YILMAZ BÜYÜKERŞEN MİMARLARIN PANELİNE KATILACAK

YILMAZ BÜYÜKERŞEN MİMARLARIN PANELİNE KATILACAK

YILMAZ BÜYÜKERŞEN MİMARLARIN PANELİNE KATILACAK
banner475
banner471

Mimarlar Odası Uşak Temsilciliği  6 mart Cumartesi günü Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz BÜYÜKERŞEN’in de katılacağı KENTLİ PLMAK adlı bir Panel düzenliyor.. Panelde Eskişehir’e adeta çağ atlatan Yılmaz Büyükerşen bir konuşma yapacak.

 

Mimarlar Odasından  panel ile ilgili yaptığı açıklamada: “ MİMARLAR ODASI  55 YILDAN BERİ ALMIŞ OLDUĞU EĞİTİMİN, BİRİKİMİN VERMİŞ OLDUĞU DUYARLILIKLA KENT,ÇEVRE ,İNSAN FAKTÖRLERİNE ÖNEM VEREREK TOPLUMLA BİRLİKTE TÜRKİYE GÜNDEMİNE GELEN KONULARA DUYARLILIKLA SAHİP ÇIKMAYA ÇALIŞMIŞTIR.

            BİZLERDE BU MESLEĞİN MENSUPLARI ve MİMARLAR ODASININ  TEMSİLCİSİ OLARAK UŞAK KENTİNİN GELECEĞİ İÇİN DOĞRU OLANI BULMAYA ÇALIYORUZ   VE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

               UŞAK SANAYİ, TİCARET VE TARIM SEKTÖRLERİNDE BAZI AKSAKLIKLARINA RAĞMEN HIZLA GELİŞEN ORTA ÖLÇEKLİ BİR KENTDİR. BU KENT DE YAŞAYAN BİZLER ÇOCUKLARIMIZA DAHA YAŞANIR BİR KENT BIRAKMAK ZORUNDAYIZ. BUNUN İÇİNDE SORUNLARI BAŞTAN GÖRÜP SORUNLAR OLUŞMADAN ÇÖZMEYE ÇALIŞMALIYIZ. BELEDİYE BAŞKANIMIZIN MESLEKTAŞIMIZ OLMASI, GÖRÜŞLERİMİZİ ALMAK İSTEMESİ UŞAK İÇİN BİR ŞANS OLABİLİR. BU ŞANSI HEP BERABER  KULLANMALIYIZ     

           TÜRKİYE UZUN YILLARDIR KÖYDEN KENTE GÖÇ OLAYININ YAŞANDIĞI KENTLERİN BU GÖÇÜ KALDIRAMADIĞI BİR KONUMDADIR.GÖÇ OLGUSU 1985 LERDEN SONRA DAHA DA HIZLANMIŞTIR.BUGÜN KENTLEŞME ORANI % 80 LERE YAKLAŞMIŞTIR.KENT PAYLAŞMA DEMEKTİR, BİRLİKTE OLABİLMEK, BİRLİKTE SÖYLEŞEBİLMEK ORTAK BİR PAYDADA BULUŞABİLMEK DEMEKTİR. DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKABİLMEK BİZLERİ KENTLİ OLMA KONUSUNDA KENDİ ÇAĞIMIZA TAŞIYABİLİR. KENTİMİZE NE KADAR SAHİP ÇIKABİLİRSEK O KADAR KENTTİMİZLE BÜTÜNŞEBİLİRİZ DİYE DÜŞÜNÜYORUZ.

           ESKİŞEHİR SON YILLARDA TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNDE OLMUŞTUR. SAYIN BÜYÜKERŞEN 2009 SEÇİMLERİNDE 3.DÖNEM İÇİN OYLARINI DA ARTIRARAK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLMUŞTUR.YAPTIKLARI-YAPAMADIKLARI-YAŞADIĞI ZORLUKLARI-ENGELLERİ-YEREL YÖNETİMLE KENT HALKININ BÜTÜNLEŞMESİ KONUSUNDAKİ DENEYİMLERİNİ ESKİŞEHİR HALKIYLA BERABER NASIL BİR İLETİŞİM KURDUĞUNU PANELİMİZDE ANLATACAKTIR.

            ESKİŞEHİR’İN YAŞANILIR KENTLER ARASINDA ÜST SIRALARDA OLMASININ NEDENLERİNİ BU PANELDE GÖRECEĞİZ. ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE UŞAK KENTİNİN DE YAŞANILIR BİR KENT OLMA NOKTASINDA ÜST SIRALARDA OLABİLMESİ İÇİN   NELER YAPILACAĞINI ,PROJELERİNİ ,KENTLİNİN KATKILARININ NEDEN-NASIL OLMASINI İSTEDİĞİNİ ,BEL. BŞK. SAYIN ALİ ERDOĞAN’IN DA PANELİMİZDE  BİZLERLE PAYLAŞACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ.    

                   MİMARLAR  ODASI UŞAK TEMSİLCİLİĞİ OLARAK BİZLER,  HER TÜRLÜ KATKIYI  VALİLİK MAKAMINA ,ÖZEL İDAREYE ,İL GENEL MECLİSİNE . YEREL İDAREYE VERMEYİ GÖREV KABUL EDİYORUZ.       MİMARLAR ODASININ İZMİR ŞUBE YÖNETİMİ İLE ÜYELERİMİZLE VE İNŞAAT MÜH. ŞEHİR PLANCISI, İLGİLİ MESLEK ODALARI ÜYELERİ ve TÜM UŞAKLILARI VE BASIN MENSUBU ARKADAŞLARIMIZI KATILIMINIZLA HEPİMİZİN UFKUNU AÇACAK BİR SÖYLEŞİ  OLACAĞINI DÜŞÜNEREK 6 MART 2010 CUMARTESİ SAAT 10.30 DA Kİ “KENTLİ OLMAK” KONULU PANELİMİZE BEKLİYORUZ”

 

 

banner482
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477