Yalova’da Akademik Yıl 14 Eylül’de Açılacak

Yalova’da Akademik Yıl 14 Eylül’de Açılacak

Yalova’da Akademik Yıl 14 Eylül’de Açılacak
banner475
banner500
Yalova Üniversitesi 14 Eylül 2015 tarihinde düzenlenen törenle 2015-2016 Akademik yılının açılış törenini gerçekleştirecek. Törende AK Parti kurucularından İsmail Kahraman’a da fahri doktora unvanı verilecek.
Yalova Üniversitesi 2015-2016 Akademik yılı hazırlıklarını tamamlayarak açılışın gerçekleşeceği tarihi beklemeye başladı. Açılış için 14 Eylül 2015 Pazartesi günü saat 14.00’te bir tören düzenlenecek. Konuyla ilgili bilgi veren Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, "14 Eylül 2015 saat 14.00’te Yalova Üniversitesi 2015-2016 akademik yıl açılış töreni ve AK Parti kurucularından İsmail Kahraman’a da fahri doktora verilme törenlerini gerçekleştireceğiz. Programa Ankara bürokrasisinin önemli isimleri de katılacak" dedi.
Yeni akademik yılda Hukuk Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin yeni binalarına geçeceğini müjdeleyen Rektör Eruslu, "Eğitim öğretim yılında Hukuk Fakültesi ve İktisadi İdari Bilimler Fakülteleri kampüste yapılan kendi binalarında eğitim öğretime başlayacaklar. 1 haftalık bir gecikme olacak. Ama bu eğitim öğretim yılında 2 fakülte kendi binalarına geçmiş olacak. Spor tesislerinin hepsini açıyoruz. Aksa tarafından yaptırılan bina da temel atma aşamasına geldi. Onun için ayrı bir temel atma töreni gerçekleştireceğiz. İlahiyat Fakültesini de İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nin boşalttığı binaya taşıyoruz. Hukuk Fakültesinden boşalan binaya da Sanat ve Tasarım Fakültesi taşınacak. Kirada durduğumuz binaları boşaltıyoruz" diye konuştu.
Rektör Eruslu, yapılanacak yatırımlarla ilgili de şunları söyledi.
"Ankara’daki görüşmelerde Orman Bakanlığı tarafından Yalova Üniversitesi arazisi içinden geçen derenin ıslahının yapılması sözü verildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da üniversitenin çevre duvarlarının yapımının sözünü verdi. İlahiyat Fakültesi için de ekstra 2 milyon lira ek bütçe çıktı".
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477