VALİ ÇAKACAK’A 110 BİN AVROLUK MAKAM ARACI ALINACAK

VALİ ÇAKACAK’A 110 BİN AVROLUK MAKAM ARACI ALINACAK

VALİ ÇAKACAK’A 110 BİN AVROLUK MAKAM ARACI ALINACAK
banner475
banner471

1 Temmuz 2009’da Uşak’ta göreve başlayan Vali Özdemir Çakacak’a son model Mercedes marka kiralık makam otomobili tahsis edildi. Uşak İl Genel Meclisi Mart ayı olağan toplantılarının bugünkü birleşiminde Ali İhsan Uzun başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda mecliste grubu bulunan AKP, CHP ve MHP’li üyeler Vali Çakacak’a makam aracı alınıp alınmamasını görüştü. İl Genel Meclisi üyeleri, fiyatı 110 bin Euro olan Mercedes SL350 marka otomobilin şimdilik aylık 9 bin 799 TL’ye kiralandığını belirtti.

 

Vali Çakacak yaptığı açıklamada, Mevcut Volvo marka makam otomobilinin 10 yaşını geçtiğinden dolayı ekonomik ömrünü tamamladığını, bu nedenle şimdilik kiralama ile makam otomobili aldıklarını, bu otomobili satın alma yöntemine gideceklerini söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Atasorkun konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Vali Özdemir Çakacak’a ihtiyaç nedeniyle bir ay önce özel bir firmadan Mercedes marka otomobil kiralandığını, aracı satın alma yoluna gideceklerini bildirdi.

 

MHP Grup Başkan Vekili Uğur Avcı ise, Vali Özdemir Çakacak’a eski makam aracının 10 yıldır kullanıldığını ve bu nedenle sürekli arıza yaptığını, geçtiğimiz ay Mercedes marka otomobilin kiralandığını söyledi. Makam otomobili ile ilgili talebin kendilerine valilik makamından geldiğini aktaran Avcı, plan bütçe komisyonunun bu konuyu bir iki gün içinde görüşüp yeniden meclis gündemine getireceğini bildirdi. MHP’li Avcı şunları söyledi: “Mercedes SL350 marka otomobil bir ay önce özel bir firmadan kiralandı. Bir aylık kira bedeli olarak 9 bin 799 TL ödendi. Kiralama yönteminin satın alma yönteminden çok daha maliyetli olacağını düşündüğümüz için mecliste grubu bulunan siyasi partiler olarak makam aracı satın alınmasıyla ilgili önerge verdik.”

 

2009 Köylere Hizmet Götürme Birliği bütçesinde harcanmayan 50 bin TL’nin araç alımında kullanılmak üzere ayrıldığını ifade eden Avcı, “2010 yılında ise 60 bin TL para ayrıldı. Toplam 110 bin TL makam aracı alımıyla ilgili paramız vardı. Bu paranın 9 bin 799 TL’si makam aracının bir aylık kirası için harcandı. Geri kalan kısmını makam aracı alımında kullanacağız. Alacağımız otomobilin maliyeti yaklaşık 110 bin Euro. Bu da yaklaşık 235 bin TL tutuyor. Eksik kalan parayı da yedek bütçe oluşturarak karşılamayı düşünüyoruz. Makam aracı alımı ile ilgili bu konunun abartılmasına gerek yok. Valilik makamının ihtiyacı vardı bizde bu ihtiyacı karşılamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477