Yunusemre Halk Eğitim Merkezinden Yeni Kurslar

Yunusemre Halk Eğitim Merkezinden Yeni Kurslar

Yunusemre Halk Eğitim Merkezinden Yeni Kurslar
banner471
Yunusemre Halk Eğitim Merkezi, yenilenen yönetim kadrosu ve hizmet anlayışıyla faaliyetlerine bu yılda tüm hızıyla devam edecek. Ülke ekonomisine ve sosyal hayata katma değerde bulunacak kurum, yeni eğitim öğretim yılındaki kurs sayısını 905’e çıkardı.
Yunusemre Halk Eğitim Merkezi, yeni eğitim öğretim yılında açacağı yeni kursları vatandaşlara tanıtmak amacıyla Manolya Meydanı’nda stant açtı. Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aynur Özdemir ve müdür yardımcılarının da bulunduğu stantta, kurs başvuruları da yapıldı. Çarkçı tornada form şekillendirme gösterisinin sergilendiği stant, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aynur Özdemir, “Yunusemre Halk Eğitim Merkezi 01 Ocak 2015 tarihinden itibaren yenilenen yönetim kadrosu ve hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam etmektedir. Ocak itibari ile 175 adet aktif kurs sayımız Ağustos 2015 itibari ile bu sayı 905’e çıkmıştır. Bu rakam Yunusemre ilçesi nüfus ölçeği göz önüne alındığında oldukça fazladır. Yaptığımız protokoller ile de onlarca kurs açıp halkın hizmetine sunduk.” dedi.
banner521
“12 BİN 300 VATANDAŞA EĞİTİM”
Yunusemre Halk Eğitim Merkezi olarak yapılan tüm çalışmalarda Yunusemre Kaymakamlığı, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yunusemre Belediyesi ve ilçede faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların desteğini aldıklarını belirten Özdemir, “Ağustos 2015 itibari ile 12 bin 300 vatandaşımıza eğitim veren kurumum olarak yeni eğitim-öğretim yılına son sürat hazırlanarak ülke ekonomisine ve sosyal hayatına katma değerde bulunacak yeni kurslar planlamaktayız. Dershanelerimizin farklı işleyiş kazanacağı bu dönemde ortaöğretimden mezun öğrencilere destekleyici kurslar ile üniversiteye hazırlık alanında ücretsiz kurslar vereceğiz. Üniversite hazırlık kurslarına öğrenci kayıtları başlamış olup 21 Eylül 2015 itibari ile son bulacaktır.” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER