Van Büyükşehir Belediyesinden ‘Kamyonda Bomba Çıktı’ Haberine Açıklama

Van Büyükşehir Belediyesinden ‘Kamyonda Bomba Çıktı’ Haberine Açıklama

Van Büyükşehir Belediyesinden ‘Kamyonda Bomba Çıktı’ Haberine Açıklama
banner471
Van Büyükşehir Belediyesi, son zamanlarda bazı medya organları tarafından ‘Belediyenin kamyonundan bomba çıktı’ başlıkları ile yayınlanan haberlerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
Van Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Van halkı ve belediye çalışanlarının bazı medya grupları tarafından hedef gösterildiği bildirildi. Bazı medya kurumlarının uzun bir süreden beri belediye aleyhine yaptığı yayınlarla belediye, Van halkı ve belediye çalışanlarını fütursuzca hedef gösterdiği ifade edilen açıklamada, “Medyanın yıllardır böylesi zamanlarda hedef gösteren dili yine devreye girmiş, emniyet ve askeri kaynaklardan servis edilen bültenler, hiçbir belge ve bilgiye dayandırılmadan, habere konu olan kurumun buna ilişkin görüşü sorulmadan yayınlamışlardır. Medya, bu haberleri kurumumuzu adeta hedef göstererek yapmıştır” denildi.
banner521
Medyanın günlerdir emniyet tarafından basına gönderilen "Belediyenin kamyonundan bomba çıktı" şeklindeki bültenlerinin basın kurumları tarafından soruşturulmadan, sorgulanmadan ve araştırma gereği bile duyulmadan manşetlere taşındığına dikkat çekilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
“Tüm yayınlarında halkımızı ve halkımızın tüm kazanımlarına karşı önemli bir rol üstlenmiş olan bu medya kurumları, kurumumuza karşı siyasi linç kampanyasını yürütmüştür. Söz konusu haberlerde sözü edilen durumla ilgili belediyemizin hiçbir yetkilisinin yazılı ve sözlü izni olmamış, söz konusu olayla ilgili belediyemizin hiçbir tasarrufunun olmadığı, yürütülen soruşturma detaylarından da anlaşılmaktadır. Belediyemize ait kamyonda yakalandığı iddia edilen amonyum nitrat diye tabir edilen maddenin tüm tarım ve bahçe çalışmalarında kullanılan ve halk tarafından gübre diye adlandırılan madde olduğu bilinmektedir. Medyanın bunu ’bomba’ diye nitelemesi akıllara zarar bir durumdur. Ki, bu gübrenin araçta bulunup bulunmadığı, nasıl ve hangi amaçla kamyona yükletildiği konusunda hiçbir detay bulunmamaktadır. Buna ilişkin hiçbir detay bulunmamasına karşın yine de belediyemiz konu ile ilgili inceleme başlatmış, incelemenin tamamlanmasına kadar tedbiren sözü edilen üç kişinin iş akdini askıya almıştır. Belediyemizin yapacağı incelemenin tamamlanması ile ilgili sonucu kamuoyu ile paylaşacağımızı bildiriyoruz.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER