Trafikte Kemer Takanlara Karanfil, Takmayanlara Ceza

Trafikte Kemer Takanlara Karanfil, Takmayanlara Ceza

Trafikte Kemer Takanlara Karanfil, Takmayanlara Ceza
banner471
Türk Kızılay’ının uluslararası proje kapsamında Trabzon Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Turgay Özkan sorumluğunda, Trabzon Kızılay Gençlik Kolları ile birlikte sürücülere emniyet kemeri uygulaması yapılırken, kemer takan sürücülere karanfil, takmayanlara ceza kesildi.
banner521
Trabzon’da eski sahil devlet karayolu Orman Bölge Müdürlüğü önünde yaklaşık 100 kadar sürücü kontrol edilirken emniyet kemeri takmayan 10 sürücüye para cezası kesildi. Kemer takan diğer sürücülere ise Trabzon Kızılay Gençlik Kolları tarafından karanfil hediye edildi.
Trabzon Emniyet Müdürlüğü trafik tescil ve denetleme Şube Müdürü Turgay Özkan, projenin amacı sürücülere emniyet kemerinin önemini anlatmak olduğunu ifade ederek, “Bu proje dünya sağlık örgütü tarafından emniyet kemerinin önemini anlatmak için uygulanan bir proje. Türkiye’de pilot bölge olarak da Trabzon ve İzmir seçildi. Amacımız sürücülere emniyet kemerinin farkındalığını oluşturmak. Bizde Trabzon Trafik Şube Müdürlüğü olarak Kızılay ile birlikte Trabzon’un değişik yerlerinde sürücülere emniyet kemerinin önemini anlatıyoruz. Bu uygulama 6 ay olarak belirlendi. Bugün üçüncü ayağını yapıyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER