Vali Yavuz, Saldırıda Yaralanan Askerleri Ziyaret Etti

Vali Yavuz, Saldırıda Yaralanan Askerleri Ziyaret Etti

Vali Yavuz, Saldırıda Yaralanan Askerleri Ziyaret Etti
banner475
banner471
Muş Valisi Seddar Yavuz, saldırıda yaralanan askerleri ziyaret ederek, “Şu an hayati tehlikeleri yoktur. Tedavileri devam etmektedir. Biz devletimize ve milletimize kast eden ve en çokta bölge halkına zarar veren hainlerle etkin bir şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.
Muş’ta, askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada yaralanan 12 askerin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Muş Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan yaralı askerleri ziyaret eden Vali Seddar Yavuz, askerlerin şu anda hayati tehlikelerinin olmadığını söyledi. Muş’ta güven ve huzuru mutlak suretle sağlanacağının altını çizen Vali Yavuz, “Zırhlı bir askeri aracımıza saldırı olmuştur. Saldırı neticesinde arkadaşlarımız yaralanmışlardır. Şu an hayati tehlikeleri yoktur. Tedavileri devam etmektedir. Biz devletimize ve milletimize kast eden ve en çokta bölge halkına zarar veren hainlerle etkin bir şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu olaylar bizim moralimizi asla bozmaz. Birliğimize ve bütünlüğümüze sıkılan ve atılan bombaların her birini yok edecek güçteyiz. Ama biz terör örgütü mensupları ile halkımızı ayırt etmeye özel bir özen gösteriyoruz, itibar gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz. Demokratik ve hukuk kuralları içerisinde mücadelemiz devam edecektir. Önümüzdeki süreçte Muş’ta güven ve huzuru mutlak suretle sağlayacağız. Bu hainler ve iş birlikçileri hak ettikleri cezayı mutlak surette alacaklardır. Halkımız bundan emin olsun” şeklinde konuştu.
Vali Yavuz’a; İl Garnizon Komutanı Kıdemli Kurmay Albay İsmail Işık, Muş Belediye Başkan Vekili Aydın Özarslan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Cemal Çalışkan, İl Sağlık Müdürü Dr. Serdar Türkoğlu, Muş Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Murat Kılıç eşlik etti.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER