Türkiye’nin En Genç Milletvekili Aday Adayı 25 Yaşında

Türkiye’nin En Genç Milletvekili Aday Adayı 25 Yaşında

Türkiye’nin En Genç Milletvekili Aday Adayı 25 Yaşında
banner425
AK Parti’ye milletvekili aday adayı olarak başvuruda bulunan ve 25 yaşında Türkiye’nin en genç milletvekili adayı olan Bilal Erkek, 28 günlük bir süre ile milletvekili aday adayı olma hakkını kazandığını söyledi.
"Şuanda mecliste bulunan siyasi partiler içerisinde en genç milletvekili aday adayıyım" diyen Bilal Erkek, "Ben aynı zamanda Siyasi Bilimler Fakültesi mezunuyum. Aynı bölümde de Yüksek Lisansım devam etmektedir. Bunun yanında da 10 yıllık bir siyasi geçmişim var" diye konuştu.
Siyasetin yabancısı ve acemisi olmadığını söyleyen Bilal Erkek, "Allah nasip ederde meclise Kayseri milletvekili olarak girersem öncelikli meselem tabi ki milli, manevi ve insani değerler çerçevesinde vatanıma milletime ciddi manada özverili bir şekilde hizmet etmek gayesindeyim. Bu gayede genç kardeşlerime örnek teşkil edebilirsem benim için en büyük kazanım bu olur. Memleketimizin şuan ki durumu da göz önüne alındığında memleketim adına kazanılmış bir mücadele başarılı olur diye düşünüyorum" dedi.
Erkek, "Maalesef bugünlerde Türkiye’nin birçok yerinde terör saldırıları ile karşı karşıyayız" diyerek, "Bu içimizi yaktığı gibi çoğu ailenin ocağına da ateş düşürüyor. Bu ateş düşerken özellikle şuna dikkat etmek gerekiyor; insanların yüreklerine kin ateşi düşmemesi lazım. Burada dış mihraklar başta olmak üzere PKK’yı biliyorsunuz öncü güç olarak kullanıyorlar. İstedikleri çok uzun bir geçmişten beri gelen nedir? Büyük bir İslam Birliğinin özellikle bunun bayraktarlığını yapan Türkiye’nin bölünüp parçalanması, ayrışması bu doğrultuda yapılan çalışmalarda da bir nebzede başarılı olsalar bile ben inanıyorum ki vatandaşlarımızın sağduyusu, milletimizin o derin anlayışı, saygısı bunu yıkacaktır. Genç kardeşlerimiz kesinlikle dolduruşa, galeyana gelmeden telafisi olmayan hatalardan uzak durmalı. Yarın bir gün inşallah bizler bugünleri atlatacağız. Mehmetçiğimiz zaten bu güce sahip. Bizim galeyana gelmeden hızlı bir şekilde sağduyu göstererek bu süreçten çıkmamız gerekiyor. Hükümetimiz kararlı bir şekilde terörle mücadelede olumlu hareketler içerisinde bulundu fakat hainler her zaman ki gibi hainliğini yapıyor. Şuan ki süreçte net bir şekilde gözüküyor ki mücadelenin sert bir şekilde yapılması gerekiyor. Bunun sokağa yansımaması lazım. Özellikle de genç kardeşlerime bunu tavsiye ediyorum. Mehmetçiğimiz bununla ilgili gerekli mücadeleyi yapıyor. İnşallah vatandaşımızın kalbine kin düşmez. Özellikle de Türk-Kürt gibi ayrımlara girilmeden birlik halinde bu süreci atlatırız diye düşünüyorum. İnşallah mecliste olacağımız zamanda bunun savunucusu olacağımızı garanti ederim" ifadesinde bulundu.
Erkek açıklamasını şu şekilde sürdürdü:
" 1990 20 Ağustos doğumluyum. 28 günlük bir süre ile milletvekili olma hakkı kazandım. İsterim ki 18 yaşa düşsün. Bazıları ‘daha genç, bunların vatana millete nasıl bir faydası olacak?’ diye düşünebilirler. Öyle düşünen büyüklerimiz şöyle birşeyi gözardı ediyorlar; ülkemizin büyük bir kısmını genç nüfus oluşturuyor. Yaklaşık 44 milyon insan 0-34 yaş grubu arasında yer alıyor. Bugün Avrupa’nın birçok yerinde artık milletvekilliği yaşı 18 ve 25 arasında yer alıyor. Bizim ülkemizde neden böyle bir şey olmasın. Meclisimizde zaten hali hazırda genç milletvekilleri var. Benim yaşımdaki ve benden küçük kardeşlerime şöyle bir tavsiyede bulunuyorum; herhangi bir partide hangisi olduğu önemli değil bulunsunlar. Sivil toplum kuruluşları içerisinde yer alsınlar. Bu faaliyetler içerisinde yer almak kendilerine katkı sağlayacağı gibi vatana millete de çok ciddi katkı sağlayacaktır. Bugün benim yaptığım gibi bu süreçte ‘varım’ diyebilecekler. Bu hiç uzak değil. Genç kardeşlerime tavsiye ediyorum. Tarih yazan bir gençlikten geliyoruz. Özellikle de kökenimize baktığımız zaman tarihin derinlerinde imza atmış atalarımız var. Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u 21 yaşında fethetti. Biz geç kaldık diye düşünüyorum. Bizim tarihimiz genç siyasetçilerin destanları ile dolu."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner437

banner423