Yetiştiricilere, Proje Hibe Ve Destekler Anlatıldı

Yetiştiricilere, Proje Hibe Ve Destekler Anlatıldı

Yetiştiricilere, Proje Hibe Ve Destekler Anlatıldı
banner475
banner500
Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ve Teknik Personeli, Doğanşehir ilçesinde 2015 yılı anaç koyun keçi desteklemesi ile alakalı toplantı yaptı. Toplantıda yetiştiricilere, proje hibe ve desteklerle alakalı bilgiler verildi.
Düzenlenen toplantıya, Doğanşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gulhaş, Doğanşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Şerif Çetin Taş, Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü Teknik Elemanları, birlik teknik elemanları ve Doğanşehirli yetiştiriciler katıldı.
Toplantıya katılanlara teşekkür eden Doğanşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Şerif Çetin Taş, toplantının amacını anlattı. Taş, “Yetiştiricinin lehine desteklenecek neler var, çiftçi nelerden, nasıl faydalanabilir? Bu konuyla ilgili bilgiler paylaşılacak. Doğanşehir’e hizmet etmek, verimi ve kaliteyi arttırmak çok önemli. Bunun için devletin vereceği her türlü destekten faydalanmak gerekiyor” dedi.
Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı İhsan Akın ise, “2015 yılı anaç koyun keçi desteklemesiyle alakalı 9. ayın birinden itibaren, destekleme müracaatları için dilekçe süreci başlıyor. Herhangi bir mağduriyetin yaşanmaması için bu tarihlere dikkat etmek gerekiyor. Sistem üzerinden hayvanlarınızı kontrol ettirin, işletmenizdeki hayvanları güncelleyin, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünde işleminizi yaptırın. Bilgilendirme konusunda yetiştiricilerimize tek tek mesaj attık, bunun haricinde bilgilendirme toplantıları da yapıyoruz. Yüzde 50 inşaat desteği ve yüzde 80 koç desteği verilecek, bu destekler çok önemli. Çünkü hayvancılıkta en önemli şey organize olmak, iyi bir birliktelik kurmaktır. Bunun haricinde desteklemelerle alakalı bilgi almak istiyorsanız, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü teknik elemanlarından bilgiler alabilirsiniz” ifadelerine yer verdi.
Yetiştiriciler ise yol, sulak ve elektrik noktasında sıkıntı yaşadıklarını dile getirdiler. Toplantının ardından katılımcılara aşılama takvimi, broşür ve bilgilendirici kitapçık dağıtıldı.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477