Turgutlu Belediyesi De ‘Bağışla Hayata Bağlan’ Dedi

Turgutlu Belediyesi De ‘Bağışla Hayata Bağlan’ Dedi

Turgutlu Belediyesi De ‘Bağışla Hayata Bağlan’ Dedi
Turgutlu Belediyesi, Manisa Valiliği tarafından başlatılan İl Sağlık Müdürlüğü’nce yürütülen organ bağışı kampanyasına destek verdi. ‘Bağışla Hayata Bağlan’ sloganıyla organ bağışının önemine dikkat çeken çalışma kapsamında belediye çalışanları da bağışta bulunarak organ ve doku bağış kartlarını teslim aldı.
banner457
Manisa Valiliği bünyesinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Turgutlu’da İlçe Sağlık Müdürlüğü koordinesinde ‘Bağışla Hayata Bağlan’ sloganı ile yürütülen organ bağışı kampanyasına Turgutlu Belediyesi de destek verdi. Belediye çalışanları organ bağışında bulunarak, kendileri için özel olarak hazırlanan organ ve doku bağış kartlarını Dr. Meltem Çağlar Nacaroğlu’ndan teslim aldı. Belediye meclis toplantı salonunda bir araya gelen belediye organ bağışçılarına yaptıkları anlamlı bağıştan dolayı teşekkür eden Dr. Çağlar, “Manisa genelinde en çok organ bağışçısına sahip 2. ilçe olan Turgutlu’da Turgutlu Belediyesi’nin vermiş olduğu destekten dolayı başta Turgutlu Belediye Başkanı Sayın Turgay Şirin ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bizler organ ve doku bağışının hayati önemine dikkat çekerek farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Çünkü hayatımız bireysel olarak ne kadar önemliyse toplumsal olarak da aynı oranda önemli. Dinimizce de herhangi bir sakınca teşkil etmediği Diyanet İşleri Başkanlığı’nca açıklanmış olan organ bağışı, tıbben yaşamı sona erdikten sonra kişinin doku ve organlarının başka hastalarının tedavisi için kullanılmasına imkan sağlamaktır. Elbette umuyoruz ki yaşamlarımız sağlıklı, kaliteli ve mutluluk içerisinde geçmesi en büyük temennimizdir” diye konuştu.
Bağış kartlarının teslim edilmesinin ardından desteklerinden ve kurum içi organizasyonu gerçekleştiren Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli Cennet Sezer’e teşekkür belgesi verildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER