UŞAK ÜNİVERSİTESİ EKONOMİYE CAN VERİYOR

UŞAK ÜNİVERSİTESİ, 22 BİN 145 ÖĞRENCİ İLE EKONOMİYE CAN VERİYOR

UŞAK ÜNİVERSİTESİ EKONOMİYE CAN VERİYOR
banner475
banner471

AK Parti Uşak Milletvekili ve adayı Mehmet Altay, partisinin eğitim bazında önemli projelere imza attığını ve Uşak’taki en önemli çalışmanın başında üniversite geldiğini kaydetti.
2006 kurulan Uşak Üniversitesi’nin kısa bir süre içinde fakülte, bölüm ve öğrenci sayısını artırdığına işaret eden Mehmet Altay, “Hükümetimiz, ilimizin üniversite hayalini gerçekleştirdi ve şimdi modern bir kampüste eğitim çalışmaları devam ediyor. Toplam 162 bin 729 metrekarelik kapalı alanda faaliyet gösteren Uşak Üniversitesi, 22 bin 145 öğrenci ile eğitime devam ediyor” dedi.
Uşak Üniversitesi’nin 11 fakülte, 3 yüksekokul, 3 enstitü ve 11 yüksekokuldan oluştuğunu dile getiren Mehmet Altay, önümüzdeki dönemde ihtiyaca göre yeni fakültelerin ve bölümlerin açılacağını söyledi. Uşak Üniversitesi’nin kent ekonomisine olumlu katkılar sağladığını dile getiren Mehmet Altay, “AK Parti hükümetinden önce Kocatepe Üniversitesi’nin bir kolu olan Uşak Üniversitemiz için 21 milyon TL yatırım yapıldı. Uşak Üniversitesi’nde bin 126 personel var ve bunun 526’sı idari işlerde görev alıyor. Çalışanların yanı sıra her öğrenci kent esnafından alışveriş ediyor, ulaşım için toplu taşımayı kullanıyor, yurt ve evlerde barınıyor. Kentteki insan kaynağı ve ekonomik döngü, yapılan yatırımın kente katma değer sağladığını gösteriyor” dedi.
ÖNÜMÜZDEKİ YIL 25 BİNİ AŞAN ÖĞRENCİMİZ OLACAK
Uşak Üniversitesi’nin kentteki ihtiyaçlara göre bölüm ve fakülte açmayı sürdürdüğünü söyleyen Mehmet Altay, şöyle konuştu: “İlimizin yıllardır hayali olan üniversite gerçek oldu ve şimdi hem fiziki, hem de akademik bazda gelişen bir gücümüz oluştu. Allah’ın izni, üniversitemizin gayreti ve bizim desteklerimizle üniversitemizi büyütmeye devam edeceğiz. Yeni bölüm ve fakülte taleplerinin yerine gelmesi için takipçi olacağız. İstişare kültürü ile Uşak’ımızın bir dediğini iki etmeyeceğiz.” Mehmet Altay, üniversitenin yanı sıra kentteki okullaşma oranında önemli ölçüde artış yaşandığını söyledi. Hayırsever ve devlet işbirliği ile yapılan okullar hakkında bilgi veren Mehmet Altay, “Şu anda Uşak’taki bütün ilçelerde tamamlanmış ve tamamlanmak üzere olan okul inşaatları var. İlimizdeki okullaşma oranı yüzde 99 civarında” dedi.
HALK EKONOMİK İSTİKRARIN DEVAMINI İSTİYOR
Partisinin 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak genel seçim hazırlıklarını sürdürdüğünü ifade eden Mehmet Altay, köy ve mahalle mitinglerinin büyük ölçüde tamamlandığını söyledi. Her akşam ev ve kahve toplantılarını sürdürdüklerini kaydeden Mehmet Altay, teşkilatın birlik ve bütünlük içinde çalıştığını belirterek, “Partimizin bütün organları uyumlu bir çalışma yapıyor. Şu anda ilimizde ve ülkemizde iktidarın yine tek alternatifi AK Parti’dir. Halkımızın bizden öncelikli isteği ekonomik istikrarın sürmesi. 2002’den itibaren sağlanan ekonomik ve sosyal istikrar, 7 Haziran’dan sonra da devam edecek” dedi.
/resimler/2015-5/28/1513085868494.jpg

/resimler/2015-5/28/1512436493143.jpg

/resimler/2015-5/28/1512233530710.jpg

 

banner482
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477