Sungurbey, LYS Ve TEOG’da Büyük Başarı Elde Etti

Sungurbey, LYS Ve TEOG’da Büyük Başarı Elde Etti

Sungurbey, LYS Ve TEOG’da Büyük Başarı Elde Etti
banner475
banner500
Özel Sungurbey Lisesi ve Ortaokulu, açıldığı günden bu güne köklü deneyimi ile Niğde’de geleceğin mimarlarını yetiştirmeye devam ediyor.
Özel Sungurbey Lisesi, 2015 LYS ve TEOG’da Niğde’ye büyük bir onur yaşattığını belirten Sungurbey Lisesi Müdür Ahmet Korkmaz, 2015 LYS sonuçlarına göre 18 öğrenci Tıp Fakültesi, 3 öğrenci Hukuk Fakültesi, 5 öğrenci Mühendislik Fakültesi, 7 öğrencinin İktisadi ve idari bilimler Fakültesi, 3 öğrencinin Pdr, 12 öğrencinin de diğer fakülteleri kazandığını söyledi.
Müdür Korkmaz düzenlenen basın açıklamasında yaptığı konuşmada, “Kazanma başarısı göstererek öğretmenlerine, ailelerine ve okulumuza büyük bir sevinç yaşatmışlardır.Bu büyük başarı disiplinli çalışmamızın neticesinde gelmiştir.Öğrencilerimiz çok çalışarak büyük çaba ve emek sarf ederek bu başarıyı göstermişlerdir.Kendilerini kutluyorum kazandığı üniversitelerde başarılarının devamını diliyorum. İyi bir tercih iyi bir gelecek demektir. Öğrencilerimiz Özel Sungurbey Liselerini tercih ederek iyi bir gelecek için iyi bir üniversite kazandılar.Kazanılan tıp fakültelerinden 5 tanesini Anadolu lisesi öğrencilerimiz kazanma başarısını göstermişlerdir.Anadolu lisemizden böyle bir başarının çıkması okulumuzun sistemli,prensipli ve disiplinli çalıştığını gösterdiğinin bir kanıtı olsa gerek. Özel Sungurbey Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi öğrencilerimiz 2015 LYS de aldıkları yüksek puanlar neticesinde Türkiye’mizin en iyi Üniversitelerine yerleşme başarısını göstermişlerdir” dedi.
Sungurbey Ortaokulu Müdürü Eyüb Gedik ise TEOG başarısı ile ilgili açıklamada bulundu.
2015 TEOG sınavı sonuçlarını basın mensuplarına değerlendiren Özel Sungurbey Ortaokulu Müdürü Eyüb Gedik şunları kaydetti; “Kurumumuz, eğitimin tüm aşamalarında hedeflediği "en iyi olma" ilkesini, başarılı bir süreçle, gelenek haline getirmiştir. Ulusal- Uluslararası Proje ve sportif alanlarındaki yarışmalarda elde edilen madalyalar ve TEOG sınavında elde edilen dereceler köklü eğitim anlayışımızın sonucudur. Öğrenciler, bizim en değerli emanetlerimizdir. Onlara en güzel "Eğitim ve Öğretim Ortamları’nı hazırlamak geleceğe yaptığımız en büyük yatırımımızdır. Okulumuz, öğrencilerimizin sosyal ve kişisel olarak gelişmeleri, geleceğe daha da güzel şartlarda hazırlanmaları için modern bir ortam sunmaktadır. Modern eğitim ortamlarımızla öğrencilerimizi her yönüyle yaşadıkları çağa değil; yaşayacakları çağa hazırlamak aktif eğitim anlayışımızın bir neticesidir.
Özel Sungurbey Ortaokulu olarak, bilimsel ve teknolojik donanımlarımızla, güçlü eğitim kadromuzla, geleceği daha hızlı yakalama adına, gerekli birikime sahibiz. Hem bireysel hem de evrensel bir kültüre sahip, üretici potansiyeli yüksel bireylerin yetiştirildiği Özel Sungurbey Eğitim Kurumları Mustafa Kemal Atatürk’ün verdiği hedef doğrultusunda ülkemizi, "Muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak" ve bu medeniyetlerin de üzerine çıkarmak için maddi ve manevi alt yapıya sahiptir” diye konuştu.
Özel Sungurbey Ortaokulu’nda başarı artık bir gelenek halini aldığını söyleyen Gedik, açıklamasının devamında ise şunları söyledi; “ 2015 TEOG sınavı sonuçlarına göre 31 öğrencimiz 475 ve üzeri puan almıştır. 22 Öğrencimiz Devlet Fen Lisesi, 16 öğrencimiz Özel Fen Lisesi, 1 öğrencimiz Sosyal Bilimler Lisesi, 24 öğrencimiz Anadolu Lisesi ve 4 öğrencimiz de Anadolu Meslek Liselerine yerleşerek büyük bir başarıya imza atmışlardır. Bu başarıda emeği geçen öğretmenlerimizi, idarecilerimizi, öğrencilerimizi ve ailelerini kutluyorum” şeklinde konuştu.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477