Uşak Tıp Fakültesi İçin Bakanlar Kurulu´ndan Onay Çıktı

Uşak Tıp Fakültesi İçin Bakanlar Kurulu´ndan Onay Çıktı

Uşak Tıp Fakültesi İçin Bakanlar Kurulu´ndan Onay Çıktı
banner475
banner500

Kısa bir süre önce YÖK´ün ‘Uşak´a tıp fakültesi kurulabilir´ şeklinde aldığı tavsiye kararı, Bakanlar Kurulu´ndan geçti.
AK Parti İl Başkanı Basri Yıldırım, Başbakan Ahmet Davutoğlu´nun Uşak halkına verdiği sözü, attığı imza ile resmen tuttuğunu dile getirdi. Yıldırım, tıp fakültesinin bir an önce kurulması ve işler hale gelmesi için kentteki bütün kurumların bir amaç doğrultusunda buluşması gerektiğini vurguladı
AK Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım, Başbakan Ahmet Davutoğlu´nun geçtiğimiz Mayıs ayında, Uşak´a verdiği tıp fakültesi sözünü resmen yerine getirdiğini söyledi. Kısa bir süre önce Yüksek Öğretim Kurumu´ndan (YÖK) kente tıp fakültesi açılmasıyla ilgili olumlu görüş çıktığını ve kararın Bakanlar Kurulu´nun onayına sunulduğunu dile getiren Basri Yıldırım, “Başbakanımız ve Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, son bakanlar kurulu toplantısında bizimle ilgili konuyu gündeme aldı. İlimize tıp fakültesi kurulması için verdiği sözü, attığı imza ile resmen yerine getirmiş oldu. Bu noktada tıp fakültemizin kurulmasında emeği olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´a ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu´na teşekkür ediyoruz” dedi.
TIP FAKÜLTESİ İÇİN YOĞUN LOBİ ÇALIŞMASI YAPILDI
Uşak´a tıp fakültesi kurulması için yoğun bir lobi çalışması yapıldığını dile getiren AK Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım, konuyla ilgili Uşak Valisi Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Milletvekilleri Mehmet Altay ile İsmail Güneş, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik ve STK´ların çaba gösterdiğini kaydetti. Tıp fakültesi talebinin 2011´den beri takip edildiğini anlatan Basri Yıldırım, “Nüfusu 750 binin üzerindeki kentlere açılan tıp fakültesi için sayısal bazda eksiklerimiz vardı. Son 1 yıldır bu konuya ilimizdeki yöneticilerle ciddi manada eğildik ve Uşak´ın Simav, Gediz, Çivril, Kula ve Salihli gibi civar ilçelerden de hasta kabul ettiğini devlet büyüklerimize sunduk. Bu noktada 13 Mayıs 2015 günü ilimize miting için gelen Sayın Başbakanımız ve Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu, tüm Uşak halkının önünde tıp fakültesini açacağının sözünü verdi. 14 Temmuz 2015´te YÖK´ten kurulmasından sakınca yoktur kararı çıkan tıp fakültesi, son yapılan Bakanlar Kurulu´na geldi. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ve bütün bakanlarımız, gerekli imzaları atarak, işi resmiyete döktüler” diye konuştu.
HÜKÜMETİMİZ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI, ŞİMDİ SIRA UŞAK´TA
Tıp fakültesinin açılması için bütün engellerin geride kaldığına değinen Basri Yıldırım, şöyle konuştu: “Hükümetimiz Uşak halkının taleplerini önemsedi ve gereğini yaptı. El birliği ile kurulmasının önü açılan tıp fakültesi için, hep birlikte hareket etmenin zamanıdır. Bu noktada kent olarak, bu işi kendimize bir ideal edinmeliyiz. Nasıl Nuri Şeker ve arkadaşları yumurta toplaya toplaya Türkiye´nin ilk şeker fabrikasını kurduysa ve bu miras bugün hala ayaktaysa, bizler de ecdadımıza yakışır biçimde hareket etmeliyiz. Herkes, tıp fakültesinin bir an önce kurulmasını ve gerekli öğretim üyesi ve görevlilerinin kente gelmesini iş edinmeli. Bu konuda önümüzdeki günlerde ortak akıl toplantıları yapılması için girişimlerimiz olacak. Halkımızın daha kaliteli sağlık hizmeti alması ve 2023´te kabına sığmayacak Uşak´ta ihtiyaç haline gelecek olan tıp fakültesi hastanesi için canla başla çalışmaya hazırız”

banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477