Zafer Kupası Minikler Türkiye Şampiyonası Gelibolu’da Başladı

Zafer Kupası Minikler Türkiye Şampiyonası Gelibolu’da Başladı

Zafer Kupası Minikler Türkiye Şampiyonası Gelibolu’da Başladı
Zafer Kupası ve Minikler Türkiye Şampiyonası Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde rekor sayıda sporcunun ve Okçuluk Federasyonu üyelerinin de yaklaşık 1.5 kilometrelik kortej yürüyüşü ile başladı.
banner457
Minikler Türkiye Şampiyonası Zafer Kupası yarışması nedeniyle Gelibolu’ya gelen sporcu yakınları ve hakem ve yetkililerle birlikte yaklaşık 1000 kişinin katıldığı kortej okçuluk tesislerinin bulunduğu 26 Kasım caddesinden başlayarak şehir merkezine kadar devam etti. Minik sporcuların ellerinde Türk Bayraklarıyla yaptığı yürüyüş ilçede büyük ilgi uyandırdı. Yarışmaya katılan sporcular arada en büyük Türkiye sloganlarıyla Atatürk anıtına geldiler. Burada önce Okçuluk Federasyon Genel Sekreteri Sirer Aydın Atatürk Anıtına çelenk koydu ve ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu ve buradaki tören sona erdi.
Okçuluk Federasyon Genel Sekreteri Sirer Aydın gazetecilere yaptığı açıklama, “Burada Minikler Türkiye Şampiyonası Zafer Kupası Okçuluk Şampiyonası yarışmaları için bulunuyoruz. Zafer Kupası ismi açısından çok önemli bir yarışma. Miniklerimizle bu yıl rekor sayıda 728miniğimiz var bir çok bölgeden. İnşallah ve çok güzel yarışma geçireceğiz” dedi. 26 Kasım Okçuluk poligonunda Klasik Yay 9 ve 10 yaş grubunda 164 bay ve bayan sporcunun katılımıyla başlayan yarışmalar 10 ve 12 yaş gruplarında sürdü.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER