Uşak’a uçak seferleri Aralık’ta başlıyor

Uşak’a uçak seferleri Aralık’ta başlıyor

Uşak’a uçak seferleri Aralık’ta başlıyor

23 Temmuz 2009 tarihinde pist uzatımı ve bakım onarım çalışmaları nedeni ile Uşak-İstanbul-Uşak seferlerine ara veren Türk Hava Yolları (THY), Aralık 2009 tarihinde seferlerine yeniden başlıyor. Uşak Valisi Özdemir ÇAKACAK, Uşak Havaalanı’ndaki pist çalışmalarının Aralık ayında tamamlanacağını belirtirken, THY Yönetim Kurulu Başkanvekili ve İcra Komitesi Başkanvekili Hamdi TOPÇU ise, Uşak uçak seferlerine Aralık ayından itibaren yeniden başlayacaklarını açıkladı.


5 aylık bir aradan sonra uçak seferlerinin yeniden başlayacak olması nedeni ile Türk Hava Yolları adına THY Yönetim Kurulu Başkanvekili ve İcra Komitesi Başkanvekili Hamdi TOPÇU’ya bir teşekkür ziyaretinde bulunan Uşak Valisi Özdemir ÇAKACAK, Uşak milletvekilleri Nuri USLU ve Mustafa Çetin ile Uşak OSB Başkanı ve TÜGİK Genel Başkanı Hazim SESLİ, bakım onarım çalışmalarının tamamlanacak olmasını memnuniyetle karşıladıklarını söylediler. Uşak OSB Başkanı Hazim SESLİ, havayolunun başka Uşaklı işadamları olmak üzere tüm uşak halkını yakından ilgilendirdiğini belirterek, “Dünya ile entegrasyonda önemli bir araç olan havayolumuzun, Aralık ayında yeniden açılacak olması, başta biz işadamları olmak üzere, tüm Uşak halkında ayrı bir mutluluk yaşatacaktır. Bunun yanı sıra Uşak Havaalanı’nın uzayan pisti sayesinde, daha kullanışlı bir hale gelecektir” diye konuştu.

 

Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Uşak milletvekilleri Nuri Uslu ve Mustafa Çetin ile Uşak OSB Başkanı Hazim SESLİ, toplantı sonunda THY Yönetim Kurulu Başkanvekili ve İcra Komitesi Başkanvekili Hamdi TOPÇU’ya, günün anısına, Uşak Kilimi hediye ettiler.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER