USAK.TV’NİN SORULARI MECLİS GÜNDEMİNE DAMGASINI VURDU

USAK.TV’NİN SORULARI MECLİS GÜNDEMİNE DAMGASINI VURDU

USAK.TV’NİN SORULARI MECLİS GÜNDEMİNE DAMGASINI VURDU

Uşak Belediyesi Toplantı salonunda gerçekleştirilen Belediye Meclisi toplantısı Ak Parti CHP ve MHP gruplarının da katılımıyla oldukça yoğun ve tartışmalı geçti. Toplantı saolunda oldukça sıcak ve samimi bir selamlaşmayla oturuma geçen taraflar soruları ile Başkan Ali Erdoğan’ı terletti. Özellikle geçtiğimiz günlerde ART Radyo ve Televizyonu Sahibi Mesut Keskin’in belediye önünde yaptığı eylemle ilgili sorular sırasında yaşananlar kameramıza ilginç görüntüler ile yansıdı. Başkan Ali Erdoğan www.usak.tv internet sitemizden bahsederek “Bizi herkes eleştirebilir, işte Kazım Bey arka sırada oturuyor gördüğünüz gibi hiç bir engelleme ile karşı karşıya da değil. Biz demokratik bir ülkede yaşıyoruz, bize Usak.tv gibi eleştirel yayın organları da lazım. Elbette hatalarımız kusurlarımız olacaktır ve biz bu görevdeyken bizi eleştireceklerdi, sorun bakalım Kazım Bey’e bir defa engellenme ile karşılaşmış mı? Bizi Eleştirdi diye Uşak’ın yerel bir televizyon kanalının vericilerini neden kapatalım veya yayın yapmasını engelleyelim arkadaşlar, yok böyle bir şey, işte avukat arkadaşım burada. O gün bilirkişi tarafından tutulan ve imzalanan tutanaklarda burada” diyerek Belediye Hukuk İşleri avukatının bilirkişi tarafından düzenlenen tutanağı okumasını istedi. Bilirkişi tutanağında vericilerin sadece 5 Liralık bir ufak teknik arıza olduğunu belirtmesi ve dışarıdan müdahalenin olmadığını belirtmesi üzerine CHP saflarından gelen bir soru ile başkan Ali Erdoğan “ Biz kimsenin vericisini korumak ile görevli değiliz” , diyerek Egem Tv Yönetim Kurulu Başkanı ve MHP Belediye Meclis Üyesi Utku Demiröz’e dönerek “Sizin orada vericiniz var mı?” diye sordu. Sayın Utku Demiröz’ün “Hayır, bizim vericimiz kendi kurduğumuz kulede, yani kendi yerimizde” cevabı üzerine, bu defa Özege Tv Genel Yayın Yönetmeni Durdu Doğan’a aynı soruyu soran başkan O’ndan da “hayır” yanıtını alınca tekrar salona dönerek “Biz kimsenin yayınıyla ilgili bir çalışma ve çaba içersinde değiliz, ayrıca madem bizden bir şüpheleri var buyursunlar vericilerini alıp kendi kurdukları bir yere yerleştirsinler diyerek sert bir cevap verdi.
Toplantı sırasında konu edilen bir başka mevzuu ise Uşak Pazarının hangi gün olacağı ve manav esnafının yer kirası ile ilgili sorunlarının ele alınmasıydı. Konunun Manavlar Esnaf Odası ile ikili görüşmeler sırasında anlaşılarak imzaya alındığını belirten Başkan Ali Erdoğan” Özellikle AKP ve CHP sıralarının hazırlayıp sunduğu sorulardan bir kaçını yazılı cevaplandırmak üzere hukuk işlerine verdi. Bu sorulardan biri dikkat çekiciydi. Soruda Belediye Meclis Üyesi olup aynı zamanda belediyeye iş veya hizmet verenler var mı sorusuna ise “Uşak Belediyesi hukuki bir kurumdur. Her şey hukuk çerçevesinde hallolur” diyerek önergeyi hukuk komisyonuna gönderdi. Konuyu yazılı olarak cevaplandıracağını belirten başkan diğer konuları ele almak üzere oturuma devam etti.
Son yapılan çöp ihalesi konusunda gelen bir soru önergesi üzerine “Biz 2009 model araç alınmasını istedik ki araçların arkasından çıkan egsoz gazını sizlerde biliyorsunuz. Sağlık açısından bizim için önemli olan bu durumu göz ardı edemezdik diyerek yeni araçların belediye tarafından alındığını bundan böyle daha sağlıklı bir çalışma gerçekleştireceklerini belirtti. Ayrıca çöp ihalesinin arkasında İşadamı Hazım Sesli’nin olduğunu da yalanlayarak, ihaleyi alan firmanın  daha önce İstanbul Bakırköy başta olmak üzere İstanbul’da bulunan diğer ilçelerden de yeterlilik onayı almış bir firma olduğunu belirtti…


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER