Yunusemre Kent Konseyi Terörü Lanetledi:

Yunusemre Kent Konseyi Terörü Lanetledi:

Yunusemre Kent Konseyi Terörü Lanetledi:
banner475
banner471
Yunusemre Kent Konseyi, şiddetini her geçen gün artıran hain terör saldırılarını lanetledi. Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, “Teröre karşı tek ses, tek yürek olmaktan başka çaremiz yok. Milletimizin birliğine, dirliğine kasteden teröristleri ve onları destekleyenleri lanetliyoruz. 7’den 70’e teröre karşı tek ses tek yürek olmanın tam zamanı.” dedi.
Yunusemre Kent Konseyi Başkan ve Yürütme Kurulu Üyeleri, Yunusemre Belediye Meclis Lokali’nde ‘Teröre karşı tek ses, tek yürek’ adı altında bir basın toplantısı düzenledi. Türkiye olarak zorlu bir süreçten geçildiğini belirten Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, yaptığı basın açıklamasında, “Şiddetini her geçen gün artıran hain terör saldırılarını lanetliyor; yaklaşık bin yıldır, birlikte kardeşçe yaşadığımız bu cennet vatanımızda, birliğimizi, dirliğimizi ve huzurumuzu bozan terör olaylarını lanetle kınıyoruz. Hain saldırılarda şehit olan askerlerimize ve Emniyet Güçlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz.” dedi.
“GÜN HEP BİRLİKTE OLMA GÜNÜDÜR”
Arslan, “Aziz milletimiz ne büyük badirelerden geçmiş, birçok büyük zaferlerin yanı sıra ihanetler görmüş ağır bedeller ödemiştir. Elinde silah olmasa da yüreğinde imanı olan bu güzel millet, en zorlu sınavları omuz omuza atlatmıştır. Bizler birbirimize verdiğimiz değerle, birlik, beraberlik, kardeşlik ruhuyla sağduyunun aydınlığıyla ne meşakkatli günlerin üstesinden geldik. Yine yüce Rabbimizin yardımıyla da bu zor günlerin üstesinden geleceğiz. Bu günlerde zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bizi birbirimize düşürmek ve gücümüzü zayıflatmak, kardeşi kardeşe kırdırmak isteyenler var. Karanlık oyunları ile bu aziz milleti korkutmaya, yıldırmaya, bölmeye ve yok etmeye yeltenenler var. Barışın hakim olduğu güzel topraklarımıza, nefret tohumları ekmeye çalışanlar var. Milletimizin sağduyu ve ferasetiyle oynanan bu kirli oyunlar, hiçbir zaman karşılık bulamayacaktır. Biz milletimize güveniyoruz. İşte bugün burada hep birlikte beraberiz. 7’den 70’e teröre karşı tek ses tek yüreğiz.” şeklinde konuştu.
“HİÇBİR ANNENİN AĞLAMASINI İSTEMİYORUZ”
“Genel seçimler sonrasında oluşan siyasi boşluğu, kirli emelleri ve alçakça planları için kullanan terör örgütleri, masum insanları hedef seçmiş ve katliamlara başlamıştır” diyen Arslan, basın açıklamasının devamında ise şunları dile getirdi:
“Hiçbir ahlaki toplumsal değeri olmayan terör örgütü, asker ve polislerimize art arda yaptığı haince ve kan donduran insafsızca saldırılarla Türkiye’yi yeniden terör olaylarının içine çekmek istemektedir. Biz hiçbir annenin ağlamasını, hiçbir ocağın sönmesini istemiyoruz. Gün, teröre karşı birlikte el ele, omuz omuza olma günüdür. Gün, şehitlerimizi, gazilerimizi, ailelerini ve tüm terör mağdurlarını yalnız bırakmama günüdür. Gün, dünyada ve bölgemizde itibari yükselen, bu yolda emin adımlarla ilerleyen güçlü ve lider Türkiye’ye destek verme günüdür. Sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere tüm Türkiye’ye sesleniyoruz. Bölgesel barışın ve dünya barışının oluşturulması için etkin bir şekilde çalışmalıyız. İş yine halkımızın ve sivil toplum örgütlerimizin sağduyusuna kalmıştır. Vatandaşlarımızın ve sivil toplum örgütlerimizin yapılan ve yapılacak olan hiçbir provokasyona prim vermeyeceğine, birlik ve beraberliğimizi kimsenin bozamayacağına inanıyoruz.”
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER