UŞAK`TA BAYRAMLAŞMA

UŞAK`TA BAYRAMLAŞMA

UŞAK`TA BAYRAMLAŞMA
banner471

banner521
 

Kurban bayramı bayramlaşma töreni birinci gün sabah saatlerinde Öğretmenevi’nde yapıldı. Törene Uşak Valisi Özdemir Çakacak başta olmak üzere milletvekilleri, askeri ve mülki erkânın yanı sıra sivil topum kuruluşlarının ve siyasi partilerin temsilcileri katıldı. Törende Van unutulmadı.

 

Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Eşi Kevser Çakacak ve protokol üyeleri İl Jandarma Komutanlığı, Çocuk Yuvası, Yetiştirme Yurdu, İl Emniyet Müdürlüğü, Huzurevi, Uşak Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi sakinlerini ziyaret ederek bayramlaştılar.

 

Öğretmenevi'nde başlayan bayramlaşma törenine, Vali Özdemir Çakacak, Uşak Milletvekilleri Dr. İsmail Güneş, Mehmet Altay, Dilek Yılmaz Akagün, İl Jandarma ve Garnizon Komutan Vekili Yarbay Osman Topbaş, Belediye Başkan Vekili Emel Taylan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları katıldı.

Birlik Beraberlik Vurgusu Yaptı.

Bayramların birlik ve beraberlik için önemli bir fırsat olduğu vurgusu yapan Vali Özdemir Çakacak “Millet olarak arzu ettiğimiz huzur, birlik beraberlik ve kardeşlik ortamının sağlanmasında en büyük vesilelerden biri olan dini bayramlarımızdan Kurban Bayramını idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar halkımızın heyecanla beklediği ve büyük bir coşkuyla kutladığı, küskünlüklerin sona erdiği, hoşgörünün, dostluğun öne çıktığı günlerdir. İnsanlarımız arasında karşılıklı yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin yaşanmasıyla sosyal barış ve kardeşliğin geliştirildiği bu güzel günlerde, milletçe sevgi, saygı ve hoşgörü içerisinde ortak sevinç yaşamaktayız. Bu güzel günleri fırsat bilerek yaşadığımız sevgi, dostluk, kardeşlik ve barış duygularının tüm topluma hakim kılınması için çaba gösterelim. El ele, gönül gönüle vererek güzel ülkemizi ve Uşak’ ı daha yaşanılır kılalım” dedi.

Van Unutulmadı.

Van ve çevresinde yaşanan depreme dikkatleri çeken ve Uşak Valiliği olarak buna duyarsız kalmadıklarını anlatan Vali Çakacak, “Van halkının yaşadığı büyük depremin yaralarını sarmada yardımsever Uşak halkı üzerine düşeni en cömert şekilde yerine getirmiştir. Van halkının yanında olduğumuzu bu vesileyle ifade etmek istiyorum. Acılar paylaşıldıkça azalır düşüncesiyle Van’lı kardeşlerimizin acısını yüreğimizde yaşıyor, acılarını paylaşıyor ve milletimizin bir daha böyle acılar yaşamamasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Uşak halkının ve Yüce Milletimizin, Kurban Bayramını en içten duygularla kutlar, sağlık ve esenlik getirmesi dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Çocukları Sevindirdi.

Vali Özdemir Çakacak ve beraberindeki heyet, Öğretmenevi’ndeki bayramlaşma töreninin ardından İl Jandarma Komutanlığı, Çocuk Yuvası, Yetiştirme Yurdu, İl Emniyet Müdürlüğü, Huzurevi, Uşak Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezini ziyaret etti.

Çocuk Yuvası ve Yetiştirme Yurdu ziyareti sırasında yuvadaki çocuklarla tek tek ilgilenen Vali Çakacak ve Eşi, yuva çocuklarına zarf içerisinde bayram harçlığı verdiler. Huzurevi sakinleriyle bayramlaşan Vali Özdemir Çakacak ve Eşi Huzurevi sakinleriyle yakından ilgilenerek sohbet etti.

Son olarak Uşak Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezini ziyaret eden Vali Çakacak öğle saatlerinde bayramlaşma ziyaretlerini tamamlandı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER