklam panoları ile donattı. Bu konuda basın mensuplarının sorularına tatmin edici cevap verilemezken reklam panosu dikilecek yerlerin komisyonla belirlendiği anlatılmaya çalışıldı. Ancak komisyonda kimlerin olduğu bir türlü öğrenilemedi. Yani firma kafasına göre her yere reklam panosu dikip belediyeye beş kuruş ödemeyerek hem belediyenin otoritesini zayıflattı hem de büyük kazanç sağladı.

SKANDAL 3

6 AYDIR KİRA YOK

Uşak Belediyesi Bilboard ve Raketleri ihaleye çıkarken ihale şartnamesinde 2 ay kira ödenmez ise sözleşme feshedilecek şeklinde belirtmişti. Ancak Karun Sosyal Hizmetler 6 aydır kira ödemiyor ve toplam Uşak Belediyesine borcu 186 Bin TL yi geçmesine rağmen herhangi bir işlem yapılmadı.

Şimdi bazı çevreler bir çok konuda olduğu gibi Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor. 

 

BU YERLERDE REKLAM PANOLARI YOKTU

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER