Uşak’a 15 Bin Kişilik Yeni Stat Müjdesi

Cahan,”Kentimiz UEFA Standartlarında Bir Stada Sahip Olacak”

Uşak’a  15 Bin Kişilik Yeni Stat Müjdesi
 Belediye Başkanı Nurullah Cahan Kent Park Projesi kapsamında bir müjde daha verdi. Cahan, “Projemiz dahilinde mevcut stadyumu yıkarak yerine Kalfa Korusu bölgesinde 15 bin kişilik UEFA standartlarında bir stat yapacağız” dedi.

Uşak Belediyesi kentin gelişmesinde ve değişimde lokomotif bir rol üstlenecek Kent Park Projesi’nde hergün daha da hedeflerine ilerliyor. Proje kapsamında bölge sınırları içinde kalan kurumların yıkımlarına başlayan Belediye, kalan kurumların taşınma işlemlerini de hızlandırmıştı. Son olarak bitmek üzere olan Endüstri Meslek ve Kız Meslek Liseleri yeni eğitim ve öğretimde yeni binalarında olacak. Boşaltılan binalar ise yıkılacak. Diğer yandan proje sınırları içinde kalan resmi kurumlar için de işlemler devam ediyor. Fatih Mahallesi’nde yapımı devam eden spor salonunun bitmesinin akabinde mevcut spor salonu yıkılacak. Öte yandan Kalfa Korusu içinde yapılacak 15 bin kişilik UEFA standartlarında yeni stat ile mevcut stadın yıkımı da sağlanacak. Bu sayede bir aşama daha geçilmiş olacak.

Hergün aşama kaydediyoruz

“Kent Park Projesi’nin vücut bulması için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz” diyen Belediye Başkanı Nurullah Cahan, projenin ilerlemesi adına hergün daha çok aşama kaydettiklerini iletti. Cahan şunları kaydetti: “İlimizde köklü değişimlerle yaşanabilir bir Uşak hedefiyle çıktığımız yolda mega projelerimize hız verdik. Bir yandan Kentsel Dönüşüm Projesi ve Dokuzsele Deresi Islah Projesi bitme aşamasına gelirken, diğer yandan kent meydanına hayat verecek Kent Park Projesi’nde de sonuca ulaşacağımız müjdeler alıyoruz. Bölgedeki birçok resmi kurumda aldığımız olumlu neticelere birisini daha ekledik. Bu bağlamda mevcut stadı yıkacağız ve yerine Kalfa Korusu içinde 15 bin kişilik UEFA standartlarında bir stat yapacağız. Yeni stadımız kentimize yakışan bir nitelikte olacak”

Sporda geleceği düşünen bir yapıdayız

Uşak’ta mevcut stadın işlevini yitirdiğine de vurgu yapan Cahan, “Kentimize uzun yıllar hizmet veren Bir Eylül Stadyumu maalesef işlevsel olmaktan çıktı. Gerek konumu itibariyle, gerekse stadın fiziki yapısı itibariyle ilimizin ihtiyaçlarını karşılamıyordu. Bu nedenle geleceği düşünerek ilimize modern ve UEFA standartlarında bir stat kazandıracağız. Stadımız Kalfa Spor Kompleksi ile entegre olması hasebiyle de gençlerimiz için faydalı olacak. Kentimizde spora yaptığımız yatırımlarla daha iyi konuma geleceğimiz için gelecekte de bu şekilde bir stat gerekliydi. Hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Örnek gösterildi

Diğer yandan Uşak Belediyesi’nin stat projesi ulusal medyada da konu oldu. Projeyi manşetine taşıyan Sabah Gazetesi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun Karşıyaka ve Göztepe için yapılacak statlarıa engel olduğunu, Uşak’ta ise Başkan Cahan’ın çabalarıyla bunun tersinin gerçekleştiğine atıfta bulundu.  
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 2 yıl Önce

gün geçmiyor ki bir körlükle daha karşılaşmayalım.. şimdi düşünün şehrin göbeğindeki 52 sene önce 6000 kişilik olarak inşa edilen stadyumu yıkacaksın, sonra kalkıp 349.000 nüfuslu kente 2016 yılında onca imkan içinde 15.000 kişilik oyuncak gibi stat yapacaksın. ve bir de bunu, utanmadan sıkılmadan müjde diye vereceksin. kaldı ki, kalfa korusundaki spor kompleksi ve stat projesi en az 15-20 yıllık maziye sahiptir. oraya zaten mevut stadın yanında ayrı bir stadyum inşa edilecekti. görünen o ki hem eskiyi yıkacaklar hem de zaten yapılacak olanı projesi olanı ilk defa yapıyormuş gibi yapıp nemalanacaklar. neymiş uefa standartlarında olacakmış. 15.000 kişilik oyuncak gibi yer uefa olsa ne olur olmasa ne olur. yarın bu ülke uluslararası bir turnuvaya ev sahipliği yapacak olsa sen bu kompleksle mi maç isteyeceksin şehrine? sayın belediye başkanımız nurullah bey'de zerre kadar vizyon varsa ne olayım. bu belediye ve valilik kadrosunda zerre kadar ileri görüşlülük varsa ne olayım.

Hayır yetmez
Hayır yetmez - 2 yıl Önce

http://m.yeniakit.com.tr/haber/tokiden-yeni-atak-o-sehre-muhtesem-stad-geliyor-174778.html

hayır yetmez
hayır yetmez @Hayır yetmez - 2 yıl Önce

uşaklı alperen stat sadece maç içi,n değil miting organizasyon konser mezuniyet vs için de kullanılmakta ki bu da uşakın elzem bir ihtiyacıdır. bence bu sayı artmalı giresuna bak ya ufacık şehir ama masaya yumruğunu vurmuş almış 21 bin küsüru biz ordan büyük olmamıza rağmen 15 bin ile yetineceğiz maalesef. sayın kazım bey bu konyu size faceden özelden de yazdım lüğtfen kamuoyu oluşturun anket haber vs yapın bakın kapalı spor salonu için aynı şey yapıldı şimdi onun da kapasitesi 4000 yada 4500 olmasına çıkarmışlar.

1 aşigo
1 aşigo - 2 yıl Önce

Hakikaten uşağın yarısı kadar olan şehre daha büyük stad yapılıyo bari bizimkide 20-25 bin lik olsaymış

UŞAKLI ALPERENLER
UŞAKLI ALPERENLER - 2 yıl Önce

Merkezdeki 5.000 kişilik stadı dolduramiyoruz üstelik maç bedava olmasına rağmen kalfa konusundaki stada kim gider bu resmen usakspora bir darbe vurmaktır

aşigo
aşigo - 2 yıl Önce

uşaksporu seviyorsan stadımıza dokunma başkan

SIRADAKİ HABER