Zabıta Müdürlüğünden Bayan Kuaförlerine Denetim

Zabıta Müdürlüğünden Bayan Kuaförlerine Denetim

Zabıta Müdürlüğünden Bayan Kuaförlerine Denetim
banner475
banner471
Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından kent merkezinde bulunan bayan kuaförlerine yönelik kapsamlı bir denetim gerçekleştirdi.
Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekibi tarafından vatandaşların daha hijyenik ortamlarda hizmet alabilmesi amacıyla kent genelinde bulunan bayan kuaförlerine yönelik kapsamlı denetim gerçekleştirildi. Vatandaşların diğer hizmetlerde olduğu gibi sağlığı yakından ilgilendiren bayan kuaförlerinden de en iyi ve en sağlıklı hizmeti alabilmeleri amacıyla gerçekleştirilen denetimlerde birçok başlıkta kontroller gerçekleştirildi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde kuaför salonlarının iş yeri açma ve çalıştırma yönetmeliğine uygunluğu, mesleki iş yeri temizliği, iş yeri tertip ve düzeni, kullanılan ürünlerin durumu ve kullanım izni ile onayı olup olmadığı, kullanılan ürünlerin son kullanma tarihleri, portör muayene kartları, bir iş yerinde bulunması gereken temel unsurlar, tuvalet, ecza dolabı kontrolü gibi birçok konu incelendi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerinde ayrıca işletme sahipleri ve çalışanların müşterilere karşı tutum ve davranışlarında göstermeleri gereken nezaket noktasında uyarı ve tavsiyelerde bulundu.
Öte yandan, iş yerlerinde görülen aksaklıkların giderilmesi ile ilgili uyarılarda bulunan ekipler, eksikliklerin giderilmesi için iş yeri sahiplerine süre verdi. Vatandaşların büyük bir memnuniyet ile karşıladığı denetimlerin belirli aralıklarla gerçekleştirileceği kaydedildi.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477