Yaylabağı Termal Tesislerinde Doluluk Oranı Yüzde 100’lere Ulaştı

Yaylabağı Termal Tesislerinde Doluluk Oranı Yüzde 100’lere Ulaştı

Yaylabağı Termal Tesislerinde Doluluk Oranı Yüzde 100’lere Ulaştı
banner425
Afyonkarahisar’ın İhsaniye İlçesine bağlı Yaylabağı Belde Belediye Başkanı Niyazi Akgedik, Türkiye’nin en önemli termal turizm merkezleri arasında yer alan Gazlıgöl havzasında ki tesislerde aşırı sıcak geçen yaz mevsimine rağmen doluluk oranının yüzde 100’ler seviyesine ulaştığını kaydetti.
Akgedik, yaz mevsiminin aşırı sıcak geçmesine rağmen özellikle yerli turistlerin beldede bulunan termal tesislere yoğun ilgi gösterdiklerini kaydederek, tesislerdeki yoğunluğun işletme sahiplerinin yüzünü güldürdüğünü ifade etti. Tesislerde yaklaşık 65 bin kişiye hizmet verildiğini kaydeden başkan Akgedik, “Beldemiz 2 bin 220 kişilik bir nüfusa sahip ama bölgemizdeki tesislerin doluluk oranları yüzde 100’lere ulaştığında 25 bin 800 misafire hizmet vermeye çalışıyoruz, buda bizi zorluyor’’dedi.
Bölgedeki termal tesislerden Özgül Termal Genel Müdürü Süleyman Çınaroğlu ise termale olan taleple ilgili şunları söyledi:
“Tesislerimizde hem Salus Per Aquam (SPA) hem de agua park olarak vatandaşlarımıza beş yıldızlı bir hizmet veriyoruz. Fiyatlarımızı her ailenin konaklayabileceği bir bedelle veriyoruz, ayrıca çevredeki vatandaşlarımıza otelimizin havuz ve SPA merkezini günübirlik olarak 50 TL gibi bir bedelle sağlıyoruz. Bu vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlıyor. Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Öğretim Üyelerinin yaptığı araştırmada bölgemizdeki suyun, genel olarak romatizmal hastalıklar, dolaşım sistemindeki rahatsızlıklar, kadın hastalıkları tedavisinde ve daha birçok hastalığa şifa kaynağı olduğu yapılan araştırmalarda kanıtlanmıştır. Bölgemize yapılan yatırımlarla hem hava hem demiryolu hem de karayolları ile ulaşım kolaylaştırılarak yerli ve yabancı turistlerimizi en iyi şekilde ağırlamayı hedefliyoruz’’dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner437

banner423