Yeni Yol Açma Çalışmaları Devam Ediyor

Yeni Yol Açma Çalışmaları Devam Ediyor

Yeni Yol Açma Çalışmaları Devam Ediyor
banner425
Malatya Büyükşehir Belediyesi yeni yol açma ve genişletme çalışmaları kapsamında Malatya’nın ulaşım planlaması bakımından büyük önemi bulunan ve Bostanbaşı Mahallesi ile Yakınca Mahallesi’ni birbirine bağlayacak olan bin 800 metre uzunluğundaki imar yolu açma çalışmalarına devam ediyor.
Bin 800 metre uzunluğunda 35 metre genişliğinde açılmakta olan yol, Bostanbaşı Mahallesini Yeşilyurt çevre yoluna bağlıyor. Yolun bin metrelik bölümünü açan Büyükşehir Belediyesi, geriye kalan 800 metrelik bölümde ise çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, açılan bin metrelik bölümde 90 bin m3 dolgu ve kazı çalışması yapan ekiplerin, güzergah üzerinde bulunan kuru dere yataklarına da çeşitli çaplarda beton büzler yerleştirdiği, kazı ve dolgu çalışmalarının bitmesinin ardından ekiplerin, yeni yolda üst yapı çalışmaları yapacağı belirtildi.
Çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Bostanbaşı bölgesinin yapılaşma bakımından hızla geliştiğini belirterek, “Planlamalar kapsamında Malatya’nın ulaşım planlamasına önemli katkılar sağlayacak yolun büyük bir kısmını açtık. Yolda ilk olarak kamulaştırmalar yaptık. Şu ana kadar yolda 90 bin m3 dolgu ve kazı çalışmaları yaptık. Yeni yolumuz Bostanbaşı Mahallemizi, Yakınca Mahallesi’ne bağlıyor. Malatya çevre yolu trafiğini rahatlatacak, yolumuz bittiğinde ulaşım planının işlemesine katkı sağlayacak” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner437

banner423