UŞAK’A GELENLER ÇİÇEKLERLE KARŞILANACAK

Uşak Belediyesi kentin girişlerine çiçeklerden oluşan kilim motifleri ve Uşak’ı tanıtan simgeler yerleştirerek şehrin vitrinini değiştiriyor.

UŞAK’A GELENLER ÇİÇEKLERLE KARŞILANACAK
banner475
banner471


Uşak’ın güzelliğinin kentin girişlerinden itibaren fark edilmesini istediklerini söyleyen Cahan, bu kapsamda örnek bir çalışmaya başladıklarını bildirdi. Uşak Belediyesi kentin vitrini niteliğinde olan girişinde örnek bir çalışma yaptı. Proje ile Uşak’ın girişlerine canlı çiçekler ile kilim motifleri işlendi. Çalışma İzmir Ankara Karayolu üzerinde uygun görülen alanlar ve kentin uğrak yerlerine Uşak’ı tanıtan öğeler ve belediye logoları işlenmesiyle devam edecek.
Konu hakkında bilgi veren Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Gelişmekte olan ilimizin giriş kısımlarının göze hitap eden bir yapıda olmasını istedik” şeklinde konuştu. Havaların iyileşmesi ile bu kapsamda çalışmalara başlandığına dikkat çeken Başkan Cahan, “İlimiz hergün on binlerce aracın geçiş yaptığı bir şehirdir. Bu durum ilimizden geçenlerin kentimiz hakkında az ya da çok bir fikir sahibi olmasına neden oluyor. Biz her geçen vatandaşın marka bir şehirde olduğunu hissettirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yakın bir zamanda bitireceğimiz mega projelerimiz ilimizin sadece geçilen değil, konaklanan bir şehir olmasına da vesile olacak. Biz bu konuda önemli adımlardan birisi olan kent girişlerindeki çalışmalara başladık. Bu vesileyle girişlerimizde canlı çiçeklerden oluşan ve Uşak’ı hatırlatan desenler çizmek istedik. Bunun ilk adımını ise kilim motifleri ile sağladık. Bilindiği gibi kilimler ve motifler ilimizin simgelerindendir” dedi.

/resimler/2015-6/8/1514399945842.jpg

banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477