Viranşehir’e Pamuk Test Laboratuvarı Kurulacak

Viranşehir’e Pamuk Test Laboratuvarı Kurulacak

Viranşehir’e Pamuk Test Laboratuvarı Kurulacak
banner526
banner471
Şanlıurfa Ticaret Borsası’nın Viranşehir’de kuracağı Pamuk Test Laboratuarının ihale süreci için gerekli çalışmalara başlandı.
banner521
Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın desteği ile Şanlıurfa Ticaret Borsası’nın (ŞUTB) Viranşehir’e kuracağı Pamuk Test Laboratuarının ihale süreci için Ajans’tan uzman kişiler ve Ticaret Borsası’nın IPA Birimi ile gerekli çalışmalara başlandı. Şanlıurfa Ticaret Borsası, Karacadağ Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Sanayi Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında aldığı hibe ile Viranşehir Buğday Pazarı’nda bulunan Ticaret Borsası Tescil Bürosuna Pamuk Test Laboratuarı kuracak. Karacadağ Kalkınma Ajansı’nda uzmanlarla fikir alışverişinde bulunan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, projede emeği geçenlere teşekkür etti.
Ticaret Borsası’nın Avrupa Birliği’nden hibe alan projeleri hakkında da bilgi veren Başkan Kaya, üyelere ve Şanlıurfa’ya hizmet etmek için çalıştıklarını vurguladı. Kurdukları laboratuar ile üreticinin yetiştirdiği pamuğun kalitesini öğrenmeyi sağlayacaklarını belirten Başkan Kaya, amaçlarının rekabeti geliştirmek ve bu şekilde kaliteyi ortaya çıkarmak olduğunu ifade etti. Kaya, Urfa üreticisinin eskisi gibi değil daha bilinçli ve Urfa’yı daha ileriye taşıyacak düzeyde olduğunu kaydetti.
YORUM EKLE
banner525
SIRADAKİ HABER