ALİ ERDOĞAN’A ŞOK EYLEM

ALİ ERDOĞAN’A ŞOK EYLEM

ALİ ERDOĞAN’A ŞOK EYLEM

Uşak’ta yerel olarak yayın yapan ART (Abim Radyo Televizyon) Televizyonu sahibi Mesut Keskin, televizyon yayınının belediye tarafından kesildiğini ifade ederek, canlı yayın aracını belediye önüne çekti ve MHP’li Belediye Başkanı Ali Erdoğan açıklama yapmadığı takdirde aracı benzinle yakacağını söyledi. Kamera ve televizyonları parçaladı.

 

Uşak Belediyesi’nin önü, yayın hayatına Uşak’ta devam eden ART Televizyonu sahibi Mesut Keskin’in eylemine sahne oldu. Yayınının Uşak Belediyesi tarafından sabah saatlerinde kapatıldığını iddia eden Keskin, Belediye Başkanı Ali Erdoğan ile görüşmek istedi. Görüşmeden olumlu yanıt alamayan Keskin, televizyonuna ait canlı yayın aracının tepesine çıkarak televizyonlar ve kameralarla birlikte yanında getirdiği bir bidon benzinle aracın üzerine çıktı ve aracı yakacağını söyledi.

Dakikaların ilerlemesine rağmen Başkan Erdoğan ve yardımcılarının hiçbirisinden cevap alamayan Keskin, eylemine televizyonları parçalayarak başladı. Ardından kameraları da kırmaya devam eden Keskin, son olarak aracı yakacağını belirtirken olay yerine gelen emniyet güçleri, 112 acil servisi ve itfaiye tedbir aldı. Keskin, yanında getirdiği bidonla aracını yakmaya kalkışması neticesinde emniyet güçleri güvenlik kordonu oluşturdu. Vatandaşlar da Keskin’in eylemine destek verdi. Keskin’in eylemi polisin açıkgözlüğü ile sona erdi. Polis Keskin’in bir anlık dikkatsizliğinden faydalanarak benzin bidonunu kapınca eylemi sona erdirmek zorunda kalan yerel televizyon sahibi Mesut Keskin gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

 

YANINDA OLMAYANLARA ANTİ DEMOKRATİK YAKLAŞIYORLAR

Eylem esnasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Keskin, Uşak Belediyesi’nin yanında olmayan ve destekleyici haber yapmayan basın kuruluşlarına anti demokratik yaklaştığını söyledi. Bu yaklaşıma son olarak kendi televizyonunun yayınının kanun dışı olarak kapatılması ile devam edildiğini belirten Keskin, “Biz bütün yerel televizyonlar olarak aynı vericiden yayın yapmaktayız. Bizlerde daha önce vericilerin anahtarı bulunuyordu. Fakat 2 hafta önce bizden anahtarlarını aldılar. Dün akşam belediyenin çöpleri ile ilgili olumsuz haber yapmamızın ardından sabah saatlerinde yayınımızın kesildiğini gördük. Bu çağ dışı yaklaşım neticesinde yayınımızın belediye tarafından kesilemeyeceğini belirtmek amacı ile Belediye Başkanı Ali Erdoğan ile görüşmek istedim. Fakat kendisi benimle görüşmek istemedi. Bende bu şekilde eylem gerçekleştirdim. Televizyonların kapatılması yasalar ile belirtilirken Uşak Belediyesi’nin yaptığı yasa dışıdır” dedi.

 

Keskin, Uşak’ta 3 yerel televizyonun olduğunu ve yalnızca ART’nin yayının kesildiğini sözlerine ekleyerek, “Başkan yanlış yapıyor. Belediye başkanı gelsin bunu buradaki halkın önünde söylesin. Ben senin yayınını kesiyorum seni burada yaşatmayacağım desin.

Belediye başkanı gelmezse canlı yayın aracını yakacağım. Belediye Başkanı ekran karartamaz. RTÜK bile kesmiyor belediye başkanı kesiyor” diye konuştu.

 

Eylemin ardından Belediye Başkanı Ali Erdoğan, konu ile ilgili gazetecilerle görüşmek istemediğini söyleyerek, gazetecileri makamına almadı. Belediyeden konu ilgili hiçbir açıklamada yapılmadı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER