Trakyalı Avcıların Malkara’da Sınav Heyecanı

Trakyalı Avcıların Malkara’da Sınav Heyecanı

Trakyalı Avcıların Malkara’da Sınav Heyecanı
banner471
Trakya bölgesinde yaşayan avcılar, ’Avcı Eğitimi Kursu Bitirme Sertifikası’ alabilmek için Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde sınava girdi.
Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sınav programı ve gözetiminde Hüseyin Köse İlkokulu’nda 3 ayrı sınıfta gerçekleşen sınava, toplam 57 kursiyer katıldı. Ekoloji, Avcılık Mevzuatı, Avcılık Etiği, Avda Güvenlik, Av Köpeklerini Tanıyalım, İlk Yardım Bilgisi, Avda Kullanılan Araç ve Gereçler, Temel Harita Okuma ve Kampçılık Bilgisi konularında 32 saat eğitim alan ve sınavda başarılı olan avcılara, ’Avcı Eğitimi Kursu Bitirme Sertifikası’ verildi.
"BİLİNÇLİ AVCILIK İÇİN EĞİTİM ŞART”
Malkara Avcılar Derneği Başkanı Sadık Akçay, bilinçli avcılık için eğitimin şart olduğunu ifade ederek, "Avcı eğitimlerimiz, kurumlar arası dayanışmaya örnek bir davranıştır. Eğitim alanında insanımızın ihtiyaçlarına cevap vermeye gayret ediyoruz. Bilinçli, çevreye duyarlı, sürdürülebilir av ve yaban hayatının geliştirilmesi amacıyla bu eğitimler verilmeye devam edecektir. Kursun son gününde sınava katılan adaylarımız biraz ter döktü. Çevre duyarlılığı, sürdürülebilir av ve yaban hayatı, can ve mal emniyeti için bu eğitimler son derece önemlidir. Sınava gelip sertifika almaya hak kazanan tüm doğasever avcılarımızı tebrik ediyorum" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER