Türofed Başkanı Ayık:

Türofed Başkanı Ayık:

Türofed Başkanı Ayık:
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Kurban Bayram’ı tatilinin 9 güne uzatıldığını müjdelemesinin ardından Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, bayram tatilinin uzatılmasının iç turizme önemli takviye oluşturacağını söyledi.
Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasının olumlu bir karar olduğunu ifade eden TÜROFED Başkanı Osman Ayık, “Kurban Bayram’ı tatilinin uzatılması gerçekten çok önemli bir karar. Bu durum iç turizm için çok olumlu. Bayram tatilinin 9 gün olması otellerdeki doluluk oranını arttıracaktır. Biz tesislerin dolmasını bekliyoruz. Tatilin 9 güne çıkmasıyla birlikte turizm sektörüne büyük bir katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi.
Bayram tatilinin 9 güne çıkmasıyla Başbakanlıktan yapılan açıklamada, "Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışanların 21 Eylül’den itibaren iki buçuk gün izinli sayılmasına ilişkin yazıyı imzalamıştır. Kurum yöneticilerince, gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede eleman bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanlar, 21 Eylül Pazartesi gününden itibaren iki buçuk gün idari izinli sayılacaklardır. Yazı ilgili kurumlara gönderilmiştir" denildi.
Öte yandan, daha önce 14 Eylül’de açılması öngörülen okulların da turizmcilerin çağrısıyla açılışı 28 eylül Pazartesi gününe ertelenmişti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER