Ülkü Motorsport Zirve İçin Son Virajda

Ülkü Motorsport Zirve İçin Son Virajda

Ülkü Motorsport Zirve İçin Son Virajda
banner471
2015 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nda sona gelindi. Pazar günü Düzce’de yapılacak olan yarışın favorisi, geçen yılın şampiyonu Ümit Ülkü olarak gösteriliyor.
2015 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 6. ve son ayağı 30 Ağustos Pazar günü Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde yapılacak. Eskişehir Otomobil Sporlar Kulübü (ESOK) tarafından düzenlenecek olan yarış Kaynaşlı Dipsizgöl köyü ile Topuk yaylası arasında 6 km uzunluğundaki parkurda iki çıkış üzerinden yapılacak.
banner521
Ülkü Motorsport takımı şampiyonanın bir önceki ayağı olan Çankaya Tırmanma Yarışı’nda 3 birincilik ve 1 ikincilikle takım halinde birinci olmuş, takım kaptanı Ümit Ülkü de hem günün en iyi derecesini elde etmiş hem de kendi kategorisini birinci olarak tamamlamıştı.
Ülkü Motorsport takımı Düzce yarışına 7 sporcu ile katılıyor. Şampiyona lideri takım, yarışta Kategori 4’te Ümit Ülkü, Bilal Saygılı ve Ahmet Mutlubaş, Kategori 3’te İsmet Toktaş, Kategori 2’de Galip Atar, Kategori 1’de Engin Apaydın ile start alacak. Bayanlar kategorisinde ise Berna Şensoy mücadele edecek. Şampiyonun ilan edileceği Düzce’de gözler yine 2014 Türkiye Tırmanma Şampiyonu Ümit Ülkü’nün üzerinde olacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER